#1xGlX

Mieszkam za granicą, mam mnóstwo znajomych różnych narodowości, o przeróżnych odcieniach skóry. Sęk w tym, że nie mogę znieść ludzi pochodzenia arabskiego, etc etc.

Sam ich widok mnie brzydzi, unikam z nimi kontaktu, bo po prostu nie mogę na nich patrzeć bez myśli, że powinni umrzeć. Nikt kogo znam nie powiedziałby, że jestem rasistką. Ja myślę, że jednak jestem.
bobogumizelka Odpowiedz

Zupełnie mnie nie dziwi, że Cię brzydzą. Jednych brzydzi otyłość, innych piercing, kogoś większe owłosienie, a Ciebie arabska uroda - każdy z nas ma jakiestam poczucie estetyki u nikomu nic do tego. Ale życzenie drugiemu człowiekowi śmierci, to chyba rzeczywiście rasizm...

PrzezSamoH

Chyba rasizm :d Gdyby podobne wyznanie napisał arab to zostałby tu zlinczowany. Nie róbmy podwójnych standardów. Życzenie normalnemu człowiekowi śmierci jest obrzydliwe i nie chciałabym z autorką mieć nic wspólnego. Może nam się dowolna rzecz nie podobać, odtrącać (czyjaś orientacja, wygląd, pochodzenie) i tyle.

Xanx

Do póki to tylko myśli to wszystko jest spoko. Każdy ma swoje i jeżeli nie zrealizujesz ich żeby kogoś zranić czy skrzywdzić to możesz sobie wyobrażać że zabijasz jednego po drugim i co z tego?

Julson Odpowiedz

W sumie to zrozumiałe. Może podświadomie się boisz, że wśród znajomych będziesz mieć jakiegoś terrorystę, a właśnie osoby z Bliskiego Wschodu już mają taką łatkę (nawet jeśli ktoś z tych stron nie ma nic wspólnego z terroryzmem).

Drzazgatv

Raczej uroda jej się nie podoba i tyle

PrawoLudzi Odpowiedz

Wiele osob brdzo czesto myli zachowania. Co jest "okej" w XXI wiecznej wolnej Europie a co juz jest "nie okej". Kiedys uslyszalem takie stwierdzenie i zaczalem sie do niego stosowac - "Masz obowiazek tolerowac kazde wyznanie czy kolor skory ale nikt nie ma prawa Cie zmusic do akceptowanie ktoregokolwiek". Uproszczajac - mozesz miec jakiekolwiek zdanie chcesz miec o tych ludziach (tych tamtych innych naszych niewazne). Jezeli nie robia nic zlego nie masz prawa w jakikolwiek sposob wplywac na ich zycie, ale nie musisz ich akceptowac - mozesz nie zyczyc sobie kontaktu z nimi i to jest "okej" bo masz takie prawo. Jesli w zaden sposob nie krzywdzisz tych osob tylko dajesz im sobie zyc gdzies tam to spoko. Sam nie lubie ich akcentu, tego smiesznego dla mnie trajkotania i udawania niektorych slow ktorych nie sa w stanie wypowiedziec. Drazni mnie to. Nigdy nikomu z osob o tym akcencie tego nie powiedzialem - bo i po co. Pewnie jakies moje cechy tez draznia ludzi - i co z tego? nie zmienie sie dla nich tak samo jak oni dla mnie. Teraz kazdy noe-hipis normalnie wrecz wymusza na wszystkich dookola "akceptujcie wszystko", "z miloscia na sercu, nadstaw drugi policzek" "otworzcie granice i nasze domy bo przeciez jestesmy tacy postepowi" i inne tego typu brednie

jprdl Odpowiedz

Tak się złożyło, że urodziłam się na tym świecie kobietą w związku z czym nie jestem dla nich człowiekiem, skoro ja nie jestem nim dla nich oni nie są ludźmi dla mnie i dziwi mnie, że wszystkie kobiety jie mają takiego podejścia.

Serwatka31

Jak teraz o tym myślę, to całkiem rozsądne podejście.

Tylko trzeba się upewnić, że to nie tyko geny, ale też akceptacja kultury muzułmańskiej, ale chyba niewielu ma chęć wyrwania się z tej umysłowej patologii.

aceofspades

Skąd pomysł, że wszyscy tak myślą? Trenowałam ostatnio w pracy muzułmanina, trochę rozmawialiśmy, w bardzo miły i kulturalny sposób opowiadał mi dlaczego nie je wieprzowiny i nie pije alkoholu, mówił że jest bardzo wierzący. Mimo to traktował mnie z szacunkiem, jak trzeba było przynieść coś ciężkiego to sam się oferował i mówił, żebym nie dźwigała, jak mieliśmy tylko jeden fotel przy komputerze, bo drugi akurat ktoś pożyczył, to powiedział, żebym ja siadała, a on kucał obok mnie. Szczerze mówiąc to traktował mnie lepiej niż niejeden Polak czy Anglik. Mam też muzułmanina w gronie moich najbliższych przyjaciół i nigdy nie okazał mi braku szacunku, nigdy nie dał mi odczuć, że jestem gorsza. Mam wrażenie, że ludzie, którzy tak generalizują, nie poznali nigdy ani jednego muzułmanina, a swoje opinie opierają na tym, co gdzieś tam usłyszeli w telewizji czy przeczytali w internecie.

Serwatka31

aceofspades
Ale im tak wolno, a wrecz muszą Cię dobrze traktować, to się nazywa takijja.

Xanx

Ale wy brednie piszecie to brak słów. Mam 2 znajomych Turków (oni są jedną z bardziej tolerancyjnych nacji wśród uchodźców) którzy się urodzili już w Europie, są muzułmanami w połowie (jak katolicy co im pasuje to robią np piją alkohol ale świni nie jedzą) i mimo że są uprzejmi i mili to zawsze między sobą w rozmowie traktują kobiety przedmiotowo a traktują je dobrze póki robi co ja wg nich robić czyli gotować prac itp. I oni też każdemu okazują szacunek ale już w swoim gronie lub chociaż wśród ludzi zaufanych ich rozmowa wygląda inaczej

PrincessCarolyn Odpowiedz

Mnie jakby.. brzydzą? Ilekroć spojrze na kogoś o tym typie urody, odnoszę wrażenie, ze jest brudny. Co jest o tyle dziwne, ze np. Hiszpanie o podobnym typie urody (śniada cera, ciemne włosy i oczy) należą do moich urodowych ulubieńców.

SheDevil Odpowiedz

U mnie dokładnie taka sama sytuacja. To nie jest rasizm, bo jakbyś była risistką to byś nienawidziła wszystkich ludzi "innego koloru".
Ja się brzydzę głównie ich zachowaniem, ideologią, podejściem do życia. I nie, nie ma wyjątków. Niektórzy na początku udają, że są tacy "europejscy", ale to tylko gra.

aceofspades

A kiedy kończy się ta gra? Bo mój najlepszy przyjaciel jest muzułmaninem, pochodzi z Egiptu i gra już tak 4 lata. To najkochańszy człowiek jakiego znam, dobry, miły, do wszystkich ludzi podchodzi z szacunkiem i nigdy mnie nie zawiódł. Zastanawiam się, kiedy pokaże swoje prawdziwe oblicze.

SheDevil

Skończy się jak jakaś dziewczyna wyjdzie za niego za mąż. I nie w stosunku do ciebie, w stosunku do niej.
Może powinnam uściślić mój komentarz. Mieszkam w kraju, gdzie muzułanów jest baaardzo dużo. W pracy czy w gronie znajomych zachowują się normalnie. W stosunku do swoich kobiet nie. Tego właśnie w nich nie znoszę.

aceofspades

Ma żonę, która też jest moją przyjaciółką i Polką na dodatek. Traktuje ją bardzo dobrze i z szacunkiem ;)

aceofspades

Ja też mieszkam w kraju, gdzie muzułmaninów jest dużo. To prawda, są tacy, którzy swoje kobiety traktują źle, ale są też i tacy, którzy je szanują i traktują na równi z sobą. Dlatego nie lubię generalizowania i wrzucania wszystkich do jednego wora.

SheDevil

Etanolan, dziecko, gdzie ja się, k*rwa wtrącam w małżeństwa? Myślisz, że chodzę po domach i im o tym mówię? Został poruszony temat to się wypowiedziałam. Takie mam zdanie, bo z tym się spotkałam i to widzę.
Nie wypowiadam się na tematy, o których nie mam pojęcia, tak jak ty robisz.

Serwatka31

A ja myślę, że to jaknajbardziej możliwe, jeśli żyje w miejscu, gdzie wśród lokalnych muzułmanów "tak się robi". Jeśli dana społeczność jest dobrze zżyta i silna ludnościowe i kulturowo, to duża szansa, że praktycznie wszyscy z niej powielają jakieś zachowanie.

Po prostu, jedna z Was miała szczęście, druga nie.

PrzezSamoH

aceofspades - ludzi i tak nie przekonasz, bo uprzedzenia są zbyt silne. Zgadzam się tylko z tym, że różnice kulturowe są bardzo duże i wiele z tych zachowań, które my odbieramy negatywnie wynika z braku świadomego wchodzenia w związek.

Dragomir

Etanolan skusila sie na wedzona kielbase :) hahahaha. Ciekawe jakie ryzyko kwasu na twarzy w przypadku proby odejscia. Nie zycze, ale i nie zazdroszcze. Dlaczego ich kobiety nie wiaza sie tak chetnie z bialymi, a ich mezczyzni przeciwnie? Ma to uwarunkiwanie kulturowe, religijne czy to rasizm?

Storczykradosny

No a ty wszystkich poznałaś ze wiesz że udają? To się nazywa wrzucanie wszystkich do jednego worka.tak jak każdy Polak pije i bije i kradnie a polki za granicą sie puszczają z kim popadnie i nie mają hamulców bo rodzina sie nie dowie.Pewnie zadnego osobiście nie poznałaś a wyglądasz krzywdzące opinie.Rasizm z jakichkolwiek pobudek jest zły,a juz życzenie smierci drugiemu człowiekowi w dodatku bez powodu to choroba psychiczną a nie tylko brak tolerancji rasowej.Autor powinien sie leczyć na głowę,odseoaroeac to należy od społeczeństwa bo moze ta jego choroba postępować i faktycznie kogos skrzywdzi.

Barowyzwierz

Etanolansodu, ty idz lepiej serduszka w szkolnym zeszycie nagraj,a nie udawaj sie w dyskusję jak nie masz nic mądrego do przekazania niz obrażanie.Skad ty wiesz jak maz żonę traktuje i ktory lepiej muzułmanin , żyd czy chrześcijanin, Polak Czy Rosjanin .Masz za mało la5,za mało wiesz i widziałaś,zeby oceniać.Malo to przypadków opisanych ,udowodnionych gdzie miłość piękna szczera i bajka a potem płacze, porwania dzieci,bicie poniewieranie ,wykorzystywanie .Każdy muzułmanie ma dwie twarze te na pokaz i prawdziwa,zazwyczaj są skrajnie różne.Nie znaczy,że każdy to zły człowiek .

Zobacz więcej odpowiedzi (2)
JadWzylach Odpowiedz

Wcale ci się nie dziwię. Moja przyjaciółka ma faceta Araba i wiem, że oni wydzielają tak specyficzny zapach , że nie każdy przy nich wytrzymuje (dlatego używają dużo perfumów). Ja tak mam z cyganami, nic do nich nie mam, ale wolę siedzieć obok żyła w autobusie niż w tym samym co cygan, bo po prostu mi śmierdzi.

Dragomir

Etanolan, ten Twoj pachnie wedzonym boczkiem, a na pewno kielbasa ;) uwazaj tylko, bo dla niego to honor i powinnosc dymac zenskie "giaury". A jak jest w innym kraju to takijja kaze mu byc przyjaznym. Gdyby tam byly lepsze warunki i polityka rozdawnicza, to by wolal korzystac jako "dzizja" zamiast pracowac. A jak zobaczy ze interesujesz sie innym, to kwas na twarz, bo mu srallah kazal uzywac kobiet do woli i wszystkie moga byc jego jak w haremie. Tak byc nie musi, ale uwazaj. Bylo duzo historii jak to ukochany bezowy ksiaze zmienil sie o 180 stopni o wyjezdzie ze swoja ukochana do kraju pochodzenia, gdzie biali niemuzulmanie nie sa traktowani nadzwyczajnie, jak to ma miejsce w przesadnie zlewaczalej Europie.

nosiemkajes Odpowiedz

Też mieszkam za granicą i mam dokładnie tak samo. Na szczęście moje miasto ma najwięcej białych ludzi niż tych czarnych lub muzułmanów no ale czasem i tak da się ich zobaczyć... Jak chodziłam do secondary school to poznałam jedną fajną koleżnakę muzułmankę. Nie wiem z jakiego kraju była dokładnie ale była naprawde spoko,no po prostu porządna fajna dziewczyna co pomagała ze wszystkim i była szczera etc. Pochodzila raczej z porządnej rodziny gdzie każdy pracował i nie ciągną benefitów od rządu.. szkoda tylko ,że takich muzulmanów jest jakis 1% w Europie :\

SheDevil

Nie masz tak samo, bo autorka ma tak tylko w stosunku do Arabów, ty do wszystkich, którzy nie są biali. Ona nie jest rasistką, ty tak.

Serwatka31

Btw, She, Etolan, Ace:
W jakich mieszkacie krajach?
W jak dużych miastach i jakich częściach kraju? (O nazwy miast nie będę pytać, bo to anonimowe). I jeśli można, w jakich dzielnicach (centrum, przedmieścia ale praca w centrum itd)?

aceofspades

Ja mieszkam w Anglii, Derbyshire, w samym centrum miasta, ok. 250 tys mieszkańców. Muzułmanów jest w moim mieście dużo, byłam świadkiem sytuacji, gdy mąż i żona byli na zakupach i ona niosła jakieś 10 wielkich toreb, a on szedł na przodzie bez niczego i tylko dodawał jej nowe. Ale znam też osobiście wielu muzułmanów, w tym kilku bardzo dobrze, mają żony, dziewczyny i traktują je dobrze i z szacunkiem.

Storczykradosny

Samolotu,to ze ty nie znasz niepracujacego muzułmanów mnie nie dziwi,raz ze mloda bardzo jestes,dwa w Rosji i nie ma socjalu takiego jak w innych krajach zachodnich.Choc mi daleko do rasizmu tu musze przyznać rację ze nie pracują, jeśli juz to taxi i wskazywanie najniższych dochodów celem wyciągnięcia dodatków od państwa,kebab to samo jak wyżej.Zyje na tym świecie o wiele dłużej niż ty i wiele więcej widzialam.Choc nie podzielam zdania wielu tu wypowiadających się z nienawiścią to musze przyznać, że muzułmanie rzadko pracują, wola social. Jeden raz otwarcie przyznał mi ,że to dla nich chanba pracowac dla chrześcijan.No ale moze to odosobniony przypadek.Znam wielu normalnych w sensie ubrani po europejsku ,pijacy,palący i nie śmierdzący jak ktoś tu napisal

Barowyzwierz

Etanolansodu ja znam wielu nieoracujacych,naprawdę wielu.Jeden ma kebab i zatrudnia chyba z 30 ziomków na papierze,aby mogli wykazać ze pracują i ciągnąć ile wlezie benefotow ,domy socjalne,darmowe lecz3nie,dentysta darmowe obiady w szkołach.Prawie kazdy i diler narkotyków jest grillowany.Wykazuja tak niskie dochody i jeżdżą drogim autami ,rząd boi się ich tknac,bo chyba kurna ślepi nie są i widza .No ale przynajmniej sobie pomagają, jeden drugiemu reke poda a nie jak inne nacje nienawiść i jad a niech no tylko komus lepiej sie powodzi to należy go zgnoic i zniszczyć.

nevada36 Odpowiedz

Oni na Ciebie patrzą tak samo i też chcą żebyś umarła.

Kurkuma Odpowiedz

A ja nie myślę jak coś jest złe to jest złe. Znałam parę osób pochodzenia arabskiego to zakłamane zwierzęta, śmierdzą kozami

zxzxzx

A za rok będziesz krzyczeć"ściąć wysokie drzewa!"?

Zobacz więcej komentarzy (9)
Dodaj anonimowe wyznanie