#IzciK
Usiadłem na ławce obok, a dziecię pobiegło pobawić w piaskownicy. Zacząłem robić coś z telefonem, gdy nagle moja pierworodna podeszła do mnie i powiedziała:
- Tatusiu, dasz mi pieniążek z numerkiem 5?
Zdziwiony prośbą zapytałem:
- A po co ci?
- No bo tam jest taki pan, który miesza karty i można wygrać więcej pieniążków - odpowiedziała wskazując na grupkę ludzi stojących wokół stolika. Karciany Oszust. Widzę w oczach dziecka chęć zagrania, ale tłumaczę jej co ten pan naprawdę robi. Ona jednak nie dawała za wygraną i prosiła coraz bardziej.
"Oj tam, mam akurat drobne, to jej dam, a ona dostanie lekcje życia" pomyślałem.
Wzięła monetę i podbiegła do mężczyzny i poprosiła o grę. On widząc naiwniaczkę zgodził się z uśmiechem i zaczął mieszać karty. Mała od razu postawiła swoje (tzn. moje) pieniądze i, a jakże, wygrała pierwsze rozdanie. Kolejne, i znów wygrana. Miała już 15 zł. Oszust oczywiście dał jej wygrać i widząc, że dziewczę połknęło haczyk, zaproponował:
- Może teraz zagrasz o większe sumy? Większa wygrana i zabawa...
- NIE. DZIĘKUJĘ, DO WIDZENIA! - wykrzyknęła i uciekła do mnie, zostawiając za sobą osłupiałego karciarza i śmiejących się gapiów.
Przy mnie z dumą pokazała nowo zdobyte monety, które zarobiła w tak łatwy sposób.
Tego dnia wyciągnąłem dwa wnioski:
1. Ta dziewczyna poradzi sobie w życiu,
2. Moje lekcje życiowe są do dupy.
PS Za wygraną postawiła nam kolejkę lodów dwugałkowych :D
Mała biznesmenka z 5 zrobiła 15 :D
bizneswomyn*
Bizneswomyn 😂😂😂😂😂😂
Muszę zostawić komentarz niezgubke 😂😂😂bizneswomyn
Ejj wiem że dawno dodałam ale to miał być żart. Takie nawiązanie do pewnego ruchu feministycznego który zmienił słowo women na womyn żeby nie było tego MEN w słowie xd
Ostatnio na kasynie w csie tzw „crashu” zrobiłem z 2€ ponad 60€ ale pomyślałem o większym zysku a nie tak jak twoja córeczka i przegrałem Wszytko :/
Lepiej wcale nie zaczynać z takimi karciarzami, bo z reguły są z nimi inne osoby, które w przypadku większych sum potrafią odpowiednio nakłonić do dalszej gry ;)
Chyba jako rodzic byłabym blisko pana, aby w razie 'wu' szybko przerwać.
Skoro autor słyszał dokładnie całą rozmowe to musiał być blisko. :D
Ale koniec końców i tak straciłaby tylko te 5zł
Ty wyżej twój nick wygrywa
Nie sory ten najniżej
Może chciał, aby dostała wspomnianą wcześniej lekcję życia ;)
I ten moment kiedy male dziecko ma wieksza smykalke do zarabiania pieniedzy niz rodzice 😂 swietlana przyszlosc widze przed nia 😎
Chwila, mamy luty (publikacja wyznania), jak sytuacja sprzed roku, to jakim cudem piękna letnia niedziela?? Anonimowi mają pół roku laga w publikacji wyznań??
No prawdę mówiąc... możliwe
Mama tam się męczy robiąc obiad a ci na lody poszli 😂
super wyznanie
Tak, twoje lekcje życiowe są do dupy
... a nastepnym razem odda oszustowi zawartosc swinki skarbonki, zostanie z niczym i bedzie placz i rozczarowanie. Z gory przepraszam za tak negatywny komentarz;)
Nie pisz i nie przepraszaj. Polecam.
Jak to mówi mój kolega z pracy: Nie przepraszaj, tylko tego więcej nie rób.