#gRd9z

Kiedy byłam nastolatką, byłam molestowana. Starając się to przerwać, pomimo wstydu zaczęłam o tym mówić. W ten oto sposób powstała tajemnica poliszynela. Nikt nie reagował, no bo przecież to niemożliwe.... Na pewno coś źle zrozumiałam... Może nie zrozumiałam żartu... Za każdym razem, jak próbowałam sięgnąć po pomoc, kończyło się krzywym spojrzeniem i opieprzem od rodziny, że opowiadam ludziom brednie i co oni sobie o nas pomyślą. W końcu po pół roku dałam sobie spokój i zamknęłam się w sobie.
Z miesiąca na miesiąc uwierzyłam w to co mi powtarzano i przekonałam samą siebie, że to wszystko to moja wina. Moje obrzydzenie do własnej osoby dosięgnęło momentu, gdy nawet w myślach zwracałam się do siebie per dziwka. W ciągu trzech lat nabawiłam się depresji, uzależniłam się od samookaleczania i mowa tu już o ranach wyższego kalibru, po których blizny zostaną mi do końca życia oraz wpadłam w zaburzenia odżywiania.
Kolejne pięć lat zajęło mi względne pozbieranie się do kupy i jako takie zaakceptowanie swojej osoby. Ile bólu i łez mnie to kosztowało wiem tylko ja.
Jedno jednak wiem już na pewno. Nigdy więcej nie pozwolę sobie wmówić, że to była moja wina.
Stąd też mój apel do ludzi. Ja rozumiem, że dzieciakom można nie wierzyć. Ale obowiązkiem KAŻDEGO dorosłego jest SPRAWDZIĆ, czy aby na pewno nie jest to prawdą.

Ludzie, miejcie oczy. Reagujcie. Siedząc cicho, wyrażacie swoje pozwolenie...
Szczotkagrzebien Odpowiedz

Identyczna sytuacja. Mi też nikt nie pomógł. Zryta psychika zostaje ale mimo wszystko warto żyć

CzarnaSowa

Jesteś autorką.

Pesymisja

Prawdopodobne, konto zostało założone po to aby napisać ten komentarz.
Ps:nie warto żyć

Szczotkagrzebien Odpowiedz

Nie jestem nią

CzarnaSowa

Założyłaś konto gdy ukazało się to wyznanie i skomentowałaś tylko je jedno, choć było daleko w poczekalni. Nie trzeba byc Sherlockiem Holmesem.

ToTylkoJa90

A nie pomyślałaś Sherlocku, że założyła konto, ponieważ chciała SKOMENTOWAĆ wyznanie, które przypomniało o jej historii? Poza tym, ile Ty masz lat, żeby się bawić w takie dochodzenie? Dziesięć?

Furiatka

Czarna Sowa sama masz więcej nicków, żeby cię nie kojarzyli z konkretną historią, to co się czepiasz

CzarnaSowa

Furiatka nie mam, zapomnialam haseł do poprzednich😶

Furiatka

A podać Ci linka do komentarza, w którym twierdzisz inaczej?

CzarnaSowa

Pamietam co napisalam, jedno zmienilam żeby nie być kojarzona z konkretnym wyznaniem na głownej, inne przestało mi sie podobac, a do trzeciego zapomniałam hasła, więc to jest moj czwarty nick. Haseł do dwoch pierwszych też już zapomniałam, jak przez miesiąc nie będe tu zaglądać to zapomne i tego😊 Nie mam haseł typu 1234 tylko bardziej typu ih@fB!>n, więc nietrudno zapomnieć gdy się nie używa.

Wacos

Nie była bym sobą gdy bym była inna.

Szczotkagrzebien Odpowiedz

Autorko proszę o komentarz. Czarnasowa mnie denerwuje:)

CzarnaSowa

Uhu uhu, będe ci huczeć po nocach:-P

Szczotkagrzebien

Dostaniesz szczotką;)

CzarnaSowa

O ile trafisz😁

Tardiss Odpowiedz

Jestem ofiara dwoch gwaltow, nikt nie pomogl a szukalam pomocy. Wszystko dlatego ze mi nie uwierzyli a facetowi ktory to zrobil...

bazienka Odpowiedz

wstydzic to sie powinien oprawca a nie ofiara
nie rozumiem rodzicow bagatelizujacych takie rzeczy u dziecka
ja bym poszla na policje
polecam psychoterapie i grupy wsparcia

CzarnaSowa Odpowiedz

Tak czy owak - postuluję, aby wszystkim gwałcicielom obcinać kuśki w ramach prewencji.

Malposcisk Odpowiedz

Byłam molestowana przez jakieś 10 lat, później wykorzystywana. Matka udawała, że nie widzi co się dzieje (twierdzi, że nie widziała ale czy przez tyle lat można nic nie zauważyć). Zostałam wytresowana od dzieciństwa, spróbowałam coś z tym robić to miałam piekło w domu. Kiedyś matka nakryła go na gorącym uczynku. Został mi zabrany mój pokój, dostałam szlaban, nie wolno mi było nic, na każdym kroku słyszałam że jestem dziwką i chce skraść jej faceta. Poradziłam sobie z tym wszystkim jako tako, ale to w psychice zostanie do samego końca.

Dragoon Odpowiedz

Coś mam wrażenie, że autorka była molestowana przez księdza, bo najczęściej w tych przypadkach wmawia się dzieciom/nastolatkom, że to ich wina. Jakiś czas temu znowu słyszałem o takiej sytuacji w jakiejś miejscowości na Podkarpaciu. Wielu mieszkańców twierdziło, że to wszystko wymyśliły sobie te dziewczynki albo kusiły proboszcza. Do tych osób należała też babcia jednej z nich. Ba! Nawet Michalik mówił, że dzieci są sobie winne, bo lgną do kapłanów i co oni mają wtedy zrobić.

jprdl Odpowiedz

Polska jest beznadziejna, Polki są znane z tego, że jak je ktoś maltretuje/molestuje potrafią siedzieć cicho jak myszy i zaciskać zęby a jak już gdzieś z tym pójdą, często są traktowane po macoszemu. Plus ode mnie taka rada: Kobiety muszą stać się silniejsze fizycznie, będzie to przechodziło z pokolenia na pokolenie bo na razie przechodzi tylko w większości brak jakichkolwiek mięśni i drobniutka urocza posturka. No sorry ale moim zdaniem stroszenie piórek żeby przyciągnąć panów powinniśmy zostawić za sobą bo przynosi to tylko anorekse, kompleksy oraz kompletny brak nawet podstawowej koordynacji ruchowej. Panie chodzą na siłownie zazwyczaj tylko po to, żeby być fit a historia kobiet jest żałośnie beznadziejna i woła o pomstę do nieba a przyczyną tego jest najprawdopodobniej przegrana pozycja fizyczna bo z jakiegoś powodu faceci rządzą światem a zacząć to się musiało od przewagi fizycznej.
APEL DO DZIEWCZYN, PRZESTAŃCIE SIĘ ZWALNIAĆ Z WF-U BEZ POWODU!

Idespiseyou Odpowiedz

Dalej nie mogę zrozumieć "apeli" pod wyznaniami. Chyba każdy człowiek ma na tyle rozumu żeby wyciągnąć własne wnioski..
Pomijając to, zgadzam się- nigdy nie wolno bagatelizować tego, co mówią dzieci. Tym bardziej małe, nie mają powodu by kłamać...

ToTylkoJa90

Zgadzam się. Z jedynym małym wyjątkiem. Małe dzieci również kłamią.

Zobacz więcej komentarzy (3)
Dodaj anonimowe wyznanie