#NO6Xg

Opowiem Wam pokrótce, jak zgasiłam swoją matkę. 
Moja matka często porównywała mnie i mojego brata do siostry przyrodniej, która ma maturę, skończyła dwa kierunki studiów, pracuje w korporacji, dobrze zarabia... „Idealna”.
Któregoś dnia przy kolacji znowu zaczęła porównania. Więc odpowiedziałam jej tak: „Trzeba było się przespać z naukowcem, a nie ze zwykłym chłopem ze wsi”. Na to moją matkę zamurowało i nic nie odpowiedziała.
Postac Odpowiedz

A Twoja matka taka idealna? Jak moja mnie porównywała, to zawsze jej odpowiadałam, że "jaka matka, taka córka". Ona miała wobec mnie inne plany, a ja spełniałam swoje.

PeggyBrown2022 Odpowiedz

Choć Twój tekst może wydawać się wredny, uważam, że dobrze powiedziałaś. Nie powinno się porównywać dzieci i pokazywać jednemu, że uważa się je za gorsze. Każdy człowiek jest inny. To bardzo smutne, że ktoś tak robi.

PeggyBrown2022

Ha ha, dzięki, uwielbiam tę piosenkę i stąd ten nick. Łatwo się domyślić. Nie pisałam tu, bo byłam zaaferowana śmiercią bliskiej osoby. Ale trzeba żyć dalej. "Autobus życia jednak dalej jedzie" - dla wszystkich pozostałych.

PeggyBrown2022

Nie myślcie, że gadam ze sobą. Tu był komentarz, ale zniknął.

ingselentall Odpowiedz

Piękna riposta! Gratuluję.

radiant Odpowiedz

A co stoi na przeszkodzie, byś zdała maturę, poszła na studia, skończyła 2 kierunki, poszła do pracy w korpo i dobrze zarabiała?

Solange

Może nie czuje potrzeby? Znajomy bez tego wszystkiego dobrze zarabia (nie w korpo). Serio, męczące jest takie ciągłe słuchanie, że ktoś jest od ciebie lepszy, bo coś tam, gdy tobie jest dobrze, jak jest.

Scane

Dla ludzi, którzy nie idą na studia, matura jest niepotrzebnym papierkiem.

Dodaj anonimowe wyznanie