#Uwbbu

Jestem już w długim związku, jesteśmy zaręczeni i planujemy ślub, przeprowadzam się na drugi koniec i narzeczona z racji że ma przerwę od studiów, miała jechać na miesiąc ze mną. Dodam że mieszka dalej z rodzicami i jest od nich uzależniona finansowo, choć już nie raz proponowałem jej mieszkać ze mną i utrzymywać ją na studiach. 


Problemem są jej rodzice, bo nie chcą abyś my byli razem, ale ona i tam zawsze wybiera ich zamiast mnie. Znęcają się nad nią psychicznie, ostatnio doszło do ręko czynów z strony jej ojca, miała myśli samobójcze. Jest gnębiona przez własnych rodziców, jej mama powinna się leczyć psychiatrycznie i brać leki które jej przepisano, ale tego nie robi, zabierają jej klucze z auta i zamykają pokój, żeby ze mną się nie mogła zobaczyć.


Ukradli jej oszczędności które dostała od babci na podróże i nie chcą jej oddać ich, tak samo namówili ją na kredyt studencki i obiecali pomoc przy spłacie ale pieniędzy na niego nie chcą dać więc obiecałem jej że pomogę go spłacić, nie może zostać u mnie na noc, widujemy się tylko pół dnia i tylko wtedy gdy jej rodzice nie każą jej czegoś robić za nich.


Teraz gdy się wyprowadzam i zaproponowałem jej żeby wyprowadziła się ze mną to ona znów wybiera ich. Narzeczona ma 24 lata a w jej życiu decydują za nią rodzice.
Esza Odpowiedz

Ona potrzebuje pomocy psychologicznej, sam jej niż pomożesz. Sądząc z opisu ona nie jest osobą gotowa na zakładanie własnej rodziny, także lepiej się zastanów.

Hvafaen Odpowiedz

Nie powinieneś się w to pchać, bo nic dobrego z tego nie wyniknie. Nie dawaj jej żadnych pieniędzy dopóki mieszka z rodzicami, uwierz mi, bo to będą tylko zmarnowane pieniądze, które ciężko zapracowałeś.

Smutnabula

Nie tyle co pchać co zapewnić jej opiekę psychologa. Jeśli tego nie będzie chciała to wtedy może lepiej się w to nie pchać.

Hvafaen

Jeśli zechce to jak najbardziej.

Raz23babajagapatrzy Odpowiedz

"Problemem są jej rodzice, bo nie chcą abyś my byli razem, ale ona i tam zawsze wybiera ich zamiast mnie.", "Teraz gdy się wyprowadzam i zaproponowałem jej żeby wyprowadziła się ze mną to ona znów wybiera ich." To w koncu kogo wybiera?
Jesli 24 letnia kobieta dalej pozwala rodzicom decydowac o wszystkim, to jaki slub wy planujecie?

JMoriartyy Odpowiedz

Ja bym się nie spieszyła z oceną. Ok, czytamy wyznanie ze strony jej faceta, nie jest jasno powiedziane czemu rodzice go nie lubią (powody mogą być różne- pisze jak analfabeta, więc prawdopodobnie nie jest wysokich lotów, chciałby, jedyna opcja jaką widzi dla dziewczyny to życie na czyiś koszt- generalnie znak szowinizmu). Ja bym się nie spieszyła z oceną.

WendyWu Odpowiedz

Nie dojrzała do ślubu, skoro nie umie o sobie stanowić

Anomaliatalia Odpowiedz

Człowieku, lepiej daj sobie spokój. Znajdziesz kogos, z kim Ci się ułoży, bo ta sytuacja wygląda tragicznie.

Anonimus85 Odpowiedz

Przeprowadziłaś się ja drugi koniec pokoju?

bazienka Odpowiedz

Zamykanie kogos w pokoju to przestepstwo
art 189kk
§ 1. Kto pozbawia człowieka wolności,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Jeżeli pozbawienie wolności trwało dłużej niż 7 dni, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 2a. Jeżeli pozbawienie wolności, o którym mowa w § 2, dotyczy osoby nieporadnej ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
§ 3. Jeżeli pozbawienie wolności, o którym mowa w § 1–2a, łączyło się ze szczególnym udręczeniem, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Wolfdzban

Na papierze niby tak to wygląda ale w rzeczywistości w sądzie średnio by to przeszło

Ostrzenozeinozyczki

A co powiesz na temat rękoczynów i przywłaszczania pieniędzy ? Jak dla mnie to jest równomierne z pospolitą dychą, ale co ja tam wiem...

Wolfdzban

domyślam się że rękoczynów aktualnie nie udowodni, ale przywłaszczanie pieniędzy to nawet byłby dobry argument w sądzie, tylko problem jest taki że rodzice nie będą musieli składać wyjaśnień bo rodzina, wezmą innych członków rodziny na swoją strone i autorka dość łatwo moze przegrać sprawę

pipi88 Odpowiedz

Ja bym jej nie skreślała, dziewczyna ma pewnie sprany mózg, że sobie nie poradzi w życiu sama itd. Może zamiast, żeby się wprowadziła do Ciebie zaproponuj jej, że jeden miesiąc na wakacje żebyście byli razem. Ja ją trochę rozumiem, bo sama pochodzę z trudnego domu i może się boi porażki, że wszyscy będą wiedzieć, że coś nie wyszło i będą z niej kpić. Więc wydaje mi się że taki okres próbny byłby ok

paroleparole Odpowiedz

Wydaje się zmanipulowana i zastraszona przez rodziców, stąd te irracjonalne wybory. Powinna się od nich odciąć jak najszybciej tym bardziej, że ma Ciebie. Myślę że powinieneś z nią porozmawiać, co sprawia co ja powstrzymuje, i zaproponować pomoc terapeuty. Ona jest uzależniona od rodziców, jednak wątpię, że chciała żeby to tak wyglądało, to oni ją wychowywali w taki sposób żeby była uzależniona. To bardzo toksyczna sytuacja, będzie się ciągnąć za nią na pewno w życiu, ale spróbuj jej pomóc. Nie oceniałabym jej, toksyczny dom na prawdę potrafi zrobić z normalnego człowieka kalekę życiową, musi się wyrwać od nich.

Zobacz więcej komentarzy (1)
Dodaj anonimowe wyznanie