#Hyzs1

Gdy byłem nastolatkiem (co miało miejsce dawno, bo jeszcze wielką powodzią), zamykałem drzwi od swojego pokoju na klucz. Podsłuchałem raz rodziców, gdy rozmawiali:
– Czemu on się zamyka?
– No a jak myślisz... Jest nastolatkiem, więc to oczywiste, co robi...
Przestraszyłem się, ponieważ rodzice lubili kontrolować każdy aspekt życia, nawet oglądanie telewizji, więc kilka dni później przyznałem im się, że w tajemnicy kupiłem sobie GameBoya (pierwsza wersja czegoś, co można uznać za konsolę przenośną) i grałem.

Dopiero niedawno domyśliłem się, o co mogli mnie rodzice podejrzewać, gdy mój syn się zamykał w pokoju, co irytowało żonę, a ja powiedziałem, że pewnie kupił sobie przenośną konsolę i gra tak jak ja w dzieciństwie. Ależ ona miała zdziwioną minę  :D
An0n Odpowiedz

Jeśli walił konia to najlepiej z nim pogadać, że jak za często będzie walić to cały czas będzie osłabiony, spadnie jego poczucie własnej wartości i tak dalej. Ja wyszedłem z tego nałogu i trzymam się od początku tego roku kalendarzowego. Jestem ateistą, więc nie ze względów moralnych tylko dla własnego dobra.

Ultraviolett

Zgadza sie, przeciez wszyscy wiedza, ze od tego sie slepnie a reka usycha.

An0n

Jak mnie to wk*rwia, że mówienie o szkodliwości onanizacji jest utożsamiane z wypowiedziami świętoszków co wymyślają bujdy, żeby dzieci straszyć. Nie każdy ma świadomość jak to jest szkodliwe, ale też nie dla każdego walenie jest tak szkodliwe.

Postac

A czemu to jest szkodliwe? Mówię o robieniu tego z umiarem, nie o uzależnieniu. I serio pytam.

nibylung

masturbacja jest szkodliwa dokładnie tak samo jak picie alkoholu, jedzenie słodyczy, fast foodów, picie kawy, oglądanie telewizji, granie na komputerze, czy używanie telefonu - może zakończyć się uzależnieniem.

jakosbedzie

Czyli w sumie wszystko poza oddychaniem.

Solange

@jakosbedzie a potrafisz żyć bez oddychania?

Ogólnie uzależnić może wszystko, nawet zdrowe dla organizmu rzeczy/czynności. Nawet sport może być uzależniający. Ale trzeba uważać też, żeby nie wpaść w paranoję.

nibylung

dokładnie o to mi chodziło. żeby mieć pewność, że od niczego się nie uzależnimy, musimy umrzeć jak najwcześniej.

jakosbedzie

@Solange
Jeśli ktoś by wymyślił jak nasycać krew tlenem poza organizmem, lub w inny sposób nie wymagający wentylacji płuc, to bym potrafił. Oddychanie to fizjologiczna czynność niezależna od naszej woli, regulowana w sposób autonomiczny (nie dasz rady wstrzymać oddechu na tyle, żeby sobie zaszkodzić).
Poza tym chyba mnie nie zrozumiałeś.

Postac

Potrzeby seksualne ma każdy człowiek. Nastolatek nie będzie uprawiał seksu. A raczej nie powinien tego robić. Masturbacja wydaje się więc rozsądnym wyjściem z sytuacji. Z drugiej strony leży wyparcie tych potrzeb, a to może się skończyć zaburzeniami.

An0n

Postac mam już ukończone 18 lat i z początku planowałem wtedy iść do burdelu, ale zrezygnowałem bo miałem kilka powodów. Nie widzę powodu, żeby walić jak mnie to osłabia i do tego byłem uzależniony. Mimo tego, że czasami świerzbi to i tak się trzymam. Poza tym pornografia (która w 95% przypadków idzie w parze z waleniem) jest szkodliwa nie tylko dlatego, że uzależnia.

Zobacz więcej odpowiedzi (18)
Vito857 Odpowiedz

Może i syn sobie kupił przenośną konsolę, ale bardziej obstawiam, że uczy się operować joystickiem.

bazienka Odpowiedz

ja to w ogole zastanawiam sie, na co licza rodzice wchodzac bez pukania do pokoju nastolatka...

Cystof

Na nic nie liczą. Wchodzą bo chcą i mogą a że tam dziecko może mieć coś przeciw to pfff... tylko dziecko, kto by się przejmował.

bazienka

ta i mysla, ze dziecko grzecznie rece odrabia, a nastolatek sie nie masturbuje ;) ot, psikus
poza tym "wchodzenie, bo moga" to jest zwyczajne pogwalcenie prywatnosci

Nicniepowiedziala

Ja mam małe dzieci, najstarsza osiem lat, a i tak zanim wejdę im do pokoju to krzyczę "dziewczyyynyyy" żeby wiedziały, że się zbliżam. Nie, żeby w tym wieku miały robić jakieś rzeczy, ale już je uczę, że mają prawo do swojej prywatności i jakiegoś miejsca w domu, gdzie mają swoją swobodę. Ja w mojej sypialni też oczekuje spokoju i że będą dawać znak przed wejściem (to potem, teraz jak czterolatka wpada nad ranem się przytulić to wiadome, że nie wymagam pukania)

Cystof

@Ona0302

Ogólnie to pogwałcenie prywatności wydaje się być sensownym powodem do wyprowadzki. Pośpiesznej wyprowadzki.

Anyway, moja starszyzna plemienna zawsze pukała przed wejściem do pokoju, ja również się zapowiadam przed wejściem do pokoju swoich dzieci.

rymcymcym111 Odpowiedz

W pierwszym etapie onanistę opanowuje niepokój, bojaźń i wyrzuty sumienia aż do płaczu. Jego umysł zaczyna słabnąć – traci pamięć, możliwość koncentracji i logicznego wnioskowania. Zaczynają słabnąć również zmysły, przede wszystkim słuch i wzrok. Jest coraz bardziej wrażliwy na zmiany pogody, przez co łatwo się przeziębia. Utrata nasienia wywołuje także lenistwo, tęsknotę, apatię i wycieńczenie. To wszystko przyczynia się do głupkowatości, senności, nieprzytomności, pierwszych paraliżów oraz konwulsji, zaczyna tracić siły, ma problemy z trawieniem, męczą go gazy i zgaga, naprzemienne rozwolnienia i zatwardzenia, co powoduje zapalenie nerek i wątroby. Ostatecznie onanistę czeka śmierć z wycieńczenia tymi chorobami.

Dragomir Odpowiedz

On pewnie dorwał Playboya:)

ZrowyByku Odpowiedz

No straszne, walisz konia

Dodaj anonimowe wyznanie