Już w empiku
i innych księgarniach
Wstydzili się opowiedzieć o tym znajomym,
więc wygadali się anonimowo w internecie.
Teraz i Ty możesz to przeczytać.

Bestseller!

books
„Wydajcie to w postaci książki”, „to się nadaje na książkę” – nękaliście nas takimi wiadomościami od miesięcy, a my odmawialiśmy, odmawialiśmy, aż w końcu nie wytrzymaliśmy… Przed wami gruba książka z najlepszymi historiami z Anonimowych plus dodatkowo kilkadziesiąt pachnących nowością, niepublikowanych ani na FB, ani na stronie historii!
ANONIMOWE WYZNANIA
To PRAWDZIWE historie Twoich znajomych, o których nigdy sami Ci nie opowiedzą, bo czują wstyd na samą myśl, że ktoś mógłby się o nich dowiedzieć.
Od 2015 roku dzięki Anonimowym Wyznaniom rozwiązują się Polakom języki i możemy czytać tu historie, których Twoja koleżanka nie opowiedziałaby przy kawie, a kumpel w przerwie pracy. To czyste życie, bez reżyserskich cięć i cenzury.
Wolimy prawdę od fantazji, dlatego nie wpuszczaliśmy na nasze strony historii wymyślonych i ładnie opisanych, choć w internecie takich jest mnóstwo. Sami wiecie najlepiej, że życie pisze lepsze scenariusze niż najlepszy scenarzysta, a czasem twój kumpel jest lepszym mistrzem ciętej riposty niż wuj Staszek.
Przyjaciele, którzy nigdy nie zawiedli, wpadki w szkole, w sklepie czy podczas seksu, rzeczy, które zrobili królowie imprez, bohaterowie w dresach z trzema paskami, przerąbane i wzruszające historie z dzieciństwa, a także koszmarnie trudne życiowe dramaty, z których jakoś udało się wyjść na prostą. Miłość i zdrada w związkach, rodzina, która wbiła nóż w plecy i taka, która uratowała życie…
To wszystko, a nawet więcej, w tej książce.
464
strony
220
historii
190
ilustracji
Spis treści
Shorty
13
Seks
21
Wpadki
31
Dresowe wyznania
101
Przyjaźń
115
Niesamowite historie
133
Imprezy
207
Rodzina
225
Historie z dzieciństwa
293
Życiowe tragedie
327
Praca
375
Związki
394
Opinie
Ciągle mówię rodzicom, że nie będę czytać żadnych książek, więc żeby się nie wydało to tą kupiłam sobie sama i przeczytałam w tajemnicy przed rodzicami.
Najlepsze, że ludzie, którzy to piszą, mają tak wielki dystans do siebie i czasem nawet najstraszniejszą rzecz opisują, jakby to była zabawna błahostka. Też tak chcę.
Jeszcze nigdy żadna książka mnie tak nie wciągnęła. Jak tak dalej pójdzie to i lektury zacznę czytać.
Codziennie rano przed szkołą otwieram na losowej stronie i czytam jedno wyznanie na poprawę humoru. To działa!
Chciałabym kiedyś zobaczyć filmy na podstawie niektórych z tych wyznań, to byłyby hiciory! Reżyserze, czytasz to? Działaj!
Gazety czytam zawsze od końca, te wyznania też się da i to jest najlepsze!
Po przeczytaniu niektórych wyznań ze strony zacząłem zmieniać moje życie, bo dostrzegłem, co tak naprawdę może być dla nas ważne. Mam nadzieję, że w książce znajdę równie wiele inspiracji.
Jestem szczęściarą, dostałam wersję testową do przeczytania. Ten moment, kiedy siadasz do książki, mija chwila, a ty przeczytałaś 100 stron i zrobiło się za oknem ciemno. :-)
Faq
Gdzie mogę kupić książkę?
Czemu ta książka jest tak krótka?
Kurczę, ma prawie 500 stron, nie wiem, co ci odpisać… Jesteś naprawdę wytrawnym czytelnikiem, gratulujemy i postaramy się poprawić.
Ej, ale te historie miały być anonimowe, a teraz są w książce?
Historie nadal są anonimowe, o tym, kim są ich autorzy, wiedzą tylko oni sami, czasem wiemy i my. Świat pozna zawstydzające sytuacje, ale nigdy nie skojarzy ich z realnymi osobami, które to naprawdę przeżyły. Wybrane wyznania są tak ciekawe, niepowtarzalne, czasem tak śmieszne albo tak mądre, że grzechem byłoby nie podzielić się nimi z wszystkimi Polakami, co też właśnie czynimy.
Czy Anonimowe Wyznania zmienią moje życie?
Wiecie, prorokami nie jesteśmy, czasem ludzie piszą nam w komentarzach, że gdyby nie Anonimowe, to nadal byliby nieśmiali, nie odważyliby się zagadać do dziewczyny czy traktowaliby wszystkich w dresach jako mało inteligentnych, a teraz mają szerszy obraz rzeczywistości, więc niczego nie da się wykluczyć. ;)
Czy historie są prawdziwe, czy wymyślone przez superpisarza?
Codziennie dostajemy mnóstwo wiadomości z wyznaniami na FB, jak i przez naszą stronę anonimowe.pl, aktualnie na akceptację czeka ponad 2000 historii nadesłanych przez was. Pracujemy na pełnej parze, odsiewając zarówno te nudne, jak i te wymyślone przez grafomanów atencjuszy w celu zdobycia poklasku. Dokładamy wszelkich starań… i w większości przypadków udaje nam się, choć za każde głowy nie damy sobie uciąć.
Co z autorami historii, docenicie ich?
Regulamin serwisu mówi jasno, że możemy nadesłane opowieści wykorzystać zupełnie dowolnie, ale uważamy, że autor historii zasłużył na podziękowania nie tylko słowne - a każdemu jesteśmy wdzięczni, gratki! - ale też każdy z autorów, z którymi uda nam się skontaktować, dostanie od nas swój własny, unikatowy egzemplarz książki.
Czy świat czeka na tę książkę?
Oczywiście! My to wiemy od dawna, do świata zacznie to docierać w najbliższych dniach. My spędziliśmy tysiące godzin, czytając najlepsze z najlepszych wyznań, śmiejąc się, wzruszając i przeżywając przez chwilę wstydliwe momenty, ale po świecie wciąż chodzą miliony ludzi, którzy jeszcze nie wiedzą, że tyle czasu omijała ich tak wspaniała uczta dla ducha. Anonimowi nadchodzą!
Będą następne?
Jeżeli konwencja książkowych wyznań Wam się spodoba - w co szczerze wierzymy - z wielką radością podejmiemy wyzwanie stworzenia kolejnej edycji.
Co zrobić, by moje wyznanie znalazło się w książce?
Odpowiedź jest prosta - musisz dodać swoje wyznanie. Jeśli będzie nadzwyczajnie WYJĄTKOWE I NIEZWYKŁE - jest duże prawdopodobieństwo, że trafi do następnej edycji książki.