#MiGnK

Mam 27 lat. Cały czas pracuję, nie jestem wybitnie uzdolniony, nie jestem typem przedsiębiorcy.
Lubię pracować, na początku życia na własny rachunek pracowałem 8 godzin dziennie. Zauważyłem, że nie wystarczy to na wszystkie opłaty i by coś odłożyć. Zacząłem pracować 9 godzin dziennie. Potem 10 i już więcej nie mogłem... Więc zacząłem dorywczą pracę. Pracowałem po 12 godzin dziennie. Zmieniłem główną pracę, zostałem przy tej dorywczej też, wciąż pracowałem po 12 godzin. I nadal nie stać mnie było na życie na jakimś normalnym poziomie...
Do tego doszła pandemia, śmierć bliskiej osoby, zamknięcie i izolacja. A na to wszystko jeszcze kraj, który tak bardzo kochałem i na który tak bardzo liczyłem, że będzie piękny i będzie się rozwijał, zaczął się zwyczajnie stawać na nowo koszmarnym PRL-em.

Wyjechałem. Pracuję 8 godzin i... jest normalnie.
Tylko czemu na obczyźnie?
Justy Odpowiedz

Witam w klubie. Na obczyźnie pracujemy z mężem w tych samych zawodach co w Polsce (zawody raczej z wyższej półki). Poza Polską maz zarabia 4 razy więcej, pracując po 7,5 h dziennie. Ja na połowie etatu mam dużo więcej niż na całym etacie. Kredyt za mieszkanie wychodzi nas taniej niż wynajem 50m2 w mieście z którego wyjechaliśmy. Nadal mnie śmieszy jak ktoś mi wciska kit o patriotyzmie oraz wmawia, że na 100% będę tu obywatelem drugiej kategorii na zawsze. Jasne, bo w Polonii taki raj (taki co "sobie ludzie nawzajem gotują" chyba). Nie wracam.

Ciomak

Ja w Warszawie na Woli wynajmuje 47m2 w bloku z 2012 roku za 2100zł. Naprawdę w jakimś kraju możesz kupić mieszkanie na kredyt i mieć ratę poniżej 2000zł?

Powiedz mi gdzie mieszkasz, chętnie sobie kupie 50m2 za ok. 400k zł.

Cystof

Eee... Nie żeby coś ale nawet w Polsce można kupić mieszkanie na kredyt i mieć ratę poniżej 2000zł. Mówię tu o normalnych mieszkaniach około 50m2 a nie kawalerce 15m2.

ohlala

@Cystof

No właśnie, przecież rata jest uzależniona nie tylko od wysokości kredytu. Można mieć mniej niż 2000. I kredyt na 50 lat :D (no i wiadomo, zależy od miasta)

livanir

@Ciomak w mojej mieścinie rodzinnej można takie kupić i za 150k. Dzieląc na 10 lat...

yo77

Kiedy ludzie zrozumiecie, że Polska jest od wielu wielu lat okupowana? Tym krajem nie żądzą Polacy. Nasz kraj jest piękny, tylko ludzie urwy.
Co powiedziałabyś powstańcom? Że ich patriotyzm to kit?
Też wiele lat pracowałam za granicą, z tą różnicą, że nosiłam dumnie orła na piersi. Śmieszyli mnie karierowicze, którzy pluli na ojczyznę. Na szczęście jestem już w moim pięknym kraju i nie zamierzam się stąd ruszać. Tu jest walka o przetrwanie, ale może kiedyś w końcu wszyscy zdrajcy narodu zawisną na drzewach

ohlala

@yo77

Ładnie masz wyprany mózg.

yo77

@ohlala
Dalej żyj w swoim świecie. Przodkowie w grobach się przewracają

dasa

@yo77: zaintrygowało mnie to co piszesz. Wyjaśnij proszę, kto Polskę okupuje? Fajnie byłoby wiedzieć.

Dragomir

Watykan, ruska agentura i światowa ży.owska masoneria. Urodziłaś się wczoraj?

dasa

@yo77 i @Dragomir: a kim konkretnie są przedstawiciele tych trzech wrogich sił i jak ich rozpoznać? Jakieś nazwiska?
Przypuszczam, że jest ich wielu, ale jak w takim razie rozpoznać prawdziwego Polaka? Podejrzewam, że Polaków jednak jest więcej niż przedstawicieli Watykanu, ruskich agentów czy masonów, dlaczego więc nie przepędzimy ich w pizdu gdzie ich miejsce, czyżbyśmy byli zbyt słabi jako naród?

Zobacz więcej odpowiedzi (7)
Ostrzenozeinozyczki Odpowiedz

Akurat za PRL'u ludzie lepiej żyli niż obecnie. Mówi się, że za komuny trzeba było kombinować, a tak naprawdę oprócz drobnych luksusów człowiek miał więcej zapewnione niż teraz.
W tych czasach trzeba kombinować, żeby zarobić i tak gówno warte przy tej inflacji pieniądze, zamiast tyrać w jakimś januszexie, i później szukać w biedronce przecenionej na promocji wędliny.

JMoriartyy

Z jakiej racji człowiek miałby mieć cokolwiek "zapewnione"? Jak komuś się nie chce włożyć wysiłku żeby być w czymś dobrym to nie będzie żyć na poziomie. Nie zasłużył.
Nie trzeba kombinować. Rozumiem, że nie każdy ma uzdolnienia żeby np. zostać dobrym programistą (bo przeciętnym KAŻDY może), ale np. ze mną pracują ludzie po g*wnokierunkach typu filologia i wszyscy zarabiają conajmniej 10K.

Busiolka

To zależy od miejsca zamieszkania. Ja wychowałam się w wiosce z PGRem i pamiętam, że mieliśmy sporo " luksusów". Mój mąż w dużym mieście klepał biedę. Jak upadła komuna, my wpadliśmy w skrajną biedę a w mieście zaczęli się dorabiać.
Co do dzisiejszych czasów uważam, że norma po prostu się przesunęła. My w dzieciństwie jedliśmy chleb z cukrem a teraz nastolatki uważają że są biedne, bo nie mają iphona(autentyczna sytuacja). Kiedyś nie jadło się mięsa, było tylko od święta, teraz szukamy wędliny w promocji. Kiedyś nie było możliwości wyjazdu z kraju, teraz marudzimy na drożyznę.

ohlala

@JMoriartyy

Filologia jako gwnokierunek.. Boże, jaka ty jesteś prosta 😂

GeddyLee

jak miałeś ojca partyjniaka to mogłeś mieć lepiej xD

drunkensailor

ty ostrze, to za młody jesteś, żeby sie wypowiadać w tych tematach. ty bys k8wa dnia nie przezył w komunie.

a sory, ty bys przezyl. takie konformistyczne scierwa mialy sie dobrze w tamtych czasach.

Ostrzenozeinozyczki

Nie powiem, aż się uśmiechnąłem czytając Twój zabawny pocisk :D
Teksty odnośnie "ścierwa", czy mojego domniemanego małolatstwa przeleciały mi koło ucha... no, ale żeby mnie, naturalnie urodzonego buntownika nazwać konformistą ?
Wstydziłbyś się trollu. Życzę Ci żeby internet zaczął mulić w tej Twojej piwnicy.

Klekotka

Ostrenozeinozycxki, jak się domyślam komunę znasz z opowieści.

Cystof

O taaaa, dużo lepiej. Zwłaszcza Ci którzy na przykład stali 16godzin (na zmianę z innymi członkami rodziny) bo gdzieś masło rzucili a w drodze powrotnej zostali spałowani bo wpadli przypadkiem w ubecką łapankę. Stare dobre czasy...

drunkensailor

poczytaj inne komentarze. gnido.

jeśli to pamiętasz, to byłeś po przeciwnej stronie barykady, komuchu. jakaś ubecka specjednostka?

nie, jesteś po prostu młodym pajacem, co chce się wybić na kontrowersjach. jak każdy "celebryta", którego nie chce nikt follołować.

Lucy5

Ok Ty to komuny nie znasz. Lepiej się żyło??? Co za bzdury

Zobacz więcej odpowiedzi (6)
Moiraine Odpowiedz

To mój pierwszy komentarz tutaj, nic mnie tak nie złości jak narzekanie na pensje w Polsce i pracę ponad miarę.
Mam 30lat, jestem kobietą, zarabiam grubo ponad średnią krajową a skończyłam dupny kierunek humanistyczny, nie żadne specjalistyczne studia. Pracuje 8 godzin dziennie (od czasu pandemii mam pracę zdalną). Pracuje jako handlowiec. Serio każdy może się tego nauczyć, nie jest to nie wiadomo co.
Jeśli pracowałeś 10h dziennie i dalej nie było cie stać na godne życie, to nie przyszło ci do głowy że coś robisz nie tak? Że trzeba zmienić swoją ścieżkę kariery? Życia?
Najłatwiej narzekać na kraj.
Kraj jaki mamy taki jest, sami na to pracowaliśmy.

nevada36 Odpowiedz

Nie patrz na liczbę godzin, tylko na stawkę godzinową.

Dragomir Odpowiedz

A nie myślałeś żeby dorabiać sobie na jutubie? :))) to taki żart, kto wie ten wie. Znam ten "bul".

kiez Odpowiedz

Jeśli je.ałeś po 12 godzin dziennie i nie było cię stać na normalne życie, to musisz być strasznym nieudacznikiem.

Dragomir

Je.anie po 12 godzin samo w sobie nie jest normalne, ale twój komentarz jest chamski.

BombowyGranat

Kiez Widać jesteś zwykłym gównem co jeszcze nie wyszło z podstawówki. i nie wyjdziesz z niej, w koncu jesteś totalnym nieudacznikiem bez przyszłości. Idź obciągnij tatusiowi.

Ciomak Odpowiedz

A jako kto pracowałeś i w jakim mieście? Bo znam przypadki, że ktoś narzekał na pracę i kiepskie zarobki, ale praca w Polsce możliwa była tylko w jego rodzinnej pipiduwie i nigdzie więcej.

Tak więc może kwestią było to że byś się normalnie utrzymał gdybyś tylko pracował we Wrocławiu, Warszawie czy Krakowie a nie brzdziszewie, pcimiu i wypizdowie wielkim.

yo77 Odpowiedz

@Xenonek
Pudło- jestem babką. Za to jak ciebie dymają to trochę gorzej to wygląda :) ale nie martw się, na zachodzie lubią takich jak ty, tam jest ta wasza „ubogacona zachodnia kultura”. Dajecie się dymać i jeszcze za to dziękujcie. Matkę byście sprzedali za kilka euro, na rodaków sracie.
Sprowadzanie wszystkiego do polityki jest żałosne, kolejny który wciągnął się w skłócanie narodu. Dla ciebie istnieje tylko lewo albo prawo. Brawo „inteligencie”.
Sprostuję- tekst o noszeniu dumnie orła na piersi był metaforą, ale widać jak na dłoni że jesteś za głupi żeby to skumać. Dorośnij szczeniaku, może więcej kiedyś zrozumiesz

Xenonek Odpowiedz

Yo77 - o jak szybko wyszedł z Ciebie kryptogej (zresztą jak większości bąkiewiczków i bosaczków) - wygląda na to że się rozpoznajecie po orłach na klacie i bluzach z „wyklętymi” - taki tajny kod narodowych gejów

yo77 Odpowiedz

@dasa
Tak, jesteśmy słabi. Ogłupiani od dawna, skłócani ze sobą. Dzisiejsze czasy to jakieś apogeum, rzymskie „dziel i rządź” trwa nadal, a ludzie złapali się jak dzieci i walczą ze sobą. A okupanci robią co chcą. Zapoznaj się z pojęciem „okno Overtona”. Jest konsekwentnie przesuwane, a ciemny lud się na to sam zgadza, bo jest ślepy i podzielony. Dragomir napisał, to wystarczy żeby trochę wejść w temat. Ci niePolacy to każdy kto szkodzi naszemu krajowi, a to każda władza po 89. Jesteśmy tak sklocani conajmniej od czasów Popiela, wtedy Polska podzieliła się na zachodnią i wschodnią. Skłócony naród łatwiej kontrolować i nim rządzić. Dziel i rządź…

Zobacz więcej komentarzy (2)
Dodaj anonimowe wyznanie