#UyI4f

Pochodzę z zamożnej rodziny. Moi rodzice są uśmiechnięci, dobrze wychowani i kulturalni. Wspierają finansowo szkołę, angażują się w jej życie.
Mieszkamy w dużym domu, którego wielkie drzwi są zawsze zamknięte. Otwarcie drzwi to przepustka dla złodzieja!

Nie daj Bóg ten złodziej zauważyłby mamę goniącą tatę z nożem w ręce (albo na odwrót), stłuczone naczynia, butelki rozbite o podłogę, rany, blizny, pobicia, kłótnie, wyzwiska, cielesne kary, przemoc fizyczną, psychiczną i wyżywanie się na sobie nawzajem, omdlenia, rozszalały wzrok i kolejną pustą butelkę po alkoholu.

Próbowałam to zgłaszać do szkoły, mówić o tym przyjaciołom. Rezultat był identyczny - nikt mi nie wierzył! Mam przecież pieniądze i uśmiechniętych rodziców, w dupie musiało mi się poprzewracać z dobrobytu.

Sama napisałam maila do MOPS-u, bałam się, co stanie się po ujawnieniu danych, więc podpisałam się losowym imieniem i nazwiskiem. Przyjechał pan, aby sprawdzić sytuację i rodzice odegrali taką szopkę, że ten pan przeprosił naszą rodzinę i powiedział, że na pewno jakiś sąsiad z zawiści zrobił taki wybryk.
Mam dość.
EverLucy Odpowiedz

nagraj to i wyślij gdzie trzeba

Vampire7

Dokładnie, to samo rzuciło mi się w oczy. Skoro jest aż tak źle, ale masz pieniądze, to zainstaluj kamerki w domu, najlepiej też z nagraniem dźwięku. Takiemu dowodowi nikt nie będzie mógł zaprzeczyć. Życzę Ci powodzenia i wszystkiego dobrego!

Matsula

Obawiam się, że musiałaby zorganizować naprawdę dobre kamerki, które byłyby na tyle małe i wtapiające się w otoczenie żeby rodzice, którzy znają dom dłużej od niej, niczego nie zauważyli

Kuudere Odpowiedz

Niebieska linia - może akurat ktoś odbierze

MogeWszystko91 Odpowiedz

Często tak jest że w takich zamożnych rodzinach na pozór "idealnych" odbywa się piekło za zamkniętymi drzwiami. Nagrywaj to , tylko nie jedno nagranie a kilka żeby mieć mocne dowody.

RickForrester Odpowiedz

XXI wiek, wiek telefonów z dobrej jakości kamerami, dyktafonów i innych sprzętów ułatwiających okazanie dowodow - a Ty się żalisz na anonimowych?!

CichoxCiemna

Żali się aby dostać min. Informację i pomoc.

GirlHasNoName

Będąc pod presją (A takie środowisko stwarza presję) trudno samemu dostrzec oczywiste rozwiązanie. Czasami dana osoba po prostu potrzebuje się komuś zwierzyć, otrzymać słowa otuchy, wszystko po to aby odzyskać jasność umysłu.

sauron

Ona może nie być w stanie tego nagrać z tego samego powodu, dla którego nie wszyscy potrafią ściągać - strach przed przyłapaniem i konsekwencjami.

alexcomeback

Nawet jak ta osoba nagra to w domu, to w końcu wyjdzie że to ona zrobiła bo kto inny był w domu. To strach przed konsekwencjami... Jedynie zainstalowanie kamer za oknami jak by ktoś ich podglądał i anonimowe zgłoszenie może zaradzić temu aby nie wydać autora.

bazienka Odpowiedz

jesli sa slady na ciele, to wystarczy obdukcja
jest infolinia dla ofiar przemocy- porozmawiaj z doswiadczonymi osobami
nagrac rowniez takie sceny mozesz

tylkobadz Odpowiedz

Jak zacznie sie taki szał to zacznij to nagrywac i zadzwon na policje, masz do tego prawo, masz prawo sie chronić. Trzymam za Ciebie kciuki!

GotowanaKielbasa Odpowiedz

Dlaczego te wyznania o ojcu alkoholiku są zawsze takie same?

GirlHasNoName

Po pierwsze: nie jest napisane, że to ojciec ma problem z alkoholem. Bardziej wydaje się że oboje mają.
Po drugie: zawsze takie same, bo taka jest rzeczywistość.
O moich rodzicach też nikt by złego słowa nie powiedział, a w czterech ścianach ich ulubionym zajęciem jest psychiczne znęcanie się.
Nasze społeczeństwo powinno się nauczyć, że patologia występuje wszędzie. Nie tylko w biednych/rozbitych rodzinach.

bazienka

nie trzeba byc alkoholikiem, wystarczy rys sadystyczny
moj ojciec nie pije a potrafil odwalac rozne numery

Dodaj anonimowe wyznanie