#hzwYv

Ostatnio moja 7-letnia córka powiedziała coś, co mnie zamurowało. Otóż na moje pytanie, czy chciałaby wybrać się na lody, odpowiedziała:
"Jestem gruba i muszę schudnąć, a od lodów grubniemy".
Spytałam się jej co ona wygaduje, ponieważ moja córka jest naprawdę szczupła, a wręcz mogłaby trochę przytyć. Na moje pytanie kto jej tak powiedział, odpowiedziała:
"Mamo, oglądałam z babcią Top Model i tam była taka dziewczyna bardzo fajna i jej nie przepuścili, bo nie wystawały jej kości".
 
Aż mi się smutno zrobiło. Nigdy nie pozwalam mojej córce oglądać tego typu programów, ponieważ wiem jakie sytuacje mogą później z tego wyniknąć. A z teściową to już sobie poważnie porozmawiałam...
zizizi Odpowiedz

Ludzie myślą że jak schudną z kości na ości to są atrakcyjni. Nawet nie chce myslec w jakim stanie są ich wnętrzności

Jestesmyludzmiii

Myślą przez takie idiotyczne programy. Kiedy ja byłam w podstawówce, mój kolega przezywal mnie gruba, w rzeczywistości byłam szczupła. Nie macie pojęcia jak te słowa wpłynęły na mnie po latach, zmagania z chorobą.. Zaburzenia odżywiania, bo jestem gruba a nie byłam.

medyczna

To ja miałam tak że w podstawówce bylam szczupła tylko miałam trochę grubsze ramiona, więc i tak często słyszałam że jestem gruba. No i jako małe dziecko nie pomyślałam żeby coś z tym zrobić, ale zakodowałam że ja muszę być gruba i tyle. No i teraz mam wagę na granicy otyłości:/

PS. Teraz już jestem świadoma tylko czasami tracę wiarę w to, że mogę być kiedys szczupła.

Pelhali

Ah te rymy ;D

Darandara

A dlaczego niby takie osoby nie mogą być atrakcyjne? Kobietom z nadwagą powtarza sie że mimo wszystko są atrakcyjne,ale te z niedowagą są już traktowane jako gorsze i szkalowane,wieszaki,same kości. Nie tylko tym grubszym jest przykro po docinkach, nam chudszym też.

partycjja

Za to niektórzy ludzie myślą, że jak walną tekstem "ty w ogóle coś jesz" lub też "w domu cię nie karmią" to osoba z niedowagą dostanie powera i nagle jej waga skoczy... Ja od zawsze słyszałam, że przy większym wietrze lepiej się słupa trzymać bo mnie zwieje albo że ten liść sałaty na śniadanie to było za dużo... Teraz JA mam zaburzenia odżywiania, przez takie docinki robiłam wszystko, aby przytyć, obżerałam się, jadłam wszystko co tłuste, jadłam NA SIŁĘ! Teraz mi zostały jakieś urazy, bo najpierw jem jak świnia wszystko, co mi w ręce wpadnie i mój żołądek nie ma dna, a parę dni później mam obrzydzenie do jedzenia i nie jem prawie nic... Do tego oczywiście dochodzą problemy z układem pokarmowym, które są następstwem wszystkiego... Ale nie no, przecież tylko biedne grubaski (określenie obupłciowe) mają źle, na co my narzekamy... A, no i nie dość że nie potrafię jeść, jak człowiek, to nadal jestem chuda, tylko że teraz mój chłopak nie pozwala na złośliwe docinki :)

ayame Odpowiedz

To ostatnio to jakoś dawno musiało być, bo ja lubię oglądać TM i od dłuższego czasu już nie patrzą w programie tak bardzo, kto jest szczupły. Samo to, że w zeszłej edycji wzięli K. Gilon, dziewczynę w porównaniu z modelkami xxs sporą. A w tej edycji jeszcze nikomu nie powiedzieli, że jest grubasem i ma iść sobie. Przynajmniej sobie nie przypominam.

Ale ogólnie przesłanie spoko. Tylko nie tyle, co nie zakazuj oglądania problemów, tylko wyjaśnij o co chodzi. Bo takie komentarze mogą być nie tylko w tym programie, a nie odetniesz dziecka od społeczeństwa ogólnie.

Aliccjaa

W tej edycji tez było 1 lub 2 odc na castingu. Przyszła dziewczyna, która mówiąc prosto z mostu była troche gruba. Jej po prostu tłuszcz na brzuchu skakal jak chodziła i dlatego jurorzy ją tak zhejtowali

Shawty

Miałam to właśnie napisać

ayame

A tak, ale ta osoba była no gruba, a nie normalna, więc nie skojarzyłam, że o to może chodzić :p

Matvook Odpowiedz

Kolega kiedyś odpowiedział na pytanie jaka choroba na d opanowała cały świat - debilizm .
szkoda że to prawda

Bonsai Odpowiedz

Mnie tez te wszelkie oglupiacze wkurzaja na potege. Przez ta idiotaczna mode nawet moj syn probowal sie odchudzac! Dzieciak ma 9 lat i lekka niedowage, a jeszcze chcialby sie glodzic ´bo to modne´...
Jakim cudem spokoj zachowalam po tych slowach to nie wiem, wewnetrznie mnie cholera jasna strzelila (nie na syna, na glupote swiata ogolnego). Mlodemu wytlumaczylam, ze o glodzeniu pod moim dache nie ma mowy, moze za to zaczac cwiczyc i odstawic slodycze. Juz pol roku konsekwentnie cwiczy (cale 10 brzuszkow dziennie) i konsekwetnie zapomina odstawic slodkie ;).

Dianna Odpowiedz

Kurde no, media przesadzają... Albo lansują niezdrowy trend plus-size, albo panie którym koście widać. Warto być szczupłym dla zdrowia, ale jest różnica pomiędzy byciem "szczupłym" a "wychudzonym"
A co do córki to dobrze, że ze zakazałaś jej oglądać tą papkę.

lonelydg Odpowiedz

mysle ze ograniczenia wiekowe nic babci nie mowia, bo ja majac 15 lat ogladam to i nie czuje presji bycia szczupla na sile... kwestia psychiki no i wieku

bialamurzynka Odpowiedz

Przerażające :/

MalaBestyja Odpowiedz

To straszne, że wystające kości są uważane za cos atrakcyjnego. Naprawde nie wiem komu sie to może podobać. Ja sama mam taką figure od zawsze jak te modelki, ale bardzo się tego wstydze bo nie widze w tym nic pociągającego.
Ps: staram się przytyc, ale nie moge.

orzechoweoczy

.Masz calkowita racje! Ja tez jestem dosc szczupla i nie jest to takie fajne jak wiekszosc ludzi sądzi.Nieraz słyszę pochwałe mojej sylwetki a tak naprawde chcialabym przytyc zdrowo....

kotecka

Wiesz, że nie tędy droga? Akceptujmy ludzi takich, jakimi są zamiast tworzyć jeden słuszny standard piękna. Jeśli komuś podobają się wystające kostki to ma do tego prawo.

Darandara

Jeśli jesteś zdrowa,to chyba nic złego jak tak wyglądasz. Ja tak bardzo chciałam przytyć,że zgodzilam się na przyjmowanie leków przypisanych przez lekarza,które źle wpływały na psychikę, miałam ochotę zabić wszystkich,którzy stanęli mi na drodze. Teraz żałuję, bo nie przytylam i tylko chłopak na tym ucierpiał. I już mi się podoba to jak wyglądam,mimo wystających kości. I tak, może się takie coś podobać, bo powodzenie mam aż za duże.

MalaBestyja

^ w takim razie zazdroszczę, moje kości nie mają powodzenia, a jakas brzydka też chyba nie jestem.

kotecka Odpowiedz

Zakaz w niczym nie pomoże, wręcz przeciwnie. Program przez to może stać się atrakcyjny, w dodatku nie uchronisz córki od reklam na ulicach czy za kilka lat - internetu, gazet.

Podstawą powinna być rozmowa i budowanie własnej, zdrowej samooceny. Wraz z zaznaczeniem, że modelki to specyficzny zawód o konkretnych wymaganiach, jednak nie są jedynym ideałem piękna.

Margaret Odpowiedz

Dzieci nie powinny oglądać takich programów...

Evestisia

NIKT nie powinien oglądać takich programów...

Zobacz więcej komentarzy (7)
Dodaj anonimowe wyznanie