#zVt74

Często w Częstochowie na alejach można spotkać ludzi, którzy żebrają. Tak było również tego dnia, kiedy szedłem do szkoły.

Jakiś chłopak wychodząc ze sklepu chował do tylnej kieszenie portfel i nie spostrzegł, że wyleciał mu banknot 20 zł. Pewna pani, która żebrała zauważyła i zebrała go z ziemi. Od razu pomyślałem, że zatrzyma go dla siebie - nic bardziej mylnego, krzyknęła do tego chłopaka i uczciwie chciała oddać pieniądze właścicielowi.

Ten zaskoczony, lecz z uśmiechem na twarzy powiedział, żeby go zatrzymała, po czym wyciągnął z portfela 50 zł i wręczył je tej pani.

Serdeczne pozdrowienia dla tego mężczyzny, rzadko kiedy można zauważyć takie gesty, a uśmiech i łzy szczęścia w oczach tej kobiety były bezcenne. Szacunek!
Shawty Odpowiedz

Szacunek też dla pani, że uczciwie oddała :)

nomercy Odpowiedz

Dobro wraca do człowieka. :)

Stella2511

I to ze zdwojoną siłą. :)

Vstorm

Czy ja wiem czy wraca? Ale i tak warto pomagać.

Kibic94

@Vstorm
Zawsze, ale nie zawsze od razu ;)

Halfling

Nie zawsze. Najczęściej to właśnie ci, którzy ufają i pomagają są wykorzystywani i gnojeni za swoją cukierkową naiwność.

poledancerka Odpowiedz

A nie żebrzą?

TomaszWpierdol Odpowiedz

Więcej takich ludzi, a świat byłby piękniejszy. Dla niego to może było tylko 50 zł, a dla tej pani pewnie majątek. No i fajnie.

Szarlotkazjablkami Odpowiedz

Wyznanie nawet ok, ale anonimowe chyba zmienia sie na wyznajemy..

MonocerosCoelum Odpowiedz

"Nic bardziej mylnego" Czyżby Radosław Kotarski? :D

Aciddrinkers Odpowiedz

To mi przypomniało sytuację sprzed paru dni. Byłam w barze mlecznym, przy stole obok siedział starszy pan i podeszła do niego kobieta, którą każdy zna z tego, że żebra na ulicy. Pani zapytała go o dwa złote na zupę, a on na to "niech Pani sobie zamówi cały obiad" i ze łzami w oczach podziękowała mu za to, że mogła coś zjeść. Naprawdę miło się na to patrzyło.

FarukonKiiro Odpowiedz

Że w naszym mieście są tacy ludzie to nie miałem pojęcia. Nieźle!

polkalboranistka Odpowiedz

"Często w Częstochowie..." śmiechłam.
Szacunek dla pani i oczywiście dla chłopaka

niecoinna Odpowiedz

Pozdrawiam z Częstochowy 😂

Zobacz więcej komentarzy (8)
Dodaj anonimowe wyznanie