#OGeMo

Pod koniec studiów licencjackich zainteresował się mną chłopak z innej grupy. Był szarmancki, zapraszał mnie do restauracji, do kina. Gdy już oficjalnie zostaliśmy parą, poprosił mnie o pomoc przy pisaniu pracy licencjackiej. Miał bardzo wymagającego promotora, który mocno namieszał mu w temacie. Z tematu odtwórczego, który sobie założył, promotor zmienił mu na temat bardzo kreatywny, wymagający zastosowania skomplikowanych algorytmów i różnorodnych technik.

Zrobiłam za niego praktycznie wszystkie "obliczenia", on w tamtym czasie miał problemy rodzinne. Codziennie do mnie dzwonił, dopytywał jak tam idzie mi pisanie.
Gdy oddałam mu to co napisałam i po kilku dniach chciałam z nim o tym podyskutować, powiedział, że jego rodzice mają poważne problemy zdrowotne, nie ma do tego głowy i zapytał, czy pomogłabym mu w dalszym pisaniu pracy. Zapaliła mi się wtedy jakaś czerwona lampka w głowie, tym bardziej że nie inicjował pocałunków czy przytulania (dalej nie doszliśmy), ale mimo wszystko mu pomagałam.

Na szczęście dla mnie, kilka dni po tamtym wyznaniu, podeszła do mnie jakaś studentka z pierwszego roku i pokazała screeny rozmowy mojego chłopaka z jej bratem i grupką ich przyjaciół. Chwalił się, jak to nie będzie musiał się wysilać, żeby napisać pracę, bo wyrwał naiwną laskę. Pisał o mnie same niemiłe rzeczy i to, że nie znosi mnie dotykać, ale się zmusza. Długo rozmawiałam z tamtą dziewczyną, obiecałam, że nie zdradzę skąd wiem, podziękowałam jej za to, że chciało jej się mnie szukać, że zrobiła tyle dla nieznanej osoby. Zaprzysięgłam zemstę.

Dalej pisałam pracę, tyle że były tam same głupoty. Dalej robiłam "obliczenia", tylko że błędne. Przy tym spotykałam się co kilka dni z facetem, w restauracjach lub kawiarniach, w kinie, on stawiał. Na spotkaniach z entuzjazmem opisywałam mu postęp przy pisaniu pracy. Wmawiałam, że będzie bardzo innowacyjna, że jak na licencjat, to będzie poziom minimum magisterki. Załatwił mi kilka fajnych książek, białych kruków lub ich kserówki, bo wmówiłam mu, że są niezbędne do pracy.

Pracę zbindowaną oddałam mu zaraz przed seminarium, tak że zdążył przeczytać tylko wstęp i zakończenie, ale na bieżąco opowiadałam mu co jest w środku, wierzył w to co mówiłam.

No i mój facet oberwał od promotora i wykładowców, stał się pośmiewiskiem. Był wściekły, zadzwonił do mnie i krzyczał przez słuchawkę. Wtedy zacytowałam fragment jego rozmowy z przyjaciółmi. Był w ostrym szoku. Zapytał tylko skąd wiem, a ja skłamałam, że jego przyjaciele (też studenci naszego uniwerku) mi powiedzieli.

Ledwo obronił się w drugim terminie, opinia idioty została. Zerwał kontakt ze swoją paczką, zwyzywał ich, obraził na nich, gdy zaprzeczali, że coś mi powiedzieli.

Ja nie jestem już ufna, nie wiem co u niego, ale zaprzyjaźniłam się z "tamtą dziewczyną". Czyli są plusy tej historii :)
dnoiwodorosty Odpowiedz

Ja kiedyś tak napisałam koleżance z 4 klasy LO (byłam wtedy w pierwszej). Ćwiczenia z angielskiego. To była szkoła sportowa, więc nauka, zwłaszcza języków, szła daleko z tyłu za wynikami w sporcie. Początek napisałam normalnie, a potem już mnie poniosła fantazja ;) W ćwiczeniu były gotowe formy czasowników do wykorzystania i przy "I have" chyba napisałam: I have no idea what I'm reading right now ;)

Klasa się rzuciła na przepisywanie tej kartki, ktoś zauważył i część osób wolała pójść na lekcję z nieodrobioną pracą domową, a jakaś oferma naprawdę czytała te zdania. Mina nauczycielki była chyba coraz bardziej zainteresowana, aż oferma dojechała do "I have no idea what I'm reading", które skwitowała: I guess not. Nie wstydzę się tego jakoś strasznie ;)

Retiro

Ja też tak miałem, byłem strasznie znudzony tym że pół klasy łazi za mną żeby im przygotowywać zadania z angielskiego, zacząłem więc im dyktować jakieś bzdury np. "In my free time I play computer games, I especially love the most bloody and violent ones like Super Mario Bros". Słuchanie jak ofiara czyta takie dyrdymały super poważnym tonem rzeczywiści miało swój urok ;)

livanir

Wy pisaliście to by ośmieszyć natręta, a ja pisałam takie rzeczy specjalnie xD sama powiedziała, że nie musimy pisać prawdy! Tylko potem patrzyła na mnie jak na wariatkę gdy pisałam jak w weekend uciekalam z Hannah Monthana po sklepie przed zombi.

PoraNaPiwo

Aż mi się przypomniała szkoła. Ja i moja klasa często odrabialiśmy zadania domowe na przerwie. No, ale jeden jedyny raz się postarałam i zrobiłam w domu. Prawie cała klasa zerżnęła ode mnie na żywca. No i babka wzięła do odpowiedzi dwie osoby. Jedna czytała (największy klasowy tłuk), a drugie ćwiczenia miała nauczycielka. W pewnym momencie przerwała i spytała kto od kogo ściągał. Tłuk się nie przyznał w ogóle do ściągania. A koleżanka wrypała mnie. Po tym babka przeszła się po klasie i wszystkim poza jedną dziewczyną, która miała co innego wstawiła pały. No i ogólnie była afera z tego powodu. Musieliśmy ją przepraszać i kupować kwiaty. No, a ja już na stałe zniecheciłam się do odrabiania prac domowych w domu🤣🤣🤣

SpanieMoimNalogiem

Mój kolega w gimnazjum (który tak właściwie miał ledwo 3 z angielskiego) dyktował koleżance kartkówkę, ponieważ się do niego przyczepiła. Na końcu podyktował jej zdanie w stylu "I'm big rat. I eat you" (kartkówka była z czasowników XD). Koleżanka to wpisała, pani nauczycielka otoczyła to czerwonym kółkiem i przy oddawaniu pracy (oblanej, bo kumpel jak już wspomniałem za dobry nie był z angielskiego) tylko dziwnie na nią patrzyła XDD

Corazwiecejpustki

Kolezanka gruba raczej nie byla, inaczej nauczycielka przestraszylaby sie i nie oblala.

Vemonis Odpowiedz

Piękna zemsta na dwieście punktow jeśli nie więcej ale ty też miałaś przeoczenie i to poważne. Facetom zwykle chodzi o jedno; jeśli nie chciał się nawet przytulać to powinnaś się od razu zorientować że może chodzić o jakiś przekręt. Albo o kredyt na ciebie albo właśnie o wykonanie pracy za darmo. I te - problemy rodzinne też mogłaś jakoś taktownie i delikatnie sprawdzić.

Katana

Facetom nie chodzi zwykle o jedno, jejku, nie róbcie z nich zwierząt.

Archos

Jeżeli "facetom zwykle chodzi o jedno" to z kim to "jedno o co im chodzi" robią?
Vemonis twój komentarz jest czystą hipokryzją

Lunathiel Odpowiedz

Straciłaś głupiego faceta, zyskałaś fajną przyjaciółkę, a po drodze obejrzałaś jeszcze całkiem niezły teatrzyk xD Jak dla mnie profit xD

Magenta Odpowiedz

Mojemu kuzynowi lata temu dziewczyna odwinęła taki numer. Byli ze sobą dość długo a on pomagał jej pisać prace zaliczeniowe na studia i pracę dyplomową. Studia się skończyły i panienka nagle stwierdziła, że nie wyobraża sobie życia z takim gołodupcem (ona pochodziła z dość zamożnej rodziny, kuzyn klasa robotnicza). Biedak do dziś nie może sobie ułożyć życia.

Archos

niech się cieszy, że wtedy a nie za 15 lat

Duszycien

Nie może sobie ułożyć życia, bo dziewczyna go kiedyś rzuciła?

WendyWu Odpowiedz

Jestem dumna
Serio, mam satysfakcję po przeczytaniu tego wyznania

arizona41 Odpowiedz

Nic nowego, mój brat napisał licencjat, a potem magisterce swojej żonie.

arizona41

*magisterkę

Postac

Ja chciałam mężowi inżynierkę napisać, ale stwierdził, że i tak się nie obroni.

PaniPanda

Po co?

PrzezSamoH

A czemu nie? Na wieku kierunkach praca licencjacka i magisterska to tylko formalność i przepisywanie książek.

PaniPanda

Nawet jeśli tylko to formalność i przepisywanie, to i tak to okazja do podsumowania osobistego - swojej dotychczasowej nauki i studiów. Które robi się w teorii dla siebie.

PrzezSamoH

Napisałam obie swoje prace i nie widzę w tym nic specjalnego, jeśli chcesz podsumowania swojej wiedzy to zwykły egzamin pokazałby dużo więcej :)

Postac

Też napisałam swoje prace i nie było to dla mnie żadnym problemem ani sprawdzianem umiejętności. Obrona wymagała trochę wiedzy.

PaniPanda

Nie mówię przecież, że swoich prac nie napisałyście. Po prostu pytam innych, po co pisali i wkładali taki wysiłek, który powinien być podsumowaniem studiów - dla tej osoby, która studiuje.

PrzezSamoH

Panda - pewnie z miłość, skoro mowa o dwóch małżeństwach ;)

boruta6

Znam kolesia co pisał prace dziewczynie i za kazdy rodział pobierał zapłate w naturze, teraz ta pani jest uznanym logopedą.

Zobacz więcej odpowiedzi (1)
mroofkojad Odpowiedz

A za dziesięć lat zapuka do twojej wielomilionowej firmy,a ty mu wtedy wszystko wyciągniesz. Może jeszcze tej jego paczce pozwolisz u siebie sprzątać kible.

Bardzo ciekawe opowiadanie. Mysle, że musiałby na randki z tobą wydać dużo więcej przez ten caly czas niż gdyby zamówił pracę w internecie. (1000-1500 zł)

boruta6 Odpowiedz

Zemsta idealna, ale podejrzewam ze jakby było w odwrotna strone to zaraz by sie tu zkleciało stado rządnych krwi feministek że oszukał kobiete, która fakt zrobiła źle, ale tak nie mozna.

Retiro

Ale sucha ta prowokacja.

Tayla

Kobietę nie można w taki sam sposob oszukać. Tu wchodzą w grę przecież setki lat dyskryminacji. Przez tyle wieków kobietom nie wolno było studiowac. Taki sabotaż jedynie sprawia ze się cofamy w rozwoju. Kolejny wyuczony mężczyzna jest w sumie zbędny natomiast płeć przeciwna jest w dzisiejszym świecie o wiele bardziej wartościowa. Jest to wiec logiczne ze gdyby role odwrócone reakcja musiałaby być adekwatna i słusznie oskarżyć mężczyznę. Musisz się douczyć w tych kwestiach. Ewentualnie puknąć w łeb i nie pisac takich prowo bo ani to nie trolluje ani nie pomaga.

boruta6

@Tayla Ty serio piszesz te farmazony? Takich bzdetów dawno nie czytałem

Archos

oczywiście, że by się zleciały a tayla daje już gotowe teksty, więc w sumie nawet nie trzeba trybu przypuszczającego -
a że boruta ma rację to dopełnia jedynie obraz

Duszycien

Archiwum i boruta, załóżcie może kółeczko wzajemnej incelskiej adoracji

Postac Odpowiedz

Że też Ci się chciało tyle pomagać chłopakowi, z którym dopiero co zaczęłaś się spotykać.

pannabezkota

Bo jak się jest młodym, zakochanym i ma się za dobre serduszko to tak jest. Dopiero z wiekiem przychodzi, że jak się ma za miękkie serce, to dupe należy mieć twardą jak stal :)

Postac

Studia to już nie taka młodziutka, nie musi być naiwna.

pannabezkota

I w tym wypadku wszystko zależy od charakteru człowieka, wychowania (przysłowiowy bezpieczny klosz), naiwnym można być bardzo długo. A studia dla jakiegoś grona osób to wydłużenie dzieciństwa. Rodzice utrzymują, imprezy, trochę nauki. Dopiero jak ktoś napotyka "dorosłe" problemy, idzie do pracy etc. to dopiero wtedy się okazuje, że życie to nie sex w wielkim mieście i pasuje wydorośleć.

Wrath1 Odpowiedz

Nie rozumiem, po co tacy ludzie pchają się na studia.

Zobacz więcej komentarzy (12)
Dodaj anonimowe wyznanie