Często zadawane pytania

Jak długo trzeba czekać na rozpatrzenie mojego wyznania? - Otrzymujemy bardzo dużo zgłoszeń i niestety może to trwać nawet dwa tygodnie. Najlepiej założyć konto i co jakiś czas zaglądać do sekcji "Moje wyznania" aby wiedzieć co się dzieje z wyznaniem.

Moje wyznanie zostało zmienione, dlaczego? - Aby utrzymać standard serwisu, jeżeli jest taka potrzeba, w zgłoszonych tekstach poprawiamy błędy ortograficzne, literówki, dzielimy tekst na akapity. Czasami gdy fragment tekstu jest napisany w sposób niezrozumiały, ale szkoda nam go odrzucać bo wydaje się ciekawy, to staramy się zrozumieć "co poeta miał na myśli" i poprawić tak, aby był bardziej jasny. Oczywiście nie zmieniając sensu wypowiedzi. Nam też zdarzają się jednak pomyłki, więc jeżeli coś poprawimy nie tak jak trzeba, to daj nam znać za pomocą formularza kontaktowego, a uwzględnimy Twoje uwagi.

Dlaczego moje wyznanie nie zostało zaakceptowane? - Akceptujemy wyznania, które naszym zdaniem będą interesujące dla czytelników. Jeżeli Twoje wyznanie było oryginalne (nie skopiowane z sieci) i zostało przez nas usunięte to uznaliśmy, że się nie nadaje do publikacji. Niestety nie jesteśmy w stanie podawać konkretnych przyczyn. Niektóre wydarzenia są bardzo ciekawe jak się bierze w nich udział, ale niestety mało interesujące z punktu widzenia czytelnika. Jest też oczywiście możliwość, że wyznanie było dobre, a to my jesteśmy za słabi aby je należycie docenić :) Ogólnie największą szansę na publikację mają wyznania napisane starannie, poprawną polszczyzną, bez błędów, z uwzględnieniem polskich liter, interpunkcji itd.

Chcę się po prostu wyżalić, czy to dobre miejsce? - Niestety nie. Publikujemy wyznania, które mogą być interesujące dla czytelników. Każdy potrzebuje się czasami komuś wyżalić z tego co mu na sercu leży, ale niestety lektura narzekań typu "dziewczyna mnie rzuciła", "nie mam dziewczyny", "mam ochotę się zabić" nie jest ciekawa dla obcych ludzi w internecie.

Mam problemy, z którymi sobie nie radzę i chciałbym aby ktoś mi poradził, czy to dobre miejsce? - Niestety nie. Nie akceptujemy takich tekstów. Szukanie porad w poważnych sprawach u przypadkowych ludzi w serwisie rozrywkowym to kiepski pomysł, mogłoby z tego być więcej szkody niż pożytku.

Mój komentarz został usunięty, dlaczego? - Zależy nam aby Anonimowe było przyjaznym serwisem. Dlatego usuwamy komentarze napastliwe, zawierające wulgaryzmy. Doceniamy wkład osób, które piszą swoje anonimowe wyznania, dlatego nie akceptujemy również niekonstruktywnych krytycznych komentarzy. Usuwane są też komentarze zawierające zgłoszenia naruszenia regulaminu oraz uwagi na temat funkcjonowania serwisu - prosimy je przesyłać za pomocą formularza kontaktowego, abyśmy mogli udzielić odpowiedzi.

Najbardziej typowe komentarze, które są usuwane:

  • "co za idiota", "nienawidzę takich ludzi" - W tym serwisie ludzie często dzielą się swoimi największymi wpadkami, sytuacjami z kategorii "co najgłupszego w życiu zdarzyło mi się zrobić". Wysuwanie dalekosiężnych ocen na podstawie takich zdarzeń jest niesprawiedliwe i jedynie psuje klimat serwisu.
  • "czytałem kiedyś gdzieś coś podobnego" - Czy każda sytuacja może przytrafić się tylko jeden raz, jednej osobie?
  • "daję minus", "słabe", "fake" - Niekonstruktywne krytyczne komentarze w naszej opinii nie mają wartości, zależy nam na pozytywnej atmosferze. Ktoś poświęcił czas aby opisać swoją historię, jeżeli Twoim zdaniem nie jest ciekawa możesz wcisnąć odpowiednią strzałkę.
  • "skopiowane z..." - Wszelkie zgłoszenia naruszenia regulaminu, jak i uwagi na temat funkcjonowania serwisu, należy przesyłać za pomocą formularza kontaktowego, nie komentarzy. Nie tolerujemy tekstów skopiowanych z innych stron, każde wyznanie sprawdzamy zanim zostanie zaakceptowane. Jeżeli jednak uważasz, że tekst został skopiowany z innej strony napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego, wskazując dokładnie skąd. Zwróć jednak uwagę, że autor wyznania mógł swój tekst opublikować też na innej stronie.