#hfJmd

Historia będzie o moich najsmutniejszych urodzinach i o tym, jak jedna kropla przelewa czarę.

Na okazję 30. urodzin wyprawiłam imprezę, na którą zaprosiłam znajomych moich i męża. Nie chciałam robić tych urodzin, bo w mojej opinii mój mąż potrafi się "bawić nieco za dobrze".(przy czym mnie, o dziwo, wcale nie jest do śmiechu), jednakże uległam jego namowom "Kończysz 30 lat, to okrągła rocznica, należy ci się impreza" itp. OK, uległam, prosząc go tylko, żeby nie przesadzał z alkoholem.

Impreza trwała równe 2,5 godziny. Goście przyszli o 18, a o 20 mój mąż nie umiał ustać na nogach. Wytrąbił sam ćwiartkę, mimo że żaden z facetów nie pił mocnego alkoholu. Więc pił sam. Ze szklanki. Zapijając wodą.

Wywołałam go z pokoju, prosząc, aby przestał, bo każdy pije, ale z umiarem, tylko on jest pijany. No cóż... w trakcie moich próśb malowniczo zrzygał się do zlewu kuchennego, zarzygał kuchnię i przedpokój i stracił kontakt z rzeczywistością. Jeden z kolegów pomógł mi go zaciągnąć do łóżka.

Goście wyszli około 20.30, bąkając bez przekonania tradycyjne "sto lat" i "wszystkiego najlepszego". Do północy sprzątałam mieszkanie, myłam gary i talerze, chowałam jedzenie, sprzątałam rzygi, wywaliłam tort, bo nie mogłam na to patrzeć.

Rano mąż nie widział problemu, uznał, że zabawa była przednia, oczywiście obracałam kota ogonem. Mając właściwą całą noc na myślenie, myślałam o tych wszystkich "świetnych imprezach", o tym, ile razy bałam się jak przebiegną sylwester/urodziny/święta itp.
I postanowiłam też się świetnie zabawić.
Gdzieś koło 3 w nocy podjęłam decyzję o rozwodzie. Wy już wiecie, Anonimowi.
A teraz pora ubawić mojego męża. Oooo... pardon! Eksmęża.
honey100 Odpowiedz

Ewidentny błąd kobiet - jeśli pijak narzyga, zniszczy, wszystko nagrać i nie sprzątać, aż oprzytomnieje /porada policjanta/, wtedy nie zarzuci, że zmyślasz...a Twoja decyzja, jak najbardziej słuszna.

bazienka

najgorzej to sprzatac i tuszowac konsekwencje, pierwsza oznaka wspoluzaleznienia

ZielonaPoduszka

Według mnie to normalne, żeby posprzątać rzygi, jak cała kuchnia zarzygana była. Ale fakt, zdjęcia można zrobić zanim się ogarnie

Vampire7

@Zielonapoduszka, z drugiej strony z jakiej racji ona ma sprzątać? On narobił syfu, mimo, że prosiła go, by nie przesadzał z alkoholem. No ale alkoholik nie może się powstrzymać i nie dość, że rozwalił jej urodziny, to jeszcze ona ma po nim sprzątać? Powinien dostać z rana taki opieprz i sam sprzatac wszystko na błysk...

bazienka Odpowiedz

chyba ten rozwod bedzie dla ciebie najlepszym prezentem

RozpierdalaczTrocin

Dokładnie, tym bardziej, że często takie zachowanie zmienia się w codzienny alkoholizm

Fruktoza666 Odpowiedz

Trzymam kciuki! Tez jestem z kims kto swietnie bawi sie sam ze soba i przed chwila podjelam decyzje o sajonara

Tradycjonalista Odpowiedz

I dobrze, nie marnuj życia z nim. Chociaż po imprezie te rzygi mogłaś zostawić ich właścicielowi do posprzątania

Mia1986 Odpowiedz

Droga Autorko, jesli alkohol utrudnia Ci funkcjonowanie i czujesz lek przed imprezami to odejdź. Zanim się rozwiedziecie uplynie duzo czasu, formalnosci itp. Kiedy grozba odejscia i utraty Ciebie stanie się realna to maz moze sie opamieta. Jesli nie, to ja bym uciekala, zanim stane sie wspoluzalezniona lub pojawia sie dzieci.

tramwajowe

@Mia1986 Ona już jest współuzależniona.

MamFajnegoKota Odpowiedz

Po jaką cholerę sprzątałaś jego pijackie rzygi. Niech sam po sobie posprząta.

SzubiDubi

Bo zanim będzie w stanie wstać i sam to ogarnąć to ona sama do tej pory się tam zerzyga? Przecież to smród jak nie wiem..

pinkblondi

Wiesz, choćbym nie wiem jak była wściekła o taką sytuację to ja bym pewnie też posprzątała. Nie po to by robić wszystko za faceta ale po szkoda by mi było podłogi - np. panele mogą się poprostu zniszczyć jak będą długo namakaly, dywan może się odbarwić od kwasów żołądkowych albo na stałe nabrać koloru nadtrawionego jedzenia. Nie mówiąc o smrodzie w domu i o tym że wszystko może nim przejść i będzie ciężko się go pozbyć. Wolałabym nie iść w dodatkowe koszty finansowe które mógłby być następstwem nie sprzatnietych wymiocin

MamFajnegoKota

Jeszcze lepiej, jak zniszczy panele albo dywan. Zapłaci za nowe, to może rozum wróci... Wiem, że to wkurza, jak pijak ci zrobi syf, że śmierdzi, że ktoś na to patrzy... Ale właśnie sprzątając po takich i niańcząc pijanych dajecie im przyzwolenie na powtórkę. Bo "przecież nie było tak źle", "nie ma żadnego syfu po wczorajszym"... A potem zdziwienie, skąd w Polsce tylu pijaków i żalenie się na życie w takim domu. Niech sami sprzątają swój syf, płacą za zniszczone po pijaku przedmioty, póki młodzi. No i jeszcze mamy ten fajny XXI wie, gdzie aparaty i kamery są w każdej kieszeni - możliwość pamiątkowego filmiku z dowodami, kto narzygał na dywan, więc się nie wyprze :)

Orava

Dokładnie, mój były jak dwa razy musiał sam po sobie ogarniać, to więcej się do takiego stanu nie doprowadził. Debil nawet raz wylazł zarzygany z łazienki i mnie błagał o pomoc w sprzątaniu. Zero litości.
Gdyby był chory i dlatego wymiotował, to co innego, ale za głupotę się płaci.

Co do smrodu, to tę jedną noc da radę gdzieś wybyć. Miała urodziny, mogła zaproponować wyjście do klubu, skoro atmosfera zaśmierdła. Bawić się do rana, w międzyczasie poprosić kogoś o przekimanie nad ranem. Przed położeniem się spać zrobić dzwoniącą pobudkę dla męża i powiedzieć, że jak wróci do domu, to ma ogarnąć swój syf.

Lorinda

Taaa wyjść... A rano się okaże że nie żyje bo się zadlawil wymiocinami....

Vito857 Odpowiedz

A było nie sprzątać, tylko dziadowi zostawić obrzygane mieszkanie, żeby sam posprzątał, raz na zawsze by się nauczył, że przednio to tylko on się bawił.

lavande Odpowiedz

O matko, jak pozytywnie mnie zaskoczyla końcówka wyznania! Gratuluję decyzji i życzę szczęścia :-) jako osoba, która miała w rodzinie taki przykład, uważam, że to najlepsze co możesz zrobić dla siebie, bo taki typ się nie zmieni.

makomarmaid Odpowiedz

Po ćwiartce wszystko zarzygal ? Słaby zawodnik

kaelani Odpowiedz

No i prawidłowo. On będzie się zawsze dobrze bawił, a Ty będziesz miała wiecznie popsuty wieczór przez niego.

Zobacz więcej komentarzy (14)
Dodaj anonimowe wyznanie