#FZDUe

Nie wierzę, że ludzie zmieniają się ot tak.

W gimnazjum miałam koleżankę. Typowe emo, początkowo wyalienowana. Zakumplowałyśmy się trochę z racji bycia wyrzutkami klasowymi. Po jakimś czasie jednak zgrałyśmy się z resztą grupy i wtedy odwróciła się ode mnie. Ba, zapoczątkowała gnębienie mnie przez grupkę laluń. Zaczęło się od zwykłych docinek związanych z wyglądem i ocenami, skończywszy na szkalowaniu w Internecie i wyzywaniem na tzw. solo. Całe szczęście miałam swoje koleżanki i zbytnio nie przejmowałam się docinkami.

Trafiłyśmy do tego samego LO, ale różnych klas. Z obserwacji wiedziałam, że dalej jest opryskliwą i wyrachowaną dziewuchą, żerującą na czyimś nieszczęściu.

Ale dlaczego nie wierzę w przemiany we wspaniałych ludzi? Otóż dowiedziałam się jakiś czas temu, że wspomniana znajoma została psychologiem dziecięcym! Wybaczcie, ale jak mam wierzyć, że osoba, która przez co najmniej 6 lat znęcała się psychicznie nad słabszymi emocjonalnie znajomymi, ot tak wraz z maturą i dostaniem się na studia psychologiczne doznała przemiany?
Roely Odpowiedz

Kiedyś zostałam pobita przez dziewczynę do nieprzytomności, wtedy już była i nadal jest ratownikiem medycznym. Nic mnie już nie zdziwi.

patison24

Szajbuska jakaś...

CharczacySlimak

Proste - popyt przewyższał podaż... Był ratownik medyczny ale nie miał kogo ratować, więc musiała dać najpierw komuś w dziób, żeby nakręcić popyt :D

Roely

nie do końca tak to działało, ale możnaby tak pomyśleć!

BoginiPierogow

Ciekawa jestem tylko czemu to zrobiła, niesądze żeby tak o

Eisteqs Odpowiedz

Znam jedną popularną teraz 'gwiazdę', która w wywiadach opowiada jak ceni sobie pokój i spokój, a w czasach szkolnych znęcała się nad każdym, kto nie chciał jej wchodzić w cztery litery, już wtedy gwiazdorzyła, także ludzi tego pokroju jak ta psycholog nie brakuje niestety ;/

Puncipienciak

Plz powiedz kto to bo nie zasnę dzisiaj :(

CzepliwyMisiek

Z gwiazd-kobiet ceniących sobie spokój, no to może być Górniak, Frytka, Sablewska...no nie wiem kto jeszcze

Eisteqs

Puncipienciak dziewczynka z debilną fryzurą jako jej znak rozpoznawczy ;)

DaddysLilHarleyQuinn

Czyli ktoooo ? :<

Puncipienciak

O kvrvva... To juz wiem która! Ale dziwie sie bo ona wygląda raczej na sympatyczną o.O

Puncipienciak

@DaddysLilHarleyQuinn Jestem w 90% przekonana ze to Sarsa

Eisteqs

Puncipienciak tak właśnie... O tym, jak w szkole traktowała ludzi, którzy nie uwielbiali jej, nie wchodzili w skład wianka adoracji możnaby napisać osobne wyznanie ;/

Zenek

Haha, przecież ona nie umie być suką 😂

Eisteqs

Zenek to nie o tego wyjca chodzi 😂

RudyCharakter Odpowiedz

gdzieś słyszałam, że na psychologię idą ludzie, którzy sami podejrzewają u siebie jakąś chorobę psychiczną i chcą na tych studiach po prostu sprawdzić czy się nie mylą :)

Mishonne

To jest tak, że ludzie z problemami psychicznymi i zaburzeniami zwykle dużo czytają o chorobach (zwykle kończy się to na pobieżnym przejrzeniu artykułu na wikipedii) i mają się przez to za znawców, czy też osoby dość ogarnięte w temacie. Z taką świadomością idą na studia, bo sądzą, że mają wiedzę potrzebną do zdania. No i tak, sądzą, że więcej dowiedzą się na temat swoich własnych zaburzeń, kompletnie pomijają fakt, że później, w zależności od specjalizacji, musieliby pomagać ludziom.

Hellrot Odpowiedz

Bo kiedy ktoś jest emo to najlepszy znak żeby się trzymać na odległość. Znaczy bez urazy emo dzieciaki...

malowanykvtas

swieta prawda...

YurioPlisetsky

Spoko, nie obrażam się :-)

GamBollek

I to wyjaśnia dlaczego nie mam przyjaciół :c

03Koss30

E tam, ja mam w klasie kolezanke, ktora w kółko ubiera się na czarno, maluje na czarno i ogolnie emo, a jest najbardziej sympatyczną i radosną osobą z klasy :D

Aloner

No nie wiem. Jest cała masa pozornie normalnych dzieciaków, które tworzą całe bandy takich mend znęcającymi się nad słabszymi. I to nie są poszczególne przypadki, a jakaś normalnie plaga.

Szamanka05

@YurioPlisetsky Oglądałeś/oglądałaś anime Yuri on Ice?

Szamanka05

@YurioPlisetsky Oglądałeś/oglądałaś anime Yuri on Ice?

Secki

@Szamanka05 Mając imię/ksywkę i nazwisko postaci z YoI jako nick? Nie ma mowy!

Heady

Bez urazy?... BEZ... URAZY?
ONI SIĘ PRZEZ CIEBIE IDĄ CIĄĆ, A TY W OSTATNIEJ CHWILI "BEZ URAZY"?!

YurioPlisetsky

@Szamanka05 tak jak Secki napisał/a xD

Zobacz więcej odpowiedzi (3)
roszpunka4 Odpowiedz

Przykro mi to stwierdzić, ale na psychologię, zaraz po socjologii, idą najwięksi idioci, którzy nie byli w stanie dostać się na nic innego. Nie mówię, że nie ma też osób z powołaniem, ale to jest zdecydowana mniejszość. Wnioskuję po wszystkich NFZ-owskich psychologach, u których byłam (przynajmniej 8 osób, więcej nie pamiętam - kompletne dno), moich znajomych, którzy poszli na psychologię a także po opinii psychologii jako nauki w środowisku akademickim. Pominę już może fakt, że na rynku skupu prac dyplomowych królują prace z psychologii właśnie.

YurioPlisetsky

Eh, trochę smutno mi to czytać, gdyż właśnie moim marzeniem jest pójście na psychologię, lub psychiatrię.
Chociaż studia chcę zacząć w Norwegii, a i ja psychiatrii jest może mniej "idiotów", jak to nazwałaś.

roszpunka4

YurioPlisetsky Psychiatria jest dziedziną nauki, psychologia nie. To po pierwsze. Więc byle lolek tego nie ukończy, w przeciwieństwie do psychologii. Druga rzecz - "Nie mówię, że nie ma też osób z powołaniem, ale to jest zdecydowana mniejszość".

Naiana

YurioPlisetsky, jak chcesz iść na psychiatrię to najpierw musisz iść na medycynę bo jest to jej specjalizacja a nie kierunek studiów.

Przytulmnie Odpowiedz

Coś mi tu śmierdzi

GrazynaPiczkas Odpowiedz

Moze się nawróciła na dobrom droge wiary?

alamakota00 Odpowiedz

To nie musi być powołanie. Wystarczy, że hajs się będzie zgadzał

Dzulia Odpowiedz

Moja mama też była emo w podstawówce, paliła i piła. Dziś jest szanowaną nauczycielką w przedszkolu. Także cuda się zdarzają :)

loasd21

chwalisz sie czy zalisz?

wmw Odpowiedz

Osobowosc psychopatyczna. Ciekawa jestem kiedy sie zorientuja :-/

DarkPsychopathII

wmw nie szedł bym tak daleko w diagnozowaniu. Owszem jest to możliwe, sam mam psychopatie ,ale bez przesady,znęcanie sie a psychopatia to dwie różne rzeczy.I jesli to rzeczywiście to co sugerujesz to sie nie zoreintują

Mishonne

,,Sam mam psychopatię" - nie powiedział żaden psychopata nigdy.

DarkPsychopathII

Mishonne niby czemu ? Psychopatia to nie jest coś o czym psychopata nie wie.Owszem w prawdziwym życiu nikt by się tym nie chwalił , ale tu jestem anonimowy.

Mishonne

Ty to sobie ziomek daruj, bo wszyscy wiedzą, że jesteś kolejnym nudnym trollem.

DarkPsychopathII

Nie jestem trollem ,ale myśl sobie co chcesz, ani troche mnie to nie obchodzi

Zobacz więcej komentarzy (3)
Dodaj anonimowe wyznanie