#uiGVY

W połowie września w sprawach zawodowych musiałam odwiedzić szkołę dla trudnej młodzieży (przedział wiekowy jakieś 10-15 lat). Gdy już wpuszczono mnie do środka, powiedziano mi, że mam poczekać chwilkę, żeby skończyła się przerwa i nauczyciel, któremu miałam dostarczyć zlecenie, skończy dyżur. Trochę mnie zdziwiła panująca cisza, gdy usłyszałam słowo PRZERWA, ale cóż, to chyba dlatego, że zostałam wpuszczona do "strefy bezpiecznej", czyli korytarzyk z pokojem nauczycielskim, toaletami dla pracowników i wyjściem bocznym na klatkę schodową z wyjściem ze szkoły - na domofon.

Po chwili dany nauczyciel przyszedł, załatwiliśmy prawie wszystko, gdy musiał na chwilę wejść do pokoju po coś tam (już nie pamiętam). W pewnym momencie z zupełnej ciszy korytarza wydarł się przeraźliwy krzyk i po chwili biegł w moim kierunku zapłakany chłopiec - jakieś 12 lat. Biegł na oślep, cały zapłakany. Gdy przebiegał między otwartymi drzwiami pokoju a mną już wciśniętą w ścianę, zobaczyłam powód jego płaczu - trzymał się za rękę w taki sposób jakby była złamana. Na dłoniach miał świeże ślady od przypalania papierosem. Wypadł na "schody bezpiecznej strefy", odbił się od zamkniętych drzwi wyjściowych i pobiegł na piętro.

Nauczyciel po chwili wrócił do mnie, pożegnaliśmy się, podał kod do domofonu, żebym wyszła i gdy zamykał drzwi usłyszałam niedbale rzucone do kogoś w pomieszczeniu coś w stylu "znów któryś ryczy, trzeba go znaleźć..."

Gdy byłam na klatce schodowej, z góry pani sprzątaczka schodziła z tym chłopcem, pocieszała go i mówiła, że idą do nauczycieli wyjaśnić wszystko.
Zastanawia mnie, co takiego zrobił w przeszłości ten chłopiec, że trafił do szkoły "dla trudnej młodzieży" i jak bardzo trzeba być okrutnym, aby taki chłopiec (na pewno nie jest święty i swoje za uszami ma, więc sądzę, że to "twardy zawodnik") dał się zdominować do tego stopnia, że tyle razy dał się przypalić papierosem...
ass Odpowiedz

Wszystko fajnie i pięknie, lecz puenta trochę nietrafiona. Przypalenie kogoś fajką to nie tak prosta sprawa dla jednej osoby. Dzieciak miał na dłoniach ślady czyli ktoś go musiał trzymać, obstawiam że minimum 3 osoby mu to robiły. Poza tym nawet najbardziej okrutni ludzie mieliby problem z 3-4 osobami a szczególnie 12-letni dzieciak.

AnonimowyzAnonimowic Odpowiedz

w takich szkołach powinna uczyć policja

Odpowiedzi (4)
Zobacz więcej komentarzy (10)

#AvCwX

Moja siostra ma chłopaka od trzech lat. Mają ze sobą dziecko, a teraz jest w kolejnej ciąży. W wakacje 2017 roku ja i rodzice mieliśmy być na urodzinach znajomej mamy. Siostra z nami tam nie była i nie mieszkała już w domu rodzinnym. Mam jeszcze brata, ale on został w domu. Jak twierdził bolał go brzuch. Na urodzinach pokłóciłam się przez SMS'y z moim chłopakiem, straciłam humor i wróciłam do domu.

Co zastałam? Mojego brata w łóżku z chłopakiem mojej siostry. Byłam w szoku. Oboje wytłumaczyli mi, że chłopak mojej siostry nic już do niej nie czuje, że jest z nią tylko ze względu na dzieci, a za to z moim bratem zakochali się w sobie. Prosili mnie o milczenie. Nic nikomu nie powiedziałam. Wątpię, aby ktokolwiek mi uwierzył w taką chorą sytuację. A nawet jeśli bym to udowodniła, to w naszej rodzinie zrobiłby się skandal. Nie chcę być odpowiedzialna za coś takiego, chociaż czasem mam wyrzuty sumienia, że wiem o ich romansie i milczę.
DeathFairy Odpowiedz

Biedna siostra. Została przykrywką dla geja

Odpowiedzi (5)
Rudazpowolania Odpowiedz

Może pora zakończyć tą chorą sytuację?

Odpowiedzi (15)
Zobacz więcej komentarzy (14)

#XDQF3

Możecie uznać mnie za wredną s*ke, ale trudno, powiem wam tylko to co czuję.

Męczy mnie znajomość z moją przyjaciółką, sama nie wiem jak to do końca zdefiniować. Poznałyśmy się jakieś 4 lata temu, jest naprawdę fajną osobą, ale teraz zaczęłam zauważać wyraźnie barierę w stosunku do niej. Widzę np. jej nieudolne próby zrobienia makijażu, naprawdę staram się jej doradzać, pomagać i kierować w dziedzinach, w których mi idzie lepiej. Kwestia stylu leży u niej całkiem, a non stop mówi, że chce coś zmienić. Irytuje, mnie jej taka nieporadność życiowa pod kątem samej siebie (nie wiem czy mnie do końca rozumiecie).

Naprawdę mówię jej wiele, staram się pomóc (sama mnie o to prosiła), ale ona w zaparte nie potrafi zdziałać na swojej płaszczyźnie. Relacje damsko męskie leżą po całości, irytuje mnie to, że po raz X mówię jej jak to jest np. podczas pierwszego stosunku, lub jak może zainicjować rozmowę z chłopakiem. Zaczynam czuć już skrępowanie mówiąc kolejny raz o tym czy pierwszy seks boli, ile trwał u mnie, a jak się po tym czułam itp.

Jesteśmy na pierwszym roku studiów. Chciałyśmy poszerzyć grono naszych znajomych (jesteśmy z miejscowości pod Warszawą i ludzie w podobnym wieku do naszego znają się dosyć długo. Moja przyjaciółka nie miała problemu z zawieraniem znajomości u nas w mieście). Wyszło tak, że ja znam prawie połowę studentów (chociaż na zwykłe "cześć"), a ona nikogo. Staram się ją zapoznawać z ludźmi, ale męczy mnie to, że jak stoję z jakąś grupka osób, to ona nawet nie odezwie się słowem, przecież za nią nie będę rozmawiać. Jednak kiedy już się odezwie, ręce opadają. Po prostu ni w pięć ni w dziesięć wchodzi z jakimś tematem.

To co powiem, może się wydać straszne, ale ona powoli zaczyna mnie sobą obrzydzać. Nie umiem jej przytulić, czy złapać za rękę. Nie powiem już o tym, jak zaczęła przy mnie sikać. Nie mam problemu z takimi rzeczami o ile nie są związane z nią. Nasi znajomi czasem się z niej śmieli. Leciały komentarze, że jest brzydka, że ona chyba jest lesbijką, że wielki potwór. Broniłam jej jak tylko mogłam, ale sama już nie daje rady tym ciągłym "niańczeniem" jej. Może i jestem okropna, ale trudno. Wiecie o tym tylko wy.
crimsoneye Odpowiedz

To zerwij tę znajomość. Nie wiem jak w ogóle możesz ją nazywać przyjaciółką, to słowo zupełnie straciło sens. Ja moją przyjaciółkę znam 11 lat i zrobiłabym dla niej wszystko, ona dla mnie też. To, co opisujesz to totalne niedopasowanie charakteru. Ona jest cichą myszką, która nie ma takiej siły przebicia jak Ty. Nie jest może tak przebojowa i nie odnajduje się pośród ludzi. Nikt nie każe Ci na siłę jej wspierać i skoro widzisz to jako przykry obowiązek to odpuść. Skoro Cię obrzydza i denerwuje, to tylko ty się meczysz, a jej niepotrzebnie robisz nadzieję.

Maszkarada Odpowiedz

Nie jesteś jej przyjaciółką, tylko koleżanką.

Zobacz więcej komentarzy (23)

#3bYBS

Pierwsza wizyta z moją dziewczyną u jej rodziców - lekki stres. Drzwi otwiera jej nagi ojciec - stres lvl over 9000+.
FioletowyDandelion Odpowiedz

Dlaczego ich nie uprzedziliście? Albo jeśli uprzedziliście to dlaczego jej ojciec postanowił być nagi podczas otwierania drzwi własnej córce? Albo jak nie wiedział, że to wy to dlaczego w ogóle otwiera drzwi będąc nago?
Ja się tylko delikatnie wychylam gdy choćby skarpetek nie mam.

Odpowiedzi (4)
ReinmarDeBielau Odpowiedz

Kto normalny otwiera komuś drzwi na waleta?

Odpowiedzi (3)
Zobacz więcej komentarzy (8)

#jWJBn

Chciałabym się z Wami podzielić pewną sytuacją, która miała miejsce kilka miesięcy temu.

Pewnego dnia postanowiłam wybrać się na przejażdżkę. Czasem lubię wsiąść w auto i po prostu jechać przed siebie słuchając muzyki oraz ciesząc się otaczającymi widokami. Niestety ta przejażdżka nie skończyła się dla mnie dobrze.

Kilkanaście kilometrów od mojego miasta miałam wypadek samochodowy. Młody mężczyzna w stanie upojenia alkoholowego wjechał we mnie. Pamiętam tylko, że huk był straszny, wszystko dookoła mnie się kręciło, czułam się bezwładna. Na kilka minut straciłam przytomność. Przebudziłam się na krótką chwilę w momencie jak strażacy / ratownicy, nie wiem dokładnie kto, położyli mnie na ziemi. Usłyszałam tylko 'Dziękujemy, ale dzisiaj nie będą nam potrzebne kochana, wyjdziesz z tego'. Straciłam ponownie przytomność. Obudziłam się w szpitalu, co mi się stało jest mało istotne w tym wyznaniu.
 
Po kilku godzinach odzyskania przytomności, postanowiłam sprawdzić portfel. Znalazłam w nim wszystkie dokumenty oraz moją kartę Dawcy Narządów z karteczką 'DZIĘKUJĘ'.
Najwidoczniej jeszcze nie uratuję kogoś, ale w przyszłości na pewno.
MrSarcasmo Odpowiedz

Może napisali "dziękuję" bo przy okazji pożyczyli sobie jedną nerkę, sprawdzałaś?

Odpowiedzi (2)
anonimowecu Odpowiedz

O jaa, ale pozytywne wyznanie, mimo tego, ze wszystko mogło się dla autorki skończyć nieciekawie

Odpowiedzi (2)
Zobacz więcej komentarzy (5)

#G6MGO

Mam stopę tzw. końsko-szpotawą. Po trzech operacjach jest OK. O ile nie jestem zmęczona i ktoś nie ma wprawnego oka, to nawet nie idzie zauważyć.

Dopiero rok temu odważyłam się kupić pierwsze od 19 lat sandały i iść tak między ludzi. Zadbane, czyste i z neutralnym lakierem, moje stopy raczej nie straszyły, mimo że przez lata wyobrażając sobie wyjście w odkrytych butach widziałam tabuny ludzi patrzących tylko w moim kierunku. Nic takiego nie miało miejsca. Być może ze dwa razy w ciągu całego lata jakieś dwie babki się na mnie popatrzyły na przystanku.

Mimo wszystko wiem, że moi byli się mnie wstydzili. Uczucia zrezygnowania w poszukiwaniu kogoś, kto mnie zaakceptuje taką, jaką jestem dodaje fakt, że wielu facetów jako swój główny wymienia fetysz stóp…
Weimiraa Odpowiedz

Wielu, ale nie wszyscy. Na pewno jakiś się znajdzie :)

Odpowiedzi (2)
gitarzystka Odpowiedz

Luzik, każdy ma jakiś defekt, a mimo to nasz gatunek jeszcze nie wymarł. ;)

Odpowiedzi (4)
Zobacz więcej komentarzy (18)

#JM8Ja

Gdy mi smutno, wchodzę na anonimowe i czytam wyznania.
Ostatnio było mi ciężko i czytałam codziennie, łącznie z całą poczekalnią, itd...
W końcu stało się co się miało stać - nowe wyznania się skończyły.

Popłakałam się.
LaczkiZDupy Odpowiedz

Kiedyś to było, jak w niezweryfikowanych było i z 200 stron

Odpowiedzi (2)
Moojaptaszyna Odpowiedz

Pamiętam czasy kiedy anonimowe kończyły się na stronie 300.

Odpowiedzi (2)
Zobacz więcej komentarzy (10)

#Uvgu0

Kiedy byłam w podstawówce, miałam bardzo gęste, długie, kręcone włosy. Jako mała dziewczynka nie miałam pojęcia, że to wielka zaleta. Wszystkie koleżanki w klasie, głównie chodziło o te najpopularniejsze, miały cienkie, mysie ogonki, których strasznie im zazdrościłam, bo z moją wielką czupryną odstawałam od reszty, tak więc wieczorami po cichu zamykałam się w łazience i mimo wielkiego bólu dosłownie wyrywałam włosy z głowy, żeby mieć ich tyle, ile mają rówieśniczki.
Weimiraa Odpowiedz

No nie wierzę, że nikt Cię wcześniej nie komplementował :) A wystarczyłoby zapytać kogoś doroślejszego, czy według niego, Twoje włosy są w porządku. Na pewno by je pochwalił. No ale najważniejsze, że już wiesz, że to zaleta i nie robisz sobie krzywdy :)

Odpowiedzi (10)
Vitix Odpowiedz

Coś w tym jest, też tak miałam

Zobacz więcej komentarzy (13)

#PaAMG

Nie mam zaufania do psychologów... ale od początku.

Od zawsze z moją matką nie umiałam się zrozumieć. Była dla mnie i jest potworem, który tylko potrafi się nade mną znęcać. Wyzwiska, krzyki itd. są na porządku dziennym. Oczywiście poza domem wzorowa matka, tylko ja ta zła.
W szkole siedziałam w pierwszych ławkach, sama, zastraszona, cicha. Bałam się odezwać. Ciągle tylko myśl co będzie, jak wrócę, czy tym razem znowu oberwę, czy tylko mnie zwyzywa.

Od 2 klasy podstawowej zaczęłam dużo czytać. Od zwykłych bajek aż do książek psychologicznych opisujących przeżycia osób, którym ktoś pomógł.
Gdy byłam w 4 klasie, przyszła na dłuższe zastępstwo pani bibliotekarki pani Ala, którą zaciekawiło czemu mam tyle książek na swoim koncie wypożyczone, czy je przeczytałam całe i czemu takie opowieści. Była to pierwsza osoba, której (no może nie wszystko) opowiedziałam co przeżywam w domu. Pani Ala bardzo próbowała mi pomóc, wspierać, aż w końcu zaproponowała mi, żebym poszła do szkolnej psycholog. Nie chciała być przy tym, ale pomogła mi, żebym na spokojnie porozmawiała.

To był błąd...

Po rozmowie nie minęła nawet godzina - moja matka została wezwana do szkoły i wszystko co opowiedziałam zostało jej przekazane. Oczywiście odwróciła wszystko na swoje, a moje "opowieści" zrzuciła na książki, które czytam i że przestałam odróżniać fikcję od rzeczywistości. Pani psycholog oczywiście łyknęła jej odpowiedź.

Po powrocie do domu zostałam zwyzywana, zepchnięta ze schodów i parę innych rzeczy, a też dostałam zakaz rozmawiania i robienia z naszej rodziny patologii.

Do pani Ali do końca gimnazjum nie potrafiłam się odezwać. Unikałam jej. Nieraz chciała mnie zaczepić, porozmawiać. Nie chciałam. Pani psycholog zaś była dumna ze swojego załatwienia sprawy i wszędzie opowiadała "jak to fikcja z książek przelewa się na rzeczywistość" i zostałam szkolnym kłamcą.

Będąc w 2 klasie technikum przełamałam się iść jeszcze raz, tym razem do prywatnego psychologa.
Kolejny błąd.
Pani psycholog za każdym razem wpajała mi, że przez moje zachowanie tak jestem traktowana. Czy dziecko mające ok. 4 lat zrzuca się ze schodów i wyzywa za niedomknięcie drzwi? Albo gdy ma problemy z nauką, to zabrania się mu wszystkiego, wyzywa, wbija nóż w rękę (tak, bliznę mam do tej pory) zamiast po prostu pomóc? To jest ta prowokacja?
Po 3 wizytach podziękowałam.

Aktualnie mam prawie 21 lat. Studiuję zaocznie, zaczynam nową pracę. Czekam, aż mój chłopak skończy szkołę i zaczniemy mieć na wynajęcie czegoś razem.

PS. Nic się przez te lata nie zmieniło. Jakoś to znoszę... Jakoś ;/ Gdyby nie mój chłopak, już dawno bym ze sobą skończyła.

Mam tylko nadzieję, że te panie "psycholog" nikomu więcej nie wyrządziły większej krzywdy.
Gwenon Odpowiedz

Powinni na moim kierunku znacznie bardziej rygorystycznie sprawdzać kandydatów, a najlepiej każdemu przed specjalizacją kliniczną robić testy iq i osobowości, o których tyle się uczymy. Może wówczas nie pracowaliby w zawodzie skończeni idioci i osoby pozbawione empatii. Inna sprawa, że w Polsce póki co nie ma ustawy o zawodzie psychologa, więc w gruncie rzeczy każdy Kajtek może otworzyć gabinet i przykleić sobie plakietkę psychologa, psychoterapeuty. Co prawda szkoły czy np. sądy powinny patrzeć, kogo zatrudniają, ale często tego nie robią... A swoją drogą ta sytuacja to już jest kryminał, bo kiedy ktoś przekazuje historię o nożu wbitym w rękę, to należy złożyć zawiadomienie o przestępstwie.- nawet jeśli to tylko podejrzenie

Odpowiedzi (7)
Rover25 Odpowiedz

Wiecej... kropek... a tak serio. Ja w gimnazjum poszłam do pegagog. Okazało się, że to była naprawdę tępa, głupia i zadufana w sobie osoba. W liceum próbowałam pójść do psycholog, ale zawsze drzwi do gabinetu były zamknięte. Poszłan prywatnie do psychiatry i wszystko wygląda inaczej.

Odpowiedzi (1)
Zobacz więcej komentarzy (18)

#cxUMg

Jedni uważają za sukces dzieci, zdane studia, egzamin na prawo jazdy.
Moim małym sukcesem jest to, że kiedy idę na zakupy, to mogę pozwolić sobie na zakup czegoś typu maxi king czy kinder bueno.
Kiedy byłam młodsza nigdy nie było nas na to stać, chyba że "od święta".
Weimiraa Odpowiedz

Coś w tym jest. Też kupuję sobie słodycze dla dzieci - wszelkie kindery to moje ulubione, a jestem wybredna do słodyczy.
Też w dzieciństwie rzadko mogłam je jeść. Cieszmy się, że teraz możemy sobie kupować takie rzeczy! :)
Poza tym kupuję też maskotki - ale takie wypaśne, realistycznie oddające różne zwierzątka. Z Wild Republic, albo SEMO :)

Odpowiedzi (3)
Szanta Odpowiedz

Za pierwsza wypłatę kupowałam moje ulubione rzeczy do jedzenia, na które nie było nas normalnie stać. Czyli płatki cini minis codziennie na śniadanie, prawdziwa nutella... i takie tam :-)

Odpowiedzi (1)
Zobacz więcej komentarzy (5)
Dodaj anonimowe wyznanie