#XSpQ1

Nie mam dwóch zębów, jedynek dolnej i górnej. W wieku 14-15 lat razem z kumplami obejrzeliśmy "Podziemny krąg", przesłanie ani głębsza interpretacja tego wspaniałego filmu były dla nas niczym, liczyło się to, że się "naparzali". Jak się pewnie domyślacie, zorganizowaliśmy sobie taką walkę w stodole taty jednego z nas.

Oczywiście nie było tak "epicko" jak na filmie, ale ogólny bilans był dość niezły - jakieś 4 wybite zęby, kilka rozciętych brwi, sporo siniaków i wybite palce.

Cała akcja odbyła się tylko raz, za drugim razem każdy miał jakieś wytłumaczenie. Jednym wprost rodzice "wybili" takie "zabawy" z głowy, nie dając wiary w tłumaczenie, że to na WF albo podczas zabawy, jak przyszli z rozoranym łukiem brwiowym i zdartymi knykciami na dłoniach.

Do dzisiaj nikt nie wie, że w taki debilny sposób straciłem zęby i noszę protezy, całe szczęście nikt nigdy tego nie znajdzie na żadnym YT...

P.S. Wygrałem swój pojedynek.
MamFajnegoKota Odpowiedz

Właśnie złamałeś najważniejszą zasadę Fight Clubu

Lizi Odpowiedz

Protezy przy braku jednego zęba w łuku? Jest kilka lepszych rozwiązań. Chyba że innych też Ci brakuje.

MalaMi29

A to nie jest tak, że każda sztuczną część zastępczą nazywa się protezą?np. Sztuczna noga to też proteza

Lizi

Swego czasu trochę siedziałam w temacie i pod pewnym względem masz rację - dział stomatologii który się brakami w uzębieniu zajmuje to protetyka. Nie mniej jednak protezami nazywa się elementy zastępcze tak zwane "ruchome", które pacjent sam zakłada i ściąga. Implanty i mosty to zupełnie inna para kaloszy.

sylvia28984

No dobra, ale możemy się domyślić, że autor wyznania raczej w tym temacie nie siedział, więc posługuje się słownictwem potocznym ;)

Dragomir

Yyyyy...luk brwiowy moze, co?

Lizi

@sylvia28984 Ale nawet potocznie protezy to protezy. Uwierz mi, jeśli autor odwiedziłby stomatologa i miał chociażby wszczepiony implant, to byłby w temacie. Przecież każdy zdaje sobie sprawę co mu lekarz w ustach montuje. Więc mówienie, że autor jest nie w temacie chodząc już od kilku dobrych lat z tym uzupełnieniem w buzi... No nie wiem. Myślę, że śmiało można uznać, że mówił o faktycznej protezie.

@Dragomir Chodziło mi oczywiście o łuk zębowy :)

Dodaj anonimowe wyznanie