#MfYHL

Jak miałam około 8 lat często rano musiałam zostawać na kilka minut sama z malutkim bratem. Przeważnie spał, więc wsadzałam mu palce do gardła tak żeby go tym obudzić. Nie mam pojęcia dlaczego tak robiłam.
wcaleniechutliwe Odpowiedz

I dlatego właśnie dzieci nie powinny pilnować dzieci.

SansaStark

Ja mialam niecałe 7 lat jak zostałam z maluteńką siostrą, spała w wózku i jak zaczęła strasznie płakać chciałam ją wziąć na ręce, tak jak wszyscy zawsze robili. Oczywiście upadła, mama na to weszła i mi spuściła taki wpierdo*, że do dziaiaj pamiętam.

Wiaderny

Ja miałam 7 lat jak mój brat sie urodził. Często zostawałam z nim sama nawet na kilka godzin i nigdy nie było takich sytuacji 😱 Jedne dzieci są w stanie zaopiekować się innymi a inne robią jakieś dziwne rzeczy swojemu rodzeństwu, dzieci są różne. Sama teraz po czasie widzę, że pewne sytuacje z mojego dzieciństwa zakrawała o patologię, ale to troche inna para kaloszy, bo dzieci raczej zachowywały się wtedy wzorowo, ewidentna wina dorosłych.

dylanklebold

Gorsze od zostawiania dziecka sam na sam z drugim dzieckiem jest chyba tylko zostawianie dziecka z kotem. Ostatnio na Ukrainie był przypadek, że sierściuch położył się i udusił.

ohlala

@Wiaderny

To nawet nie chodzi o to, czy dziecko specjalnie robi krzywdę, czy zajmuje się rodzeństwem najlepiej na świecie. Pomaganie od czasu do czasu - owszem, ale nie ciągła opieka nad rodzeństwem.

Wiaderny

@ohlala wgl to nie dzieci są od opieki nad dziećmi, od tego są dorośli. Bezdyskusyjnie

bezdomna

Mój dziadek, gdy był dzieckiem, zabił swoją dwuletnią siostrę. To był wypadek, a sam miał 5 lat, ale mimo wszystko, wyrzuty sumienia dręczyły go do końca życia.
Ciekawa jestem, czy jego rodzicie mieli wyrzuty, że zostawili dwoje tak małych dzieci samych, ale to było jakieś 80 lat temu, więc inaczej wyglądały realia.

CzarnyFutrzak

@bezdomna w jaki sposób twój dziadek zabił swoją siostrę?

Satanismus

Zależy od dzieciaka. W wieku 9,5 lat zostałam z 0,5 roczną siostrzenicą. Karmienie, przebieranie, rozrywka czy uśpienie szły normalnie. Dopiero po 5 godzinach pilnowania zadzwoniłam po matkę żeby przyszła pomóc (była w pracy) bo siostrzenica kolki dostała a tego już nie umiałam ogarnąć.
Wszystko zależy od dziecka.

bezdomna

Przypiął ją do czegoś w rodzaju sanek, tylko że na kółkach i zepchnął ze stromej górki, która była oblodzona. Po prostu się bawili, sam też tak wcześniej zjeżdżał.
Nie znam szczegółów, dziadek nigdy nie chciał o tym mówić, jedynie tyle dowiedziałam się od mamy.

donttouchmyfood

@bezdomna jejku, ale mi sie teraz szkoda zrobilo Twojego dziadka :(

Zobacz więcej odpowiedzi (7)
Etanolansodu Odpowiedz

Biedne dziecko, jeśli jeszcze wywołałabyś wymioty i by się zakrztusił to byłaby frajda.

derp

To pierwsze, co przyszło mi do głowy. Palce w gardle --> rzyg --> zadławienie --> panika autorki --> tragiczny zgon.

Toja133

Etanolansodu dawno Cię nie widzielismy

Tulipan95

Ciekawe, co się stało z mejerem...

Toja133

Tulipan95 z tym mejerem to dziwna sprawa też go pszukuję.Ciekawe co się z nim stało 🤔

WodaGazowana

Może ma swoje życie i nie obchodzi go już jakaś żenująca strona z żenującymi wyznaniami.

Heppy

No to rodzice mieliby problem. Nie zostawia się dziecka pod opieka dziecka. To byłaby wyłącznie ich wina.

Mmpp00 Odpowiedz

Czasami zastanawiam się po co pod takimi wyznaniami oburzone komentarze. Pisze to jako dorosła osoba (zapewne), więc nie cofnie czasu i nie zmieni postępowania. Takie pouczanie na niewiele się zda. Każdy wie, że to złe i mogło się źle skończyć.

Seven777 Odpowiedz

Byłaś małym psycholem. Dzieci nie powinny pilnować dzieci... A Ty jako 8 latka miałaś bardzo zaburzone poczucie wrażliwości. Miałaś dużo szczęścia że nie skończyło się to tragicznie dla Twojego brata.

jprdl

Albo mogła po prostu być ciekawa/mieć głupie pomysły jak na małe dziecko przystało? Od pilnowania dzieci są rodzice/dorośli. Ile się słyszało tragedii typu jakieś rodzeństwo w Ameryce upiekło swojego młodszego brata/siostrę niechcący w piekarniku bo jie wiedziało do czego służy, myśleli, że to zabawa zostawieni samopas. A już w ogóle szczytem chamstwa jest sprowadzanie na świat dziecka tylko i wyłącznie na potrzeby opieki nad innym.

PiankaRyzowa

Propo wsadzenia do piekarnika to bym sie nie zdziwila. Mialam podobna akcje ale ze zwierzakiem i tylko.dlatego, ze ja i kolega bylismy nieswiadomi jak dziala mikrofalowka..

Samedamnlife Odpowiedz

8lat i takie siano w glowie?

matriarchat Odpowiedz

Ja wiem, że niektórzy z was mają sporo do powiedzenia na temat tego, że dzieci nie powinny pilnować dzieci, ale nie możecie myśleć zero jedynkowo, bo jedno dziecko będzie się nadawało do opieki nad młodszym rodzeństwem, a drugie nie. Między mną a moim młodszym bratem jest ponad 7 lat różnicy. Kiedy był mały było ciężko, ojciec rozkręcał firmę (która dopiero po długim czasie zaczęła zarabiać), mama siedziała w pracy do późna. Młody poszedł do przedszkola w wieku 2,5 lat. Kiedy miał 4, a ja 11, już odbierałam go sama z przedszkola. Rodzice nie mogli poprosić o pomoc np. babć, bo jedna z nich mieszkała zbyt daleko, a na drugą nigdy nie można było liczyć. Tak więc wracałam z bratem do domu, odgrzewałam mu i sobie obiad, uczyłam się i miałam go na oku do powrotu rodziców. Nigdy nie wydarzyło się nic złego. Przez lata zajmowałam się nim, kiedy rodzice pracowali i nigdy nie miałam do nich o to żalu, bo z czegoś żyć musieliśmy, prawda? Jak nie mogłam wyjść ze znajomymi to zapraszałam ich do siebie. Zdarzyło też mi się zostać z bratem kilka razy kiedy był młodszy, miał ok. 2 lat, ale byłam na tyle rozsądnym dzieckiem, że nigdy nie przyszło mi do głowy zrobienie z nim czegoś głupiego. Też dzięki temu, że opiekowałam się bratem przez kilka lat utwierdziłam się w przekonaniu, że nie chcę mieć własnych dzieci.

Ookami

A powiedz, jak się rodzic przekona że jego starsze dziecko nie nadaje się do opieki nad młodszym? Jak młodsze będzie leżało zimne na podłodze? Wtedy będzie trochę za późno.

Heppy

Oświecę cię. Jak nie ma się warunków i czasu to się nie robi drugiego dziecka. Po prostu.

Dodaj anonimowe wyznanie