#L6uRx

Historia o tym, że niektórzy ludzie to ścierwa (przepraszam, inaczej się nie da).

Moja 14-letnia siostra walczy z anoreksją. Wraz z rodzicami bardzo ją wspieramy, pomagamy jej wyjść z tego gówna jak tylko możemy. Kilka tygodni temu zauważyliśmy poprawę, niestety krótkotrwałą.

Powiedzcie mi, jak ona ma wyjść z tej choroby, podczas gdy koledzy z jej klasy wmawiają jej, że jest "grubą świnią, beczką, otyłą krową i musi schudnąć"? Niestety moja siostra jako anorektyczka wierzy w to i patrząc w lustro poważnie widzi osobę, na jaką kreują ją te dzieciuchy... Moi rodzice niejednokrotnie byli z tą sprawą u ich wychowawczyni, lecz ta machnęła na to ręką, tłumacząc, że to GŁUPIE ŻARCIKI, rodzice tych bachorów uważają, że DRAMATYZUJEMY.

Powiem krótko, jutro wraz z moim narzeczonym znajdziemy tych chłopczyków po szkole i tak im nagadamy (ewentualnie jeszcze nastraszymy), że odechce im się głupich żarcików, bo innego wyjścia nie widzę.
Ajaxior Odpowiedz

W niektórych błahych przypadkach jestem za tym, żeby pozwolić dzieciakom samym rozwiązywać swoje problemy między sobą.
W momencie agresywnych zachowań lub prawdziwego gnębienia psychicznego - zgłaszać wychowawcy, albo nawet dyrekcji.
Tutaj - waliłabym do kuratorium (ze skargą przede wszystkim na wychowawcę) jak najprostrzą drogą! Bez skrępowania i wyrzutów sumienia.

Powodzenia w walce z chorobą życzę. Przede wszystkim siostrze, ale również Wam - rodzinie.

Jatutylko

Zgadzam się. Walnij skargę z opisem, że po rozmowach szkoła nie reaguje na przemoc. Kontrola z ko gotowa.

CzujeszStrach Odpowiedz

Niech poczują strach gnoje :)

DzieckoRosemarry

I żeby się obsrali.
Ps. Będzie co czytać na anonimowych 😂

KamilaGasiukPihowicz Odpowiedz

Kolega pyta o adres klasy aby im przyjebać

ewelinqq

W tych komentarzach zgrywacie takich chojraków, a w rzeczywistości nic byście nie zrobili, taka jest prawda.

Poroniec Odpowiedz

Życzę powodzenia. Z chęcią bym się dołączyła. Mam nadzieję, że coś zrozumieją.
Chociaż to powinna załatwić szkoła. Jak można coś takiego bagatelizować...tyle się mówi o gnębieniu, o samobójstwach, zaburzeniach odżywiania. Ludzie w ogóle się nie uczą...

Allerosa Odpowiedz

Eeeee tam nagadać....od razu, wpi...ol i do lochu ☺️

KociLis

Dyby. Jeszcze dyby!

AkariStyle Odpowiedz

Mój kuzyn prosi o adres... Mówił, że zbierze swoich ortalionowych przyjaciół i im pokaże jak się załatwia takie szkolne sprawy

Oprawca Odpowiedz

Można się przyłączyć? Im więcej tym będzie weselej.

LosowaNazwa

Oprawca wie co mówi :D

Harderthanyouknow Odpowiedz

Nie wiem czy to dobra rada, ale w tej sytuacji zmieniłabym jej szkołę, nawet jeżeli jest daleko i musiałaby długo dojeżdżać. Zmienienie zachowania takiej dużej grupy młodych ludzi, którzy patrząc na wiek twojej siostry są w gimnazjum, wydaje się być niemożliwe (w gimnazjum do którego chodziłam jak kogoś nie lubiano to patologiczne jednostki gnoiły tę osobę aż do końca). Chodzenie do wychowawcy patrząc na jego zachowanie tylko zaogni sprawę. Natomiast w nowej szkole ma szansę spotkać ludzi którzy ją zaakceptują i w jakiś sposób pomogą jej się wyleczyć. A jeżeli nadal będzie chodzić do tej szkoły, to możliwe, ze za niedługo będzie juz za późno.

Arszenik Odpowiedz

Życzę Wam powodzenia. Sama kiedyś interweniowałam w szkole z kumplem, kiedy mój brat był gnębiony przez patologię. Na jakiś czas pomogło. Ale takim połgłówkom niestety trzeba powtarzać kilka razy, bo za pierwszym mogą nie zapamiętać. Tylko uważajcie żeby Was nie poniosło i żebyście nie powiedzieli kilku słów za dużo, bo małe skurwysyny mogą zrobić z siebie ofiary i obrócić to przeciwko Wam.

Aliccjaa

Popieram. Jestem jak najbardziej za pomysłem autorki, ale sama w podobny sposób sobie kłopotów narobiłam. Tak chciałam bronić młodszą koleżankę, ze nauczycielki nie uwierzyły i to ja miałam problemy, ze zastraszam młodszych

FabAurora Odpowiedz

A powinni kiedyś zmagać się z podobnymi zaburzeniami. :)

Lunathiel

Dobrze powiedziane. Nigdy nie życzyłam nikomu żadnej choroby psychicznej, ale wydaje mi się to jedyną wystarczającą karą za bycie idiotą bez empatii. dopiero wtedy taka "osoba" miałaby szansę zrozumieć, jak wielką krzywdę wyrządza.

Zobacz więcej komentarzy (21)
Dodaj anonimowe wyznanie