#bJUhe

Czy to źle że wyobrażamy sobie śmierć swojego taty?

Odkąd pamiętam był agresywnym alkoholikiem. Zawsze gdy spożył choć odrobinkę alkoholu nie dawał nikomu spokoju. Najczęściej dręczył wszystkich w nocy. Po wytrzeźwieniu przeprasza i składa jakieś gówno warte obietnice. Do tego nie chce się leczyć. Gdy wyobrażam sobie jego śmierć to bardzo wczuwam się w rolę. Jestem jakby zagubiona. Częściowo ciesze się, że wreszcie nie będę musiała bać się spać we własnym domu, ale w przeważającej ilości czuję rozpacz i pustkę. Kocham człowieka, którym jest gdy nie pije, ale nienawidzę tego, którym się staje po wypiciu najmniejszej ilości alkoholu.


Szczerze nie wiem co mam ze sobą zrobić. Jestem zagubiona i boję się poprosić kogokolwiek o pomoc. Mam wrażenie, że nikomu nie mogę ufać do tego stopnia. Boję się. Dlatego piszę to anonimowo tutaj.
Dziękuje za uwagę.
Pozdrawiam was serdecznie.
puciok Odpowiedz

Ja sobie kiedyś wyobrażałem śmierć łukasza bo jak jeździliśmy na rolkach to wjechał przede mnie i mnie opierdział.

kopnietytroll

a to ukasz sxsczeze ci poeum rze njr warot pszszejmowafz se tksim cholyajem

antonizelazo Odpowiedz

Nie wiem w jakim jesteś wieku więc ciężko stwierdzić z kim mogła byś pogadać. Koleżanki odpadają, mama odpada, wujostwo też, zostaje jakiś psycholog... ale ciężko się przełamać żeby się otworzyć :/ spróbuj zadzwonić na jakiś numer zaufania. NUMER ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEZY 116 111. NIEBIESKA LINIA 800-12-00-02.

Wolfdzban

Nie chce jej demotywować ale osoby tam pracujące to śmiech na sali naprawdę

Corazwiecejpustki

@ Wolfdzban: To chyba najbardziej przerazajacy komentarz jaki tu czytalem.

Wolfdzban

No przykro mi ale tak wyglądają realia numeru "zaufania"

szinigami Odpowiedz

Nie, to nic dziwnego wyobrażać sobie śmierć takiego potwora. Ale zamiast szukać ukojenia w takich dających chwilową ulgę wyobrażeniach, lepiej jest pomyśleć nad tym, jak się uwolnić z tego piekła. Utrzymujesz kontakty z resztą krewnych? Jest jakaś możliwość, że mogłabyś u nich zamieszkać dopóki się nie usamodzielnisz?

ZapalenieUcha Odpowiedz

Moja koleżanka poszła do Ośrodka Pomocy Społecznej i zgłosiła, że jej ojciec jest alkoholikiem stanowiącym zagrożenie dla siebie i otoczenia. Nie wiem dokładnie jakie procedury musiała przejść, ale udało jej się wywalczyć przymusowy odwyk dla taty.

Sneha1

Pewnie sprawa trafiła dalej do ośrodka leczenia uzależnień. Leczenie w Polsce jest dobrowolne, więc mógł odmówić leczenia. Jednak jak się alkoholik nie stawi na badania, wtedy jest doprowadzany przez policję. Wtedy ośrodek/policja na wniosek rodziny (o ile się nie mylę, jeśli tak to proszę mnie poprawić) kieruje sprawę do sądu. Alkoholik przechodzi ponowne badania i sąd może wydać wyrok o przymusowym leczeniu alkoholika (okres leczenia nie może być dłuższy niż dwa lata). I z tego co rozumiem, wówczas taka osoba staje się częściowo ubezwłasnowolniona.

bazienka Odpowiedz

Jako dziecko sobie wyobrazalam. Dzis zaluje, ze nie zdechl przed moja 18, przynajmniej hajs z renty by byl. Wyrzutow sumienia nie mam.

Hypnosis Odpowiedz

Wiem co czujesz, taki ojciec to tylko obciążenie i nic więcej.

Tradycjonalista Odpowiedz

Nie bój się, powinnaś otrzymać pomóc? A co z twoją matką?

Vito857 Odpowiedz

Jeśli on sam nic z tym nie zrobi, to niestety piekło będzie trwało. Przykro mi.

PaniPanda Odpowiedz

Myślę, że nie powinnaś sobie tego wyrzucać, w końcu to zostało tylko na poziomie myśli, a niedziwne jest, że je masz, skoro ojciec w czynach, nie myślach wyrządził Ci o wiele poważniejszą krzywdę na przestrzeni lat. Ta krzywda jest realna i to normalne, że masz negatywne uczucia i myśli, zwłaszcza, jak nie masz z kim pogadać. Ale mimo lęku trzeba poprosić o pomoc, nieważne jak trudne to jest - bo inaczej może w pewnym momencie być za późno. Jeśli nic nie zrobisz, nic się nie zmieni, i żaden lęk nie jest tego warty.

Tiffff Odpowiedz

Adiuk, pomoc Tacie??? A jak Ty sobie ta pomoc wyobrazasz?? Przepraszam Cie, Adiuk, masz racje! Pomoc tacie to jedyne rozwiazanie. Skierowanie na leczenie. Alkoholicy zaprzeczaja, ze istnieje problem- zawsze. Tak dziala mechanizm od nich niezalezny i teraz tylko bjUhe moze mu pomoc, bo widzi, ze dzieje sie zle.

Zobacz więcej komentarzy (3)
Dodaj anonimowe wyznanie