#WuV6V

W moim bloku mieszkają prawie same staruszki i staruszkowie. Są to osoby z mnóstwem wolnego czasu i totalnym brakiem pomysłu na spożytkowanie go. Dla mnie zaś wolny czas to coś bardzo niespotykanego i pożądanego. Oprócz tego noszę dredy, mam dość ekstrawaganckie ubrania i oczywiście nie wybieram się do kościoła w każdą niedzielę o 12.00. Często też przychodzą do mnie różne koleżanki, co sprawia, że uznano mnie za rozpustną lesbijkę.

Posiadam auto, które na pewno jest skradzione, no bo jak to tak kobieta może kupić auto. W związku z tym jestem wyklętą obywatelką bloku. Do obserwacji z okien i balkonów się już przyzwyczaiłam, ale dzieje się tu o wiele więcej. Prawie żaden sąsiad nie odpowiada na moje "dzień dobry". Gdy wchodzę do windy, osoba jadąca w niej zazwyczaj wysiada. Do mojej skrzynki pocztowej regularnie trafiają różnego rodzaju kościelne ulotki. Jednak w Trzech Króli miarka się przebrała. Nie napisałam na drzwiach C+M+B. Gdy wieczorem wróciłam do domu, całe drzwi były opisane tymże "działaniem". Równolegle, po 3 w linijce, znajdowało się 5 kolumn C+M+B...

Wszystko starłam, a na drzwiach narysowałam pentagram. Jak sąsiedzi chcą wojny, to będą ją mieli.
CzarnaSowa Odpowiedz

Ciekawam, co będzie dalej

Przytulmnie

Ja też

ecejo

. Zostawiam kropkę

HerbatkaZMiodem

Ja również ciekawam :D

Panikartofel

Czekam z niecierpliwością

SaiyajiN

@CzarnaSowa .

Julla

/\ czekam w moim namiociku

CzarnaSowa

Odpalam grilla żeby się przyjemniej czekało, zapraszam 🍗🍗🍖🍖🍳🍳🍻

AnonimOWieluTwarzach

Ja też. Ciekawe czy będzie ciąg dalszy.

RickForrester Odpowiedz

Szkoda, że te pseudokatolickie twory nie wiedzą, że to ma być C M B i pomiędzy tym krzyże.

derp

Może być też przez K, nie robi to różnicy. Co natomiast jest ważniejsze, powinny w tym zapisie znaleźć się trzy krzyżyki, czyli w tym roku K+M+B+2018 (lub przez C, jeśli ktoś woli). Jak słusznie zauważyłeś (zauważyłaś?), nie jest to plus, tylko krzyż, który ma symbolizować znak krzyża kreślony na błogosławieństwo.

RickForrester

Jest różnica. Bo chodzi o Chrystusa, a nie Krystusa.
Christus mansionem benedicat (Niech Chrystus błogosławi temu domowi; Niech Chrystus błogosławi ten dom). Dlatego zwróciłAm uwagę :)

KoszmarekOpalek

Szkoda, że te pseudomądre osoby z anonimowych nie wiedzą (bo i skąd, na msze nie chodzą, a przed 3 króli ksiądz zawsze tłumaczy), że w tradycji polskiej utarło się pisanie zamiennie przez C (błogosławieństwo) jak i przez K (imiona 3 króli).
Ależ łatwo obrażać innych, czyż nie @RickForrester?

AsterChaster

A tak w ogóle to co to oznacza?

keanna

C+M+B to stosunkowo nowy twór. Kilka lat temu zebrały się dwie "mądre głowy" i poczyniły zamieszanie swoimi pseudonaukowymi wywodami.

howlong

CMB też może oznaczać trzech króli. W łacinie imię Kacpra pisano właśnie przez C.
Co ciekawe wszyscy debatują nad tym czy poprawniejsze jest CMB, czy KMB, a zapominają, że równie poprawną wersją jest GMB :)

Mlodapsiara

@KoszmarekOpalek cóż znaczy to Chrystus mensionen benedikat a w bibli nie napisano ani ile było króli ani tym bardziej nie ma dowodu jak oni mieli na imię. Kacper Melchior i Baltazar to tylko wymyślone imiona.

wiwerna

Właściwie, to to nie byli królowie, tylko MĘDRCY. A w ogóle, cała historia to midrasz, postacie ze wschodu mają symbolizować to, że Chrystus przyszedł nawrócić i zbawić cały świat - również pogański.

howlong

CMB - Caspari, Melchioris et Balthasaris / Christus Mansionem Benedicat
KMB - Kacper, Melchior i Baltazar
GMB - Gasparis, Melchioris et Baltassar

Shirru

Właściwie w Biblii byli to magowie, a nie królowie, czy mędrcy ;)

Zobacz więcej odpowiedzi (6)
ineff Odpowiedz

Powinno się to chyba gdzieś zgłosić, chociaż obserwując przeróżne sytuacje między sąsiadami wątpię, żeby to coś dało. Mimo wszystko w pewnym sensie "znęcają się" nad Tobą, jeśli mogę to tak ująć. Dla mnie jest to podobna sytuacja do mazania po szafce w szkole nielubianego kolegi albo do niszczenia jego rzeczy, bo tak. Bo oni mogą, skoro nikt im nie zwraca uwagi.

ZeusKosmateus Odpowiedz

Misje chrystianizacyjne: level XXI wiek.

Morgenrot Odpowiedz

Następnym razem użyją farby. No chyba, że nasrają na wycieraczkę.

Misiaaaa Odpowiedz

A myślałaś może o jakiejś malutkiej kamerce na klatce.

OkaRuto Odpowiedz

Czekamy na ciąg dalszy

WolverineX Odpowiedz

Trzeba o coś w tym stylu napisać: miłujcie swoich wrogów i módlcie się za prześladujących was. Efekt byłby lepszy

WolverineX

@WolverineX Trzeba było*

Jamesss Odpowiedz

Teraz to dopiero będziesz na językach i dupa obrobiona.

DeathFairy Odpowiedz

Ja mam całe osiedle moherowe, pełne starych bab, które mają za dużo wolnego czasu. I też jestem niepasująca do ich obrazu "porządnych" obywateli

Zobacz więcej komentarzy (13)
Dodaj anonimowe wyznanie