#apPMr
Jeden wujek, sędzia, zadeklarowany kodomita, zwolennik Unii i obrońca konstytucji, drugi wujek to policjant, a wcześniej milicjant - komunista, czerwony bardziej niż Indianin umaczany w keczupie... piewca wyczynów Stalina i PRL-u. Babcia non stop z Biblią i kropidłem zamaczanym w wodzie święconej lata za nimi... Dziadek kupił koszulkę z napisem "Z idiotami nie gadam..." i nie gada, składa z kuzynem i moją siostrą modele samolotów i okrętów. Ciotka z matką dyskutują tylko ze sobą. Ja nic nie mogę powiedzieć. Kuzyn (syn wujka milicjanta) się zaćpał, a kuzynka z Francji przeszła na islam, została terrorystką i wyjechała do ISIS. Tak... Jest ścigana listem gończym. Wujek nr 3, jej ojciec, mieszka we Francji, jego żona, moja ciocia nr 3 jest Francuzką. Przyjeżdżają tylko na święta trzy razy do roku... Więc każdy gada z tą ciocią nr 3 inaczej - babcia i mąż tejże ciotki, a także kuzynka (córka wujka nr 1) po francusku, wujkowie 1 i 2 po rosyjsku, bo ona zna rosyjski, a ja, ojciec i mama i ciocia 2 po angielsku.
Mój ojciec ma hopla na punkcie inżynierii i budowania. Jest architektem. Całą wigilię, całe cholerne życie gada o budynkach. Non stop. Cały nasz dom zawalony setkami tomów o budowaniu i średniowiecznych zamkach... Usiąść nie idzie. "Mój stary to fanatyk architektury...". Nawet w wigilię przytaszczył 4 tomy zdjęć o architekturze, jeden ma prawie 2000 stron.... Oczywiście nikt poza nim na to nie patrzy. Obraził się na dziadka, bo nie chcieli z dzieciakami składać jego budynków. A on miał zamiar robić makietę zamku w Prowansji...
Dziadek zaraził ojca w dzieciństwie pasją do modeli. Tylko że dziadek woli pojazdy, a ojciec ich nie znosi i cały czas robi makiety budynków. Od 2 lat stoi u dziadków w salonie makieta wioski z torami. Bo dziadek z ojcem nie mogą się dogadać w kwestii kolei... Ojciec powiedział, że podpali na makiecie las, jak dziadek zrobi tory kolejowe przez jezioro, bo mu to nie pasuje. Aktualnie na makiecie jest lotnisko dla sklejanych modeli samolotów, a w jeziorze pływa jakiś niszczyciel. Każdy wie wszystko lepiej. Pooglądać nic nie idzie w telewizji, bo każdy chce co innego. Kompromisem jest Kewin i inne świąteczne filmy rodzinne. Włączyć kolędy czy wiadomości to jak odbezpieczyć skrzynkę granatów. Wszyscy by darli mordy na cały regulator...
Ciotka z Francji mówi łamaną polszczyzną "ale pyszni sernik", wujkowie spierają się po rosyjsku, a dziadek siedzi cicho, skleja modele i tylko od czasu do czasu walnie do nich jakieś przekleństwo po rosyjsku. Kuzynka wydziera się po francusku "proszę, proszę, proszę, ja chcę ciastko, tata, daj mi ciastko, wujek, podaj ciastko", wujek jej po rosyjsku, że niet, moja mama jej po angielsku lub po polsku "weź sobie ciasto"...
Oszaleć można.
bardzo pozytywne emocje wzbudził we mnie dziadek milczek składacz modeli :D
Mam takie same odczucia :D
Też składam modele. Półtorametrowego Titanica. I japoński pancernik.
To jest tak nieprawdopodobne, że tego zmyślić by się nie dało. Ewentualnie masz wybujałą wyobraźnię.
@Caligo ale za to przyjemnie się to czyta
Nawet jeśli zmyślone, to śmiechłam z takiej rodzinki.
Taka mieszanka wybuchowa
Wśród moich najbliższych znajomych mam osoby z Polski, Anglii, Litwy, Rumunii, Rosji, Egiptu, Włoch, Grecji i Węgier. Oczywiście dochodzi mieszanka charakterów i osobowości. Gdy spotykamy się całą paczką, to jest taki sam armagedon, ale uwielbiam to.
Wymieniasz więcej krajów, niż można mieć ludzi z którymi utrzymuje się naprawdę bliskie relacje...
Nie mówię, że wszyscy są moimi przyjaciółmi. Z niektórymi mam bliższy kontakt, z innymi dalszy, ale wszyscy razem tworzymy paczkę znajomych i często wychodzimy wszyscy razem.
Miałam na myśli sformułowanie "NAJBLIŻDZYCH znajomych", ale rozumiem, że to po prostu "bliższych niż reszta".
Dokładnie tak, nazywam ich najbliższymi znajomymi, bo to jedyne osoby, z którymi spotykam się poza pracą :)
Oczywiście zmyślone, ale za "Dziadek kupił koszulkę z napisem "Z idiotami nie gadam..." i nie gada, składa z kuzynem i moją siostrą modele samolotów i okrętów. " masz plusa.
to było genialne. Ten ktoś powinien pisać scenariusze do polskich filmów -moze by coś porządnego nagrali. bo aktorów mamy dobrych tylko z pomysłem i reżyseria słabo jakoś.
Jeżeli to prawda to niezły Meksyk😁 Na Twoim miejscu składałbym modele z dziadkiem
Taki opis kto od kogo, że jeszcze raz muszę przeczytać, aby zaczaić, ale wyznanie i tak super :DD
Przepraszam, że to robię, ale zapiszę sobie wyznanie w komentarzu, bo inaczej nie znajdę w zakładkach. Dziadek jest cudowny XD, powinieneś(-aś) napisać o tym komedię
Przeczytałam kilka pierwszych linijek i...kto to jest kodomita?
@LubieSliwki fanatyk z KOD u
Ja przeczytałam kondomita
co to za pasta xDDDD