#WZkJN

11 lat temu moja matka zostawiła mnie z ojcem, znalazła sobie nowego faceta za granicą. Zorganizowałam jej transport na lotnisko.
Może to podłe, ale ucieszyłam się z jej decyzji.
Mój tata jest teraz z inną kobietą od 9 lat, jest szczęśliwy - w końcu!
Ja mam z "macochą" lepszy kontakt niż z własną matką i to ją mianuje mamą.


Jak się możecie domyślić, matki nie widziałam 11 lat i nie mam z nią kontaktu. Z tego co wiem, z innymi członkami rodziny się kontaktuje. Ze mną nie. Mam do niej o to mimo wszystko żal.
Gdy odeszła, miałam 16 lat.
SammyWinchester Odpowiedz

Mam taki przypadek w rodzinie. Bezczelna po 15 latach zapukała do drzwi kuzyna, żeby mu powiedzieć, że składa sprawę o alimenty od niego na nią. Na szczęście żadnej kasy nie dostała.

ixi91 Odpowiedz

Moja mama zostawiła mnie jak miałem 17 lat, wyszła za mąż za innego faceta, co jakiś czas dzwoniła z groźbami, pogróżkami (alkoholizm). Tydzień temu dostałem list z opieki, że żaden z synów się nie interesuje warunkami bytowymi i zdrowotnymi mamy, toteż wskazana jest pomoc finansowa. Nie ze mną te numery...

brzydkignojek Odpowiedz

Skontaktuje się z Tobą jak zostanie na lodzie i będzie potrzebowała pieniędzy. Będziesz wtedy kochaną córeczką.

GoMiNam Odpowiedz

Nawet jeśli wszystkim to wyszło na dobre, to jest to smutne.
Nawet załatwiłaś jej transport na lotnisko, a ona... tak jakby w tamtej chwili zapomniała, że była matką, że Cię urodziła. Pamięta o wszystkich, tylko nie o Tobie. Przykre to.

bazienka Odpowiedz

zabezpiecz sie na wypadek gdyby chciala od ciebie alimenty na starosc
ogolnie wie ktos, czy mozna podniesc jako argument dlugoletnie nieutrzymywanie kontaktu? ja wyprowadzilam sie majac 20 lat, do ojca poza czesc-czesc staram sie nie odzywac, gdy odwiedzam mame, bo koncyz sie to wbijaniem szpilek i upokarzaniem mnie w roznej formie, nie bylam tam ze wzgledu na ostatnia akcje przez 1,5 roku
czy taka argumentacja w sadzie przejdzie jakby co?

StarszaPaniBezKota

Moja kuzynka się wybroniła mówiąc, że ojca nie było praktycznie przy niej, że nie uczestniczył w jej wychowaniu, że widywała go sporadycznie ale traktował ją jak gorszą osobę i mówił, że nic dla niego nie znaczy. Ale ogólnie to myślę, że zależy od sądu. Od prawnika słyszałam, że jeśli sędzia "wczuje się w twój ból" to wygrasz. Nie wiem, ile w tym prawdy, nigdy nie testowałam.

mamaowca Odpowiedz

Moja koleżankę mama próbowała uprowadzic do Kanady, koleżanka miała wtedy 4 latka. W późniejszym okresie wysyłała jej listy do szkoły nie do domu, bo listy wysyłane na adres domowy nie docierały do rąk koleżanki. Mama nawet zadzwoniła parę razy do szkoły. Może tu też matka chciała się odezwać ale było to blokowane.

Dodaj anonimowe wyznanie