#IzciK

Sytuacja sprzed roku. Była piękna, letnia niedziela. Małżonka postanowiła zrobić obiad, więc zostawiła pod moją opiekę naszą pięcioletnią córeczkę. Chcąc nacieszyć się pogodą, poszliśmy do pobliskiego parku na plac zabaw.

Usiadłem na ławce obok, a dziecię pobiegło pobawić w piaskownicy. Zacząłem robić coś z telefonem, gdy nagle moja pierworodna podeszła do mnie i powiedziała:
- Tatusiu, dasz mi pieniążek z numerkiem 5?
Zdziwiony prośbą zapytałem:
- A po co ci?
- No bo tam jest taki pan, który miesza karty i można wygrać więcej pieniążków - odpowiedziała wskazując na grupkę ludzi stojących wokół stolika. Karciany Oszust. Widzę w oczach dziecka chęć zagrania, ale tłumaczę jej co ten pan naprawdę robi. Ona jednak nie dawała za wygraną i prosiła coraz bardziej.
"Oj tam, mam akurat drobne, to jej dam, a ona dostanie lekcje życia" pomyślałem.

Wzięła monetę i podbiegła do mężczyzny i poprosiła o grę. On widząc naiwniaczkę zgodził się z uśmiechem i zaczął mieszać karty. Mała od razu postawiła swoje (tzn. moje) pieniądze i, a jakże, wygrała pierwsze rozdanie. Kolejne, i znów wygrana. Miała już 15 zł. Oszust oczywiście dał jej wygrać i widząc, że dziewczę połknęło haczyk, zaproponował:
- Może teraz zagrasz o większe sumy? Większa wygrana i zabawa...
- NIE. DZIĘKUJĘ, DO WIDZENIA! - wykrzyknęła i uciekła do mnie, zostawiając za sobą osłupiałego karciarza i śmiejących się gapiów.
Przy mnie z dumą pokazała nowo zdobyte monety, które zarobiła w tak łatwy sposób.

Tego dnia wyciągnąłem dwa wnioski:
1. Ta dziewczyna poradzi sobie w życiu,
2. Moje lekcje życiowe są do dupy.

PS Za wygraną postawiła nam kolejkę lodów dwugałkowych :D
INobody Odpowiedz

Mała biznesmenka z 5 zrobiła 15 :D

Alighted

bizneswomyn*

JestemCzarnymKotem

Bizneswomyn 😂😂😂😂😂😂

larom99

Muszę zostawić komentarz niezgubke 😂😂😂bizneswomyn

Alighted

Ejj wiem że dawno dodałam ale to miał być żart. Takie nawiązanie do pewnego ruchu feministycznego który zmienił słowo women na womyn żeby nie było tego MEN w słowie xd

Efemes Odpowiedz

Ostatnio na kasynie w csie tzw „crashu” zrobiłem z 2€ ponad 60€ ale pomyślałem o większym zysku a nie tak jak twoja córeczka i przegrałem Wszytko :/

Anonimowany Odpowiedz

Lepiej wcale nie zaczynać z takimi karciarzami, bo z reguły są z nimi inne osoby, które w przypadku większych sum potrafią odpowiednio nakłonić do dalszej gry ;)

Arcanum Odpowiedz

Chyba jako rodzic byłabym blisko pana, aby w razie 'wu' szybko przerwać.

Zjadlabymkota

Skoro autor słyszał dokładnie całą rozmowe to musiał być blisko. :D

chujkurwapolicja

Ale koniec końców i tak straciłaby tylko te 5zł

Przytulmnie

Ty wyżej twój nick wygrywa

Przytulmnie

Nie sory ten najniżej

nata

Może chciał, aby dostała wspomnianą wcześniej lekcję życia ;)

MistrzNietaktu Odpowiedz

I ten moment kiedy male dziecko ma wieksza smykalke do zarabiania pieniedzy niz rodzice 😂 swietlana przyszlosc widze przed nia 😎

vansen Odpowiedz

Chwila, mamy luty (publikacja wyznania), jak sytuacja sprzed roku, to jakim cudem piękna letnia niedziela?? Anonimowi mają pół roku laga w publikacji wyznań??

Cosin

No prawdę mówiąc... możliwe

Tutitutek Odpowiedz

Mama tam się męczy robiąc obiad a ci na lody poszli 😂

Paraparu Odpowiedz

super wyznanie

darkmon Odpowiedz

Tak, twoje lekcje życiowe są do dupy

HoustonNaZadupiu Odpowiedz

... a nastepnym razem odda oszustowi zawartosc swinki skarbonki, zostanie z niczym i bedzie placz i rozczarowanie. Z gory przepraszam za tak negatywny komentarz;)

Alighted

Nie pisz i nie przepraszaj. Polecam.

Rover25

Jak to mówi mój kolega z pracy: Nie przepraszaj, tylko tego więcej nie rób.

Dodaj anonimowe wyznanie