#HdUx8

Przez długi czas identyfikowałam się jako ateistka. Mówiłam, że nie wierzę w Boga, ale może kiedyś do tego dorosnę. 
Wczoraj były urodziny mojej ś.p. babci. Zabrała mi ją choroba prawie 8 lat temu. Byłam na cmentarzu ją odwiedzić, zapalić znicz i powspominać. Odmówiłam trzy razy Wieczny Odpoczynek. Wyjątkowo wczułam się w tę modlitwę. Wyobraziłam sobie babcię, która się uśmiecha i jest szczęśliwa. W jakiś sposób dało mi to ukojenie. Wydało mi się to dziwne, bo nigdy wcześniej nie czułam żadnej ulgi po wypowiedzeniu modlitwy. 
Minął dzień. Byłam razem z moim chłopakiem na spacerze. Podeszła do nas pani. Była brudna, zmęczona i okropnie pobita na twarzy. W pierwszej chwili pomyślałam sobie, że pewnie będzie pod wpływem alkoholu, ale okazało się, że nie. Była w pełni trzeźwa, mówiła bardzo wyraźnie, nie chwiała się, nie było od niej czuć grama alkoholu. Zapytała, czy mamy zapalniczkę, bo chciała zapalić papierosa. Ostatecznie daliśmy jej złotówkę na zapałki. Nie dawała mi jednak spokoju jej pobita twarz. Zapytałam się jej, czy wszystko w porządku, kto jej to zrobił, czy nadal się widuje z tą osobą, która jej to zrobiła i czy nie potrzebuje pomocy. Powiedziała, że zrobił jej to były już partner i że wszystko powinno być już w normie. Kiedy miała już odchodzić, schyliła się do swojej torebki. Powiedziała, że ma dla mnie prezent. Wyciągnęła z niej własnoręcznie zrobiony różaniec. Włożyła mi go do ręki, życzyła wszystkiego najlepszego i pocałowała mnie w głowę. Na odchodne powiedziała, że będzie się za mnie modlić i żebyśmy my zrobili to samo dla niej. 
Minęło kilka godzin od tej sytuacji, a ja nadal jestem wstrząśnięta. Czy to może być znak od Boga?
AvusAlgor Odpowiedz

Jeśli uznasz, że jest to znak od Boga, to tak, będzie to znak od Boga. Jeśli uznasz, że to żart Odyna, to tak, będzie to żart Odyna. Jeśli uznasz to za randomowe, całkowicie niezależne od jakichkolwiek bóstw zdarzenie, to tak, będzie to randomowe, całkowicie niezależne od jakichkolwiek bóstw zdarzenie. Ty i tylko Ty decydujesz, jak to sobie zinterpretować. A to co usłyszysz na temat tej sytuacji od innych, będzie wyłącznie opinią. owych osób.

ingselentall

@AvusAlgor, dziękujemy za wyłącznie Twoją opinię, owa osobo ;)

AvusAlgor

@ingselentall - no tak, bo gdyby jakieś inne osoby rościły sobie prawa do ww. wyłącznie mojej opinii, zmuszony byłbym głośno protestować, a może nawet zablokować jakieś kluczowe rondo w okolicy :)

upadlygzyms

Ewetualnie wyjść z siebie, stanąć obok i zalokować dwa ronda, w przypadku szczególnegp wzburzenia. :)

ingselentall Odpowiedz

Tak, może być to znak od Boga.

SokoliWzrok Odpowiedz

Tak, może być to znak od Boga.

Cystof

Nie, nie może być to znak od Boga.

imtoooldforthisshirt

Zdania ekspertow sa podzielone :D

Scane

Zdania ekspertów są pomnożone 🤨

elbatory

Jeden Rabin powie tak, drugi Rabin powie tak. A najmadrzejszy komentarz w tym temacie napisal AvusAlgor. I mowie to jako osoba, ktora w cos konkretnego wierzy, ale zdaje sobie sprawe, ze to sa moje wierzenia i prawdziwe sa dla mnie, nie dla calego swiata.

Frog

"Zdania ekspertów są podzielone :D"
"Zdania ekspertów są pomnożone 🤨"

A ja to scałkuję ;)
"Jedno z podstawowych zastosowań całki to liczenie pól powierzchni, długości łuków czy objętości kształtów nieregularnych czyli takich, które ciężko jest wyliczyć z podstawowych wzorów."

ravageuse

Stopnie komplikacji gdy zaczyna sie rozkmina na temat Boga.
1) Znak, tak czy nie.
2) Jesli znak, to pozytywny czy negatywny.
3) Skoro zdania ekspertow sa podzielone lub pomnozone, to mamy juz do czynienia z arytmetyka na poziomie podstawowym
4) Okazuje sie, ze mozna to scalkowac. Pojawia sie przy tym pytanie, czy calka jest oznaczona czy nie, a jesli tak, to w jakim przedziale. I nie chodzi tu o wagon kolejowy.
Juz na tym okolomaturalnym poziomie wymieka wiekszosc dyskutantow a do rachunku tensorow jeszcze droga daleka.
Wniosek: Mozna wierzyc lub nie i obojetnie co sie robi, ma sie zawsze racje. Milujmy sie zatem, niezaleznie od pobudek religijnych czy zdobyczy oswiecenia, a swiat stanie sie lepszy.

Dodaj anonimowe wyznanie