#sgaXu

Jako nastolatka zostałam odurzona i wykorzystana na jednej z imprez. Nigdy o tym nikomu nie powiedziałam bo było mi zwyczajnie wstyd a poza tym pamiętałam twarz oprawcy jak przez mgłę. 


Miałam po tym traumę, którą pomógł mi przezwyciężyć mój już były chłopak. Bardzo go kochałam jednak miałam problem ze zbliżeniami. Zwyczajnie coś mnie blokowało. Naciskał coraz bardziej a w końcu zrobił to wbrew mnie. I wtedy mnie olśniło. To co mi przeszkadzało to fakt, że to on zgwałcił mnie na tamtej imprezie. Spakowałam się i uciekłam.
Nvm Odpowiedz

Ofiary traumatycznych przeżyć często nie pamiętają twarzy oprawcy i np. W trakcie rysowania portretu pamięciowego podają cechy policjantów których zobaczyły jako pierwsze już po całym zajściu. W Twoim przypadku mogło zadziałać to, że podczas zbliżenia którego nie chciałaś twój umysł powiązał sytuację z poprzednim gwałtem i narzucił pierwszemu gwalcicielowi twarz tego drugiego, bo ludzki umysł nie lubi dziur i stara się je uzupełnić czymś co pasuje. Szczerze mówiąc zdziwiłabym się gdyby to rzeczywiście twój chłopak był gwałcicielem z tamtej imprezy. Abstrahując oczywiście od jego obrzydliwego zachowania względem Ciebie.

bazienka

ano doklatnie, pomimo tego chlopak i tak jest gwalcicielem, chociaz niekoniecznie tamtym

2579937

Polecam książkę "Nieświadomy mózg" Mlodinowa (współautora "Jeszcze krótszej historii czasu" z Hawkingkiem). Tam jest super opisane jakie tricki robi nasz mózg i jak bardzo nie można na nim polegać, właśnie np. podczas identyfikacji przestępców.
Autorka ma sporą traumę do przepracowania, bo to wydarzenie odbiło najwyraźniej ogromne piętno na jej archetypie mężczyzny. Dla własnego dobra takie rzeczy trzeba przepracować z terapeutą. Są też różne warsztaty np. w Sex&Love School Karo Akabal, polecam.

T0RI Odpowiedz

Skoro nie pamiętasz twarzy oprawcy to skąd pewność, ze to on?
Równie dobrze, możesz mieć blokadę przed każdym, ze względu na traumę.

bazienka

pamieta twarz przez mgle
ale powtorzona sytuacja mogla wyostrzyc jej te pamiec
poza tym mozna pamietac charakterystyczne ruchy, zapach itp.

mm999

Albo wyostrzyć, albo błędnie przypisać twarz. To i to jest tak samo prawdopodobne.

bazienka Odpowiedz

widzialam kiedys taki film, kobieta przezyla gwalt, z tego gwaltu byla ciaza, postanowila urodzic. pamietala piate przez dzieciate. po jakims czasie spotkala faceta, weszla z nim w zwiazek itp. i okazalo sie, ze to wlasnie byl ten gwalciciel

Whereru

Pamiętasz tytuł?

KuropatwaWDrzewie

@Whereru no właśnie

bazienka Odpowiedz

mam nadzieje, ze chodziaz ten ostatni gwalt zglosilas i zwyrol nie zrobi tego nikomu innemu, przynajmniej przez jakis czas

anchem

Chociaż

bazienka

owszem chociaz :)
szkoda, ze nie ma mozliwosci edycji

silvergold Odpowiedz

O kurde 😳

bazienka Odpowiedz

ja cie prosze idz na terapie
i na policje, niech ten zwyrol nie biega po wolnosci i nie robi tego innym
wsrod znajomych bym to tez rozpowszechnila metoda szeptana, szczegolnie ostrzegla kobiety, ze zasraniec jest gwalcicielem

SeeThe6Debil6In6I Odpowiedz

A to węgorz podstępny...

Jawiem1210 Odpowiedz

A zgłosiłaś to?

PszenicznaPiwoszka Odpowiedz

Jest taka książka, "Spowiedź wyszeptana wrogowi" bodaj. Opowiada prawie że o tym samym.

fenomenc Odpowiedz

Co xD

Dodaj anonimowe wyznanie