#bl1H9

Jakieś 20 lat temu pracowałam chwilę we Francji. W tym czasie mój język okrutnie kulał i często myliłam słówka.

Kiedyś szef zaprosił nas do siebie na obiad. Chciałam się popisać znajomością języka i zaczęłam opowiadać, jakiego mam pięknego, włochatego kota (mieliśmy wtedy pięknego kota, persa). Z tym że kot to "chat", a ja używałam słowa, którym określa się damskie narządy... Tak więc przy ogólnej konsternacji opowiadałam, jaką to mam włochatą i miłą ekhm... sami wiecie co ;)
Wirrus Odpowiedz

Dla nieco mniej zorientowanych w języku francuskim wiele końcówek słów się nie wymawia. Jeśli chcemy powiedzieć "kot" nie wymawiamy "t" na końcu wyrazu, w przeciwnym razie otrzymujemy dość wulgarne określenie damskich narządów. To jest łatwy do popełnienia błąd u obcokrajowców, a Francuzi w większości przypadków rozumieją o co chodzi :)

Slasher

Miałam ten problem ucząc się właśnie francuskiego. Raz przyjechał do szkoły (za granicą) chłopak z Francji, który się zgadał z grupką innych uczniów z roku z Filipin. Wszystkie zajęcia mieliśmy jakby mieszane, że w sumie z całym rokiem miałam jakieś. Chłopak ich uświadomił w tej popularnej pomyłce, a niemal za chwilę uważali że największą frajdą będzie pytanie mnie "jak jest kot po francusku". Od tamtej pory zaczęłam mieć stres w próbach rozmów w tym języku, bo nie wiedziałam w czym problem. Potem powrót do Polski, zaprzestanie nauki, nie mówię już nawet o braku chęci rozmów z native speakerami, żeby nie popełnić tego typu gafy. Dzisiaj to wyznanie mi wyjaśniło, że to nie tylko mój błąd i na czym on polegał. Dziękuję.

Aile

Ale przecież "chatte" to też kotka, więc...

Powaznazwa

W sumie u mnie w domu zawsze sie mowilo koteczek XD

psiapsiulka

We Włoskim. Będąc w restauracji zamiast pysznego makaronu, możemy zamówić penisa.
Prostując- pene- penis
Penne- jeden z wielu rodzajów pasty XD

asienaebaam Odpowiedz

... która mruczy i drapie brzeg kanapy.

Yaspis

...i lubi wskakiwać na kolana.

Laffirynda

... i łasi się do wszystkich.

Iamcunt

...i lubi byc miziana

asienaebaam

I rządzi światem!
Ciekawski, mówimy o „kocie” autorki

AmziToIzma Odpowiedz

Moja dawna nauczycielka angielskiego opowiadała, że kiedy zaczęła uczyć się tego języka, powiedziała jakieś pani, u której wynajmowała pokój w Anglii, że ma na łóżku bardzo ładne gówno, chociaż miała na myśli prześcieradło.

bobylon89

To chyba częsta pomyłka w wymowie.

aceofspades

Ogólnie między tymi dwoma słowami jest minimalna różnica w wymowie i każdy Anglik przy takiej pomyłce zrozumie choćby z kontekstu o co chodzi.

AmziToIzma

No i babka zrozumiała, ponoć spytała najpierw coś w stylu "jesteś pewna?", ale kiedy nauczycielka z radością zaczęła mówić, że YES! YES! To babka się domysliła, że chodzi o prześcieradło.

Lalaith123 Odpowiedz

Spoko, ja mówię po francusku od ponad 10 lat i dalej mam problem. Nie potrafię zaakcentować odpowiednio dwóch wyrazów: jestem pełna (chodzi o najedzenie) i pijana. Zawsze znajomi francuscy mają ze mnie ubaw. Ale dzięki temu nauczyłam się wymieniać te słowa na inne. Normalka, każdy język ma swoje zawiłości.

seba199020 Odpowiedz

Cipkę?

Etanolansodu

Nie mów takich słów!

Urlika Odpowiedz

Pewnie niezły ubaw mieli 😂😂😂

PhOWCA Odpowiedz

Nie wiemy. Co?

SzopNiepracz Odpowiedz

widziałaś kobieto kiedyś pięknego kota? nie wiem, ocelota, bengala, brytyjskiego? persy są obleśne

Narcystka

Brytyjski ma w sobie bardzo dużo z persa, więc dlaczego jeden jest oblesny, a drugi nie? :)

ZeusKosmateus

Tak, widziała pięknego kota - swojego persa. Rozumiem, że wszystkim ludziom podoba się kompletnie to samo i każdy z nas ma ten sam gust?

Narcystka

A mi minusy dali właściciele brytków, którzy nie wiedzą jakie pochodzenie ma ich kot :D

SzopNiepracz

@Narcystka pers ma spłaszczony pysk, jak przyłożysz do ściany to pasuje jak dwie połówki jakbłka. brytyjskie mają ciekawe spojrzenie, typowo kocie oczy. jedyne co mają z persa, to długa sierść ( mówię o długowłosych ). ja oczywiście rozumiem, że każdemu podoba się co innego, ale persy wg mnie są oklepane i nudne, a tak w ogóle, to przy wyborze rasy kota warto dowiedzieć się o jego charakterze, myślę, że to powinien być główny powód wybierania poszczególnej rasy ;)

Dingi Odpowiedz

„mój język okrutnie kulał i często myliłam słówka.” ..” chciałam popisać się znajomością języka „ popisałas się jedynie głupota

ZeusKosmateus

Niewiedza=/=głupota

Dodaj anonimowe wyznanie