#e6HbO

Jestem najgorszym mężczyzną i ojcem na świecie.

Żona zmarła podczas porodu 5 lat temu, wydając na świat naszego synka. Nigdy nie mówiłem jemu ani nikomu z rodziny, że go o to obwiniam, bo to nie jego wina. Jednak nie potrafię spędzić z nim żadnych urodzin, które są jednocześnie rocznicą śmierci mojej ukochanej. Zawsze w okolicy tej daty „wypada” mi jakiś wyjazd z pracy. Syna oddaję pod opiekę dziadkom i jadę do takiego domku, który można wynająć na tydzień i cały czas piję, by nie myśleć.

Byłem u psychologa. Przez 360 dni w roku jest wszystko w porządku, ale nie potrafię się przełamać i spędzić z dzieckiem urodzin. To jest silniejsze ode mnie, podejrzewam, że rodzina podejrzewa o co chodzi, ale nikt nie porusza tego tematu.
Ostrzenozeinozyczki Odpowiedz

Jeżeli tęsknisz za swoją kobietą to uświadom sobie, że część niej nadal żyje w waszym synku. Najlepsze co możesz dla niej teraz zrobić, to spędzić z nim ulubiony dzień jego życia.
Najgorsze co możesz zrobić, to uciec w pijaństwo.
Alkohol nigdy w niczym Ci nie pomoze.
Alkohol jest blokadą. Nie pozwoli Ci spojrzeć na pewne sprawy z innej perspektywy. Będzie wywoływał w Tobie te same wspomnienia, te same przemyślenia, te same demony które wałkujesz sobie w głowie. To nie Ty będziesz nadal płakał, tylko wódka będzie płakała.
Zrób coś dla swojej żony i postaraj się spędzić przyszłe urodziny syna razem z nim. Myślę, że naprawdę byłaby z tego powodu szczęśliwa.

Vito857 Odpowiedz

Nienawidzę tego, jak dobrzy ojcowie nazywają się najgorszymi, bo jest jeden jakiś defekt, a ci co całe życie bili dzieci i chlali wódę dziwią się, że dzieci ich nie chcą znać, a oni takimi "dobrymi" ojcami byli.

ohlala

@lesio

Standardy wcale nie są wysokie, po prostu w natłoku beznadziejnych rodziców zaczyna się wydawać, że całkiem podstawowe rzeczy są trudne.

Umbriel

Bo ojciec, któremu zależy na dziecku myśli o swoim postępowaniu, jest refleksyjny, w związku z tym zawsze znajdzie jakiś błąd, coś, co mógłby zrobić lepiej, więcej, nie stracić cierpliwości itp I... się wewnętrznie biczuje.
Na szczęście przychodzi potem taki mały stworek, tuli się z całą siłą świata i mówi, że Cię bardzo kocha, i że ma najlepszego tatę na świecie, bo z nią rozmawiam, nigdy nie krzyczę i zawsze mam dla niej czas. I zasypia ufnie w ramionach.. i jakoś głupie myśli ulatują z głowy i ważny jest tylko spokojny, miarowy oddech tej najkochańszej istoty na świecie. 🥰

Dragomir

Umbriak - dwa oblicza.

Spoko tytuł na spektakl.

Umbriel

Mam jedno oblicze. To drugie to jedynie wytwór twojej chorej obsesji 🤷

CentralnyMan Odpowiedz

Poszukaj lepszego lekarza. Syn niedługo będzie na tyle duży, że zrozumie dlaczego nie obchodzisz jego urodzin i zacznie się obwiniać

coztegoze2

Dokładnie. Zresztą 5-latkowi już będzie przykro, że tata nie świętuje z nim jego urodzin. To nie jest wina Twojego dziecka, że tak się stało ani też Twoja. Cierpienie z powodu śmierci ukochanej osoby jest zrozumiałe, zwłaszcza w rocznicę. Ale swojego syna też kochasz i on zasługuje na to żeby obchodzić rocznicę jego urodzin. I dla syna oraz dla siebie powinieneś się postarać popracować nad tą sytuacją. Poszukaj innego specjalisty. Poszukaj sensu w religii, filozofii - w czymś co da Ci ukojenie.

KatastrofaK Odpowiedz

Aż założyłam konto żeby odpisać. Przekładanie urodzin nic nie da bo chodzi o to co one symbolizują i o czym przypominają.

Jestes dobrym ojcem. Dzieciak przecież chyba wie co się stało. Porozmawiaj z nim, powiedz mu ze to trudne dla Ciebie, porozmawiaj z nim o jego mamie. On tez ma prawo ją poznać, choćby przez opowieść.

I zacznij obchodzić jego imieniny. Niech to będzie jego dzień, który spędzicie razem. To nie będzie dzień rocznicy śmierci matki, tylko dzień świętujący to dziecko, nie jego urodziny, a jego istnienie i to wszystko czym jest dla Ciebie.

quaczek Odpowiedz

Czy Twoja zona chcialaby abys w ten sposob postepowal?
Czy gdyby sytuacja byla odwrotna, gdybys np. zginal w wypadku jadac do szpitala w dniu urodzin swojego syna, chcialbys aby to ona w tym dniu zapijala sie do nieprzytomnosci zamiast wyprawic waszemu synowi urodziny?

Wiem, ze masz ciezko ale odpowiedz sobie na te pytania. Jesli na ktorekolwiek odpowiesz "nie" to czas na zmiane zachowania.

DGM Odpowiedz

Nie zapijaj. Jeśli myślisz o żonie to pomysl że ona na pewno by wolała żebyś dał radość synkowi. Żona się wami z góry opiekuje, i część jej żyje w synku

franco1122 Odpowiedz

Moim zdaniem nie jest tak źle skoro zdajesz sobie z tego sprawę. Trzymaj się, bądź przez te 360 dni w roku zajebistym ojcem a przez pozostałe 5 po prostu daj upust żalowi.

pantarei Odpowiedz

Trzymaj się i postaraj się to przepracować.
Do osób które sugerują urządzenie urodzin w innym terminie: w obecnym układzie doda to tylko dodatkowy dzień cierpienia. Wysilcie mózgi

Agatulka Odpowiedz

Powinieneś się cieszyć pięknymi chwilami z dzieckiem, nie wiesz jak wasze życie by się potoczyło gdybyście go nie mieli.

TrzyPingwiny Odpowiedz

Facet, idź do psychologa/psychiatry i to przepracuj. Dzieciak głupi nie jest, to na pewno się orientuje o co chodzi. Chcesz żeby żył z wyrzutami sumienia, że zabił własną matkę?

Zobacz więcej komentarzy (2)
Dodaj anonimowe wyznanie