#SJShU

Jestem uzależniony od... lewatywy. Od kiedy zacząłem mieć problem z zaparciami i stosować lewatywę, to raz - sporo schudłem, a dwa - się uzależniłem. Miałem okres, że praktycznie codziennie wlewałem w siebie wodę z kranu podczas porannego prysznica. Bylem wtedy jeszcze nastolatkiem. Doszedłem do momentu, aż zaczęło sprawiać mi to niemałą przyjemność - coś w stylu pieszczot. To jest naprawdę wspaniałe uczucie oczyszczenia. Teraz staram się ograniczać do robienia lewatywy raz w tygodniu, ale moja żona, z którą jestem od 6 lat, nadal o tym nic nie wie.
bazienka Odpowiedz

prosta droga do zepsucia sobie zwieraczy i pampersow
a z zona weyporobujcie pieszczoty okolic odbytu, moze byc to dla ciebie przyjemne

Dragomir

Lepiej niech sprobuje z kolega, lepsze wyposazenie.

grzechu Odpowiedz

Podobno lewatywa z kawy ma dobre działanie. Częste lewatywy wyjaławiają florę bakteryjną jelit, czyli ma też szkodliwe działanie.

Laufey Odpowiedz

Tak dla informacji; prawdopodobnie nie schudłeś. Przeczyszczanie nie odchudza. Po prostu odchody też coś ważą, a zwłaszcza, gdy ma się zaparcia i długo się ich nie oddaje. ;) Wiem z doświadczenia. Kiedyś rozwaliłam sobie perystaltykę jelit i miałam z tym naprawdę spory problem. Żeby choć raz na jakiś czas porządnie się oczyścić dla lepszego samopoczucia, raz na miesiąc piłam silne zioło przeczyszczające, senes (tak rzadko dlatego, żeby się właśnie nie uzależnić) i za jednym posiedzeniem schodziło ze mnie średnio 0,6-0,7 kg, a nawet do kilograma.

doznudzenia

Tyle to ze mnie schodzi codziennie.
A senes to wymiata, dosłownie.

Dragomir

Najpierw senes, pozniej sedes? :)

Laufey

@Dragomir wieczór z senesem, poranek z sedesem. :D

Dragomir

Jesli to tak dziala, to bym nie ryzykowal na noc... W najlepszym razie czekalo by mnie kilka "posiedzen", w najgorszym to samo plus pranie.

Laufey

@Dragomir to się z założenia pije na noc, tak nawet zalecają na opakowaniu, bo od momentu zażycia do wywołania parcia na kał mija ok. 8-12 godzin. I uwierz mi, że ból jest tak potworny, tak Ci skręca jelita, że nie ma opcji, by Cię to nie obudziło. :D Ze snu wyrywa Cię ból i z ledwością biegniesz do toalety. Wyjątkowo, ale to wyjątkowo nieprzyjemne, jednak dla człowieka zmagającego się z zaparciami zbawienne. Wolę się przemęczyć ten jeden dzień, niż to permamentne uczucie ciężkości.

Dragomir

Jesli to tylko na zaparcia, to jako ostatecznosc. Wczesniej bym probowal zaparzone siemie lniane, pobiegac/pocwiczyc fizycznie, do tego jakies jablka lub inny blonnik.

KryzysTworczy Odpowiedz

To do dupy.

CzyToNaPewnoJa Odpowiedz

Taka sprawa trochę do dupy...

BlachazRdza Odpowiedz

mój dziadek tak samo uzależnił się od lewatyw, do pewnego czasu stosował je codziennie, do tego potrafił specjalnie jeść i pić coś, po czym człowiek zwyczajnie się "zatyka". wiadomo, by mieć powód do takich zabiegów na sobie. oduczyło go od tego zapalenie, którego się nabawił od tego aplikowania. ponoć piekło tak, że nie umiał ani siedzieć, ani leżeć, a co dopiero zrobić "dwójkę". w czasie, kiedy nie potrafił stosować lewatywy, pozostawał "czysty" i pił ziółka, jadł lekko - stwierdził, że wcale za tym nie tęskni. po wyleczeniu zapalenia, nie wrócił do tego małego nałogu

Dodaj anonimowe wyznanie