#9U743

Od ponad roku spotykam się z chłopakiem, który przyszedł na świat tego samego dnia co ja. Wczoraj miał urodziny, więc kupiłam mu prezent i złożyłam życzenia. Okazało się, że zapomniał o moich...
PaniPanda Odpowiedz

Zignorował, jak już. Takich rzeczy nie da się zapomnieć

Postac

Oj da się. Z doświadczenia.

PaniPanda

Kiedy ostatnio zapomniał*ś o swoich urodzinach? Kiedy ostatnio zapomniał*ś z doświadczenia, że osoba, z którą żyjesz na co dzień w związku ma urodziny tego samego dnia, co Ty? Nie róbmy z siebie debili

ohlala

Dokładnie. Jakby jeszcze miała innego dnia, to ok, faktycznie da się zapomnieć na chwilę, ale jak mają razem urodziny? W życiu, chyba że autorka jest dla niego tak nieważna, że nawet jej nie słucha.

quashi

Nie dla każdego jego urodziny są niezwykłym wydarzeniem.
W jego rodzinie mogło nie obchodzić się urodzin, więc nie przykłada do nich wielkiej uwagi.
Mógł mieć mnóstwo rzeczy na głowie i zapomniał o tym, że ma urodziny.

Plus najzwyczajniej w świecie mógł zapomnieć, że mają urodziny tego samego dnia.

To, że coś wykracza poza nasze możliwości poznawcze lub jest niezgodne z naszymi przekonaniami nie oznacza, że jest niemożliwe.

ohlala

Zazwyczaj ludzie dookoła przypominają o urodzinach, więc nie przesadzaj quashi. Zresztą w tych czasach trudno jest zapomnieć o urodzinach, bo wystarczy mieć gdzieś profile pozakładane, aby otrzymać przypomnienie. Nawet, jeśli jakimś cudem zapomniał, to już tego samego dnia mógł chociaż czekoladki i kwiaty kupić.
Ale pomijając samo to, czy urodziny są ważne dla kogoś, czy nie, to zapomnienie o takim miłym zbiegu okoliczności... Słabe.

335579

Mnie się udało kiedyś zapomnieć o swoich urodzinach. Przypomniała koleżanka składając życzenia.

Ankaaa

Moja mama bardzo często zapomina o swoich urodzinach i przypomina sobie dopiero, jak ktoś jej składa życzenia ;) Nie dla każdego urodziny są czymś istotnym, więc po prostu nie zwraca na to uwagi.

Postac

@PaniPanda, zapomniałam, że bliska koleżanka ma urodziny tego samego dnia, co ja. Znałam ją kilka lat, wcześniej co roku pamiętałam. Złożyłam jej życzenia dzień później, jak mi się przypomniało.

quashi

@ohlala Zazwyczaj nie oznacza zawsze. Nie mamy dostępu do pełnych danych, natomiast większość ludzi stwierdza "to niemożliwe". Argumenty? "Mi się nie przydarzyło ani moim znajomym", "to normalne że się pamięta o urodzinach ważnych osób".
Znam osobę, która po ok. 20 latach małżeństwa zapomniała o urodzinach swojego małżonka. Także jest to możliwe.
I żeby nie było - to było szczęśliwe małżeństwo, dobrze się dogadywali, mieli fajne relacje.
Ja z resztą też jak chodziłem do szkoły zapomniałem o urodzinach swojej mamy i przypomniałem sobie dopiero wieczorem. Stwierdziłem, że mimo wszystko złożę jej życzenia. Po ok. 30 minutowym namyśle, bo też było mi głupio.

Także, jeśli Ty masz świetną pamięć co do urodzin i zawsze o nich pamiętasz, to pozostaje mi tylko pogratulować. Jednocześnie nie każdy taki jest.

keanna

Ja zapominałabym o urodzinach chłopaka, gdyby nie FB. O swoich zresztą też, tylko mają one dosyć charakterystyczną datę.

Seven777 Odpowiedz

Nie da się o czymś takim zapomnieć, no chyba że zapomniał też o swoich :P

Ararara

Wydaje mi się to całkiem prawdopodobne, sama zazwyczaj potrzebuję przypomnienia. :P

SweetGirl121 Odpowiedz

Przykro trochę, ale takie rzeczy się zdarzają...

dnoiwodorosty Odpowiedz

Zapomnij o nim ;)

badar2 Odpowiedz

no i co z tego?? nie można się było jakoś umówić tylko teraz tutaj truć ludziom dupę??

Dodaj anonimowe wyznanie