#2gJWZ

Chodziłam kiedyś na terapię do psychologa. Podczas jednego ze spotkań, kiedy opowiadałam o swoim dzieciństwie, pani psycholog zaczęła płakać, bo zrobiło jej się mnie strasznie żal. Moje życie musi być strasznie smutne, skoro nawet "profesjonaliści" nad nim płaczą.
Igraszka Odpowiedz

Psychoterapeuci nie są z kamienia

zeberka

No może i nie są ale wypadałoby się zachowywać profesjonalnie, dopiero po wizycie pacjenta starać się dać upust emocjom.

Nefcia Odpowiedz

Nieprofesjonalnie bardzo

Mufka Odpowiedz

Psycholog nie jest jakimś super specjalistą. Chyba że masz na myśli psychoterapeutę wtedy to ta pani wykazała się dużym błędem zawodowym.

traktornawsi Odpowiedz

Mam nadzieje, że kiedyś zaznasz szczęścia.

bazienka Odpowiedz

ejjj psycholog tez czlowiek

Peters Odpowiedz

Człowiek człowiekowi człowiekiem

Swinia

A Kiwi Kiwi kiwi

Furiatka Odpowiedz

cała rzesza psychologów wybrała ten zawód, żeby sobie poradzić z własnymi problemami. Może miałaś podobną historię jak ona

WprawoPatrz

@Furiatka co za badura

Tefiti

Sama prawda. Wiekszosc psychologów to osoby z trudną historią i problemami z samym sobą. Stawiają sobie za punkt honoru pomagac osobom, które tez miały źle w zyciu. Niestety najczesciej psychologowie tak naprawde nie potrafią poradzic sobie nawet z własnymi problemami... Dlatego tak trudno o dobrego psychologa.

CircusMonster

W zasadzie chyba to prawda .. Ja marzę o zostaniu psychologiem klinicznym a mam nerwice niedzielną

theunicorn

kto zrozumie lepiej osobe z depresja, niz ktos, kto sam przez nia przechodzil? czesto najlepsi terapeuci/tki to wlasnie osoby z trudna historia zyciowa, a nie takie, ktorych zycie nigdy nie kopnelo w tylek.

ZdenerwowanyPolak

A skąd wy to niby wiecie? Jest prowadzoba jakaś statystyka? Czy po prostu znacie 60 % psychologów na świecie ?

darthmaul

ZdenerwowanyPolak, na przykład mogę podać dr Marshę Linehan, która opracowała nurt w psychoterapii DBT, ukierunkowany na leczenie borderline. Sama się na to leczyła.

Domiciella

Zgadzam si3 z opinią. Pomimo tego, że jestem w VII klasie moja kol chce zostac psychologiem, by przynajmnie ona mogla wysłuchać innych, bo sama jest często niewysluchiwana

ZdenerwowanyPolak

Wysokiej klasy argumentacja moi drodzy, a ja mam kolege który jest blondynem i pływa na statkach bo jest marynarzem.WNIOSEK NASUWA SIĘ SAM! KAŻDY MARYNARZ TO BLONDYN!.

alamakota00

Skąd ta statystyka? ;)

slimmevrouw Odpowiedz

Pamiętam moją cudowną psychoterapeutkę. Ja wtedy 17-latka po próbie samobójczej po próbie gwałtu i pobiciu płakałam gdy o tym mówiłam. A moja terapeutka płakała razem ze mną. Nigdy w życiu nie powiedziałabym, że to źle. Wtedy poczułam z nią więź, że ona naprawdę interesuje się tym co się dzieje, tym co mnie w życiu spotkało. Terapię skonczyłam i do dzisiaj wspominam tą sytuację i tym razem znów wróciłam wspomnieniami do cudownej pani Beaty

niewidzialna00 Odpowiedz

Myślę, że dużo osób chodzi do psychologa, bo szuka współczucia.

ChubbyUnicorn Odpowiedz

Nie powinna płakać fakt, ale zasmucić się ma prawo. Ja obecnie chodzę na terapię i na ostataniej sesji też usłyszałam od terapeutki, że to wszystko co mnie spotkało to strasznie przykre i dołujące;p
Więc rozumiem autorko! Mam nadzieję, że już lepiej.

Zobacz więcej komentarzy (6)
Dodaj anonimowe wyznanie