#qe74x
Jak miałem ok. 15 lat, złapałem dorosłego złodzieja który coś tam ukradł ze sklepu.
Nigdy nie odmawiałem nikomu pomocy, czy to pomóc nieść zakupy sąsiadce, czy kogoś przed kimś obronić, nie ważne.
Zawsze byłem uprzejmy dla ludzi, zawsze starałem się żyć z każdym w zgodzie
Interesował mnie od zawsze Angielski, lubiłem się go uczyć, ostatnio pomyślałem, że chce iść na studia, znaleźć dobrą pracę i założyć idealną rodzinę. Nigdy nie byłem idealny - ale jakoś bardziej wolałem np. odwiedzić babcię niż ćpać z kumplami.
Jakiś czas temu na ulicy napadł mnie nawalony ''znajomy'' ze szkoły, bez problemu sobie poradziłem.
Za niedługo zacznę odsiadywać wyrok za pobicie. Mój kraj taki piękny.
Nie wiem czego władze tego kraju oczekują od ludzi, skoro sami na siłę tworzą potworów.
Po wszystkim będę chciał wyjechać - wolę pracować na zmywaku za granicą niż być kimś w tak chorym kraju ;)
Naprawdę myślicie ze takie rzeczy tylko w Polsce. Niedawno w UK jakiś bogaty facet nie został skazany za gwałt bo stwierdził ze się posliznal i upadł na dziewczyne a w czasie lotu spodnie mu się z tyłka zsunely i niechcący ja spenetrowal.
No tego to jeszcze nie grali.....
No a w USa gwalciciel dostał bodaj 3 miesiące, no wyrok zniszczy mu karierę i przyszłość. A zdaje się, że ani dnia nie spędził w kiciu. Wszędzie są układy
Właśnie, w innych państwach też zdarzają się takie sytuacje. Poza tym jeżeli chcemy zmian, to nie możemy uciekać tylko o nie walczyć. Wiadomo, że jedna osoba niewiele zdziałać, ale ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka.
Jakieś źródło? Bo w taką bajkę bez źródła nie uwierzę.
@Ariadna jeśli myślisz że jedna osoba świata nie zmieni to znaczy tylko że nie jesteś tą osobą ;)
Tak, to prawda. Sama o tym słyszałam, było w wiadomościach.
Dokładnie, za granicą też się dzieją chore rzeczy jeśli chodzi o wyroki.
Weźmy np sytuację sprzed kilku tygodniu, która wydarzyła się w Harlow w UK. Grupka młodych Angoli pobiła Polaków, z czego jeden zmarł. Co zrobiły władze? Zamknęli kilkoro odpowiedzialnych za to dzieciaków, którzy na następny dzień wyszli na wolność za sprawą kaucji...Póki co kary nie dostali, a przez decyzję władz pokazali tylko reszcie dzieciaków, że jak zrobią coś złego to nic im nie grozi. Sama mieszkam w UK i widzę niestety bezkarne zachowanie w stosunku do większości młodych :/
@kyr1or wpisz sobie w google "rapist claims he accidentally penetrated victim" i wyskoczy Ci masa linków do tej sprawy. Gość jest Saudyjskim milionerem wiec byle ofiara gwałtu nic mu nie zrobi. I to w tym rozwiniętym, pełnym perspektyw kraju...
To będzie brutalne i szczere, ale ataki na Polaków mają 1 plus. Zrobilo się o nich głośno i teraz przynajmniej Polacy wiedzą, że UK, USA, czy inne takie to nie są idealne państwa. Bp wcześniej nie było o tym aż tak głośno i ludzie myśleli, ze tam jest idealnie.
>NIEDAWNO XDDDD
Z rok temu i to byl ciapat :))))
Ehsan Abdulaziz, 46, invited two women back to his flat after a night out
He had sex with the 24-year-old as her 18-year-old friend slept on the sofa
Teenager claimed she woke to find Mr Abdulaziz forcing himself inside her
But the businessman claimed he slipped and was today cleared of rape
Serio? Ludzie, serio? Bardzo dobrze, że go uniewinnili. Wcale nie wierzę w ten gwałt.
To ja zapytam poważnie: co Ty mu zrobiłeś, że nie dostałeś zawiasów, tylko odsiadkę? Zmasakrowałeś go, czy to nie był Twój pierwszy wyrok? Bo inaczej - ta historia brzmi naprawdę mało prawdopodobnie.
Dziwne że świadków nie było.
Pytanie do nicku - Wspaniałe Stulecie Kosem? ☺
@shake Tak c:
(to ja tylko mi konto usuneli :c)
I właśnie przez takie sytuacje, mimo miłości do Ojczyzny i tego, że własne życie bym za nią oddała, nie widzę dla siebie miejsca w tym kraju...
*"że," a nie ",że", przepraszam ale no to razi w oczy, przed "że" nie daje sie przecinka, tylko po. Tacy patrioci a swojego jezyka nie znaja.
Piona ✋
W naszym prawie jest wiele luk i niedomówień
@Fanmagdygessler Ku*wa całe życie w błędzie . Mnie raczej zastanawia, kto ciebie uczył języka.
@AnonimowaKrowa normalny nauczyciel, tylko w przeciwienstwie do wiekszosci ludzi ja uwazalem na lekcjach polskiego.
Pozdrawiam.
+ przed znakami interpunkcyjnymi nie daje się spacji :)
A mnie zawsze uczyli ", że", a nie "że, "
No cóż każdy ma innych nauczycieli.
W sumie racja, nie mozna winic ucznia za niewyksztalconego nauczyciela. Szkoda ze, tacy istnieja ;(
Szkoda, że nawet internet Ci powie jak poprawnie stawiać przecinek przed "że"
"Spójnik że wprowadza różne wypowiedzenia podrzędne i w takich wypadkach zasadniczo stawia się przed nim przecinek.
Teraz to nikomu nie mozna ufac.
Sytuacja znajomego: siedzi sobie popijając piwko w barze i rzucił sie na niego koles bez powodu. Broniac sie wybil napastnikowi 2 zeby. Owy napastnik podal go do sadu za wybicie zebow. Przypominam ze sytuacja wydarzyla sie podczas obrony. Znajomy dostal srofa kare grzywny i 2 lata w zawiasach. Pozdrawiam nasz system.
To wyjedź, pozyjesz za granicą i sam zobaczysz, że tam też nie jest kolorowo i dzieją sie różne absurdy jak nie takie to inne. Poza tym zawsze bedziesz traktowany jak obywatel drugiej kategorii, przyjezdny. Takie są realia.
A wy też tak macie, że jak widzicie policję to odczuwać strach, a nie poczucie bezpieczeństwa? Bo ja tak mam, nigdy nie wiadomo do czego mogą się odczepić. A najgorsi to są służbiści. Owszem nie każdy policjant taki jest, bo są też fajnie. Ale niestety większość już tak.
I straż miejską, a najlepsze jest to, że mimo miesięcznego biletu na wszystkie dzienne i nocne linie boje się kontrolerów 😄
Wszedzie tak jest..
Ale wszędzie tak jest, a nie że w Polsce. Trzeba być ślepym, żeby tego nie widzieć. Nie znoszę gadania, że Polska to chory kraj, ble ble - wszędzie tak jest. Gdyby nie to, że od 2 wojny światowej nie rządzą nami Polacy, tylko stronnictwa, a to USA, a to Niemiec, czy zaraz po wojnie komunistyczni, to byśmy sobie poradzili. Nie uda się, dopóki dajemy rządzić antypolskim sprzedawczykom.
Droga wolna :) nie musisz wracać