#3KOfY

Napisałam o tym komentarz, ale widzę tu ostatnio trochę wyznań o problemach ze spaniem. Ja sama mam problemy czasami, ale nie o tym chcę pisać.

Fizjoterapeuta polecił mi akumatę, aby rozluźnić mięśnie. On coś tłumaczył, ja wiele nie zapamiętałam, ale zakupiłam. Wydatek około 150 zł. Mata do leżenia, na niej plastikowe kolce ułożone gęsto i regularnie. Niby nic takiego, więc po co wydawać tyle pieniędzy?
Człowiek kładzie się na niej gołymi plecami, ci bardziej wrażliwi mogą odpaść już na początku, bo naprawdę bardzo kłuje, ale po kilku minutach można się przyzwyczaić i zaczyna działać. Jak dla mnie jakiś rodzaj magii, bo i poprawia krążenie i czuć mrowienie nawet w rękach i nogach i człowiek się rozluźnia. Pomaga? Bardzo. Jednego dnia pobolewał mnie ząb, cały dzień, do tego aż głowa bolała, jakby mi ktoś szpikulec wbił w skroń. Niestety dzień spędzony w pracy i myśl o tym, że jutro rano podejdę do jakiegoś dentysty. Po pracy zmęczona, obolała, położyłam się na akumacie. Odpłynęłam po 5 minutach i po godzinie obudziłam się. Bez bólu zęba, głowy, pleców, stawów. Nie liczyłam na to.

Efektem dodatkowym tego uciskania punktów na plecach jest to, że zaczyna się wydzielać melatonina, więc też po wieczornym leżeniu śpi się jak dziecko.

Ja mam lekki sen i czasami budziło mnie jak partner przekręca się na bok. Po akumacie mnie nie budzi.
Nie wiem jak działa na chrapanie, ale na to ja stosuję zatyczki do uszu.

Jeżeli ktoś kupuje leki na sen i nie pomaga, to może spróbować. Nie zaszkodzi, a może pomóc.

P. S. Nikt mi nie zapłacił za "reklamę" ;)
KiedyKulturalnie Odpowiedz

Marta do leżenia...za 150 zł i kłuje

GoMiNam

Bo Marty z reguły są kłujące. :D

majer

Jak już tyle wydałeś na taką Martę, to jakoś tak szkoda na niej nie poleżeć.

Doreen

Zawsze możesz Marte ogolić to nie będzie kłuła

XX2411

150 zł jak za Martę na własności, to chyba niezbyt wygórowana cena?

TylerDurden

A nie lepiej dołożyć trochę i kupić Martę, która nie kłuje, ale za to radośnie i entuzjastycznie reaguje na propozycję "ukłucia" jej? 😜

ElumElum Odpowiedz

Kupiłam - zobaczymy czy na mnie zadziała 😂

I jak?

ElumElum

MechaPomarancza dupa , kłuje tak ze leży pod kanapa od dwóch tygodni 😂 kolejny mój trafiony zakup 🙄🙄🙄

Livette Odpowiedz

Idź lepiej do dentysty. Nic nie jest na zawsze i nawet jeśli jakimś cudem przestał cie boleć ząb od ucisku to nie na zawsze. Poza tym spięte mięśnie cholernie bolą i często sie to powtarza.

Czytaj dokładniej... Tam jest wahania o dentyście ;)

czarnyptak

@mechapomarancza mechaniczna pomarańcza??🤔

Tak, ilość znaków na nik jest za mała, albo było zajęte, nie pamiętam

czarnyptak

@mechapomarancza jest taki klub/pub w gdansku😀

asienaebaam Odpowiedz

Może bym spróbowała, ale skoro bardzo kłuje...

XX2411

A to źle jak ukłuje? Dobre ukłucie, nie jest złe:)

bazienka Odpowiedz

o boz ekocham cie, walcze z bezsennoscia ponad rok, zasypianie o 2-3 z budzeniem sie o 5, naprzemiennie lub jednoczesnie, myslalam o kupieniu misia- szumisia
150 to nie majatek jakis

epinefryna

Wypróbuj szum na yt, albo odkurzacz/suszarkę, a dopiero jak się sprawdzi to szumiś

Luteq Odpowiedz

Nigdy nie pojmę, na jakiej zasadzie „wyznania” kwalifikują się do wyjścia z poczekalni na ogólne forum.

Gro9 Odpowiedz

eeee
Zdajesz sobie sprawę że akupunktura i akupresura (na której toto bazuje) polega na naciskaniu na ODPOWIEDNIE starannie WYBRANE miejsca w odpowiedni sposób ?
I że ta akumata jest ZAPRZECZENIEM tych technik ?
Bo podczas gdy są dobre miejsca do nacisku/nakłucia co ma poprawić twoje zdrowie, to są też ZŁE miejsca których nakłucie/naciśnięcie POGARSZA twoje zdrowie. Więc losowe naciskanie różnych punktów (a takie następuje bo nigdy nie położysz się idealnie tak samo) jest kompletnie bez sensu.
No ale placebo działa...

WildDiamond Odpowiedz

Więc jak możesz to po proste o nazwę tej twojej 😃

Nazwę maty? Jak wpiszesz akumata to znajdzie. Nie ma specyficznej nazwy.
P. S. Dla ludzi polecających lekarzy czy piszący o akupresurę. Na pewno wiecie więcej od fizjoterapeuty, który jest po studiach i pracuje w zawodzie od lat. Ten fizjoterapeuta, to pewnie się nie zna i nic nie wie... Taaaaakkkk...
To cholerstwo działa, może na magię, nie wiem, ale działa.

WildDiamond Odpowiedz

Influenserki reklamują jakąś po 1000 zł

Slodkijezu Odpowiedz

Widziałam o tym materiał w tv, ale kosztowały 600 zł. Podasz nazwę?

Zobacz więcej komentarzy (9)
Dodaj anonimowe wyznanie