#RKiYp

Kandydatka do pracy przyszła do mnie na rozmowę rekrutacyjną. W połowie spotkania wzięła kubek z wodą i ostentacyjnie przechyliła go nieco mocniej przy ustach. Krople wody zaczęły jej spływać po brodzie, szyi i aż na dekolt, mocząc jej bluzkę. Przez cały czas nie odrywała ode mnie wzroku.

Praca na moim stanowisku to przez to masakra. Ciągle mam takie przypadki i z reguły i założenia to bym od razu takie paniusie wyrzucał na drzwi, a z drugiej strony się boję, że jak one stosują takie sztuczki, to jak ich nie przyjmę, to mnie w takiej sytuacji pozwą o dyskryminację i jeszcze oskarżą o nie wiadomo co.
lukwoj3008 Odpowiedz

To na początku rozmowy, pouczaj kandydatki, że rozmowa jest nagrywana.

tramwajowe

To samo pomyślałem. Tylko poinformować albo naprawdę nagrywać.

Gro9

Mhm geniuszu. Tylko że w dzisiejszych czasach ochrony danych osobowych i wizerunku musiałbyś kandydatkę powiadomić ZANIM zaczniesz nagrywać w formie "Czy zgadza się pani by rozmowa była nagrywana ?". Wiec na nagraniu nie będzie jej zgody. Jak jej nie przyjmiesz to może z ciebie zrobić zboczeńca który nagrywał ją bez jej zgody.

malinka13

wystraczy powiedziec ze wszystkie rozmowy sa nagrywane bo potem pokazuje je wspolnikom i razem podejmuja decyzje kogo przyjma

diq1

Ok, a jak do mnie dzwonią i mówią, że rozmowa jest nagrywana i jeśli nie wyrażam zgody, to mam się rozłączyć, to nie można jej w drzwiach powiedzieć, że rozmowa rekrutacyjna jest nagrywana i jeśli nie wyraża zgody, to ma wyjść? + Powiesić info na drzwiach?
Poza tym, w CV jest klauzula o zgodę na przetwarzanie danych osobowych, a wg definicji " W rozumieniu ustawy za dane osobowe uważano wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej.", To wizerunek chyba się pod to łapie.

Koczek

Gro9, no i? Wszystkie normalne się zgodzą, to rozmowa rekrutacyjna. Poza tym jeśli w rzeczywistości nie są nagrywane, to wcale nie musi pytać ;)

Wilczyca57 Odpowiedz

Ciekawe co to za stanowisko i gdzie aplikują te panie…🤔

kapelusz Odpowiedz

Rekrutujcie w parach, w zespołach mieszanych. Przy kobiecie tak mało która zrobi 😜

Ararara Odpowiedz

Aż mi się przypomniało, jak ubiegając się o typowo męską pozycję, podczas rozmowy z bardzo miłymi panami, zapytałam się o ich dress code, jednocześnie pokazując długość swojej spódnicy... która podwinęła mi się, niemal ukazując bieliznę i wywołując u mnie nerwowy śmiech. Dopiero po wyjściu dotało do mnie, jak to musiało wyglądać, zwłaszcza, że kwalifikacje miałam niskie. :')

DzikieWeze Odpowiedz

Ukryta kamerka. Może nielegalne, ale kiedyś może Cię uratować 😉

Feniks06

Na pewno nam by pomogła w osądzie całej sytuacji :P

PurpleLila Odpowiedz

Poproś jednego z pracowników, najlepiej koboetę, o obecność na rozmowie.

CzerwonyMarcepan Odpowiedz

Chciał być rekruterem w YouTube, trafił do YouPorn ;)
Odkładając żarty na bok, @lukwoj3008 ma rację. To najlepsza opcja w tym przypadku.

Makigigi Odpowiedz

A to rekrutacja na miss mokrego podkoszulka?

Dodaj anonimowe wyznanie