#mOyUL

Nie ma nocy, żebym miała normalny sen. Wczoraj śniło mi się, że byłam z chłopakiem w ogromnym sklepie mięsnym. Nie byłoby w tym śnie nic dziwnego, gdyby nie to, że chcieliśmy tam kupić kiełbasę z Muminków...
Saitama Odpowiedz

Dlatego ja traktuję sny jak dobre kino - mózg jest o wiele lepszym reżyserem niż jakiś profesjonalista, a jakie wrażenia! :)
Polecam zapisywać sobie sny - nie dość, że doskonalimy pamięć, zwiększamy szansę wystąpienia świadomego snu, to jeszcze mamy dobrą lekturę po latach.

Saitama

To nie jest miejsce na takie rzeczy, ale poszukaj na necie najpopularniejszego polskiego forum o świadomym śnieniu (lucid dream) - od kilku lat jest mało aktywne, ale są tam wszystkie potrzebne informacje ;)

SweetYork

Masz całkowitą rację! Uwielbiam swoje sny, raz nawet doświadczyłam czegoś podobnego (a może to było i to) do LD

Czajek79

Tylko pamiętajcie, że zabawy ze świadomym snem są czasem niebezpieczne i można doświadczyć tzw. paraliżu sennego, a doświadczenie to nie jest zbyt przyjemne. Jak ktoś nie wie co to jest polecam poszukać w internetach :)

Saitama

Nie są niebezpieczne. Paraliż jest nieprzyjemny, ale nie niebezpieczny, występuje też u osób, które nie praktykują świadomego śnienia. Poza tym są osoby, które mają ld naturalnie, najczęściej w dzieciństwie ;) Ja osobiście w całym życiu dwa paraliże, w wieku 4 lat. Z nieprzyjemnych rzeczy często mam za to zrywy miokloniczne (to nagłe wyrwanie ze snu, z uczuciem 'spadania')

Priscilla

Paraliż może wystąpić sam z siebie, bez LD. I nie jest niebezpieczny :)

HateR

Wie ktoś jak wywołać paraliż senny? Jestem ciekawy. Uczę się LD już od dwóch lat i potrafię świadomie śnić, jednak paraliż senny mi się nigdy nie przydarzył. Lubię eksperymentować ze snem i niektórzy mówią, że świadomy sen jest niebezpieczny, a podobno ludzie którzy w nim wykonują takie czynności jak latanie czy uprawianie seksu za dnia są bardziej wypoczęci i zrelaksowani niż jakby mieli mieć zwyczajny sen. A co do uczucia "spadania" to jest to tak zwane wejście w fazę REM, czyli kiedy już zaczynamy śnić ale jeszcze nie do końca nasz mózg jest do snu przygotowany.

justmazur

Nie polecam wywoływać paraliżu sennego. Okropne uczucie, kiedyś miałam prawie każdej nocy, nie wiedziałam nawet co to jest. Skończyło się na tym, że bałam się zasypiać, bo bałam się właśnie tego uczucia. Halucynacje, potwory, głosy. Od dwóch lat nie usnę inaczej niż na lekach.

justmazur Odpowiedz

Mnie w śnie kiedyś gonił centaur, innym razem byłam w ciąży z PSEM i rodziłam małe pieski, w innym śnie wypadały mi jelita i je chowałam z powrotem, nie zliczę ile razy byłam na wojnie i zabijałam Niemców i Rusków... Tak, że spokojnie, nie tylko Ty cierpisz na taką przypadłość :D

Diane

Pozdrawiam osobę która też śni o wojnie i mordowaniu rusków i Niemców :)

dorcia1990x Odpowiedz

Mi się kiedyś śniło, że na Ziemi był potop, a ja byłam Krecikiem (tym z dobranocki) i pływając w metalowej wannie ratowałam inne zwierzątka ;)

ooolllaaa8883 Odpowiedz

Dzisiaj śniło mi się, że koleżanka dała mi zaproszenie i żeby można było je odczytać, trzeba najpierw umyć je w zmywarce :D

KsiazkaJustyna Odpowiedz

Mi się kiedyś śniło, że pływałam w jakimś zbiorniku wodnym w środku miasta i wszystko byłoby w porządku gdyby nie to, że do oka wpadła mi panierka ze schabowego....

REGALISTA Odpowiedz

Czyli nie tylko ja mam sny bez sensu. Już czuję się normalny.

bojakniemytokto Odpowiedz

"Muminki się cieszą, że kogoś powieszą" :D

szalOna

„Za nogi i szyję i ten ktoś nie zyje” ??

bojakniemytokto

Czyżbyś tez miała starsze rodzeństwo, które śpiewalo tego typu piosenki? ?

szalOna

Mam trzech starszych Braci :D

Lunacy Odpowiedz

Ja miałam sen, że po wieżowcu gonił mnie dentysta, który chciał mnie zabić za to, że nie zapłaciłam mu za wizytę :D
Uciekalam tak bardzo długo, aż w końcu wybiegłam na dach, który w tym momencie rozpadł się a ja zaczęłam spadać. po drodze jednak zaczepiłam się o siatkę którą rozłożył... wspomniany już dentysta więc i tak mnie dopadł :)

hodorek Odpowiedz

Właśnie leżę ale zturlałem się na podłogę. XD

lalala Odpowiedz

Mi się kiedyś śniło że byłam Timonem a moja przyjaciółka Pumbą :D

Zobacz więcej komentarzy (18)
Dodaj anonimowe wyznanie