#lVXNo

Od małego moja bardzo religijna babunia, siłą zmuszała mnie do chodzenia do kościoła, zmawianie paciorków i innych pierdół o bogu itd. Czasem odmawiałem jej wieczornych modlitw przed snem. Co wtedy się stało? Babunia mnie biła... A że byłem dzieckiem, to wpadłem w mocny płacz bo bardzo mnie bolało jej bicie, logiczne. Jej to nie obchodziło. Kazała mi się ogarnąć i modlić, a jak nie potrafiłem przestać płakać to na mnie krzyczała i kazała SIĘ MODLIĆ!!!, biła, krzyczała, szarpała tak długo aż nie pomodlę się do miłościwego boga. Jak udało mi się to zrobić, mówiła do mnie:

"I widzisz aniołku? Nie było tak przecież strasznie co? Dobranoc, daj buzi babci"

Kościół to samo, nie chciałem iść to - robiła to co wyżej. Często nie było przy tym moich rodziców z przyczyny takiej, że wyjeżdżali za granicę do pracy. Gdy byli w domu i przychodził czas na modlitwy lub kościół, uciekałem do mamy licząc, że zachowa się jak bohaterka i mnie ochroni. Czasem to robiła i postawiła się swojej mamie (wtedy wybuchała ogromna awantura pomiędzy nimi o mnie), a czasem kazała mi się z nią modlić lub chodzić do kościoła. Na szczęście gdy moi rodzice przestali wyjeżdżać i na co dzień byli w domu, moja mama była coraz częściej bohaterką i z czasem mnie od niej uwolniła. Nie musiałem już się modlić ani chodzić do kościoła. W ten sposób mam ogromny uraz do religii, kościoła, modlitw, księży itp... Nie cierpię tego robić, nie chcę tego robić.

Moja babcia ma 3 wnuków. Jak łatwo się domyśleć, traktuje ich tak jak mnie za dzieciństwa. A one tak jak ja próbują się jej przeciwstawiać i szukać bohaterstwa w rodzicach. Płaczą, krzyczą na nią, ale ona stoi nad nimi z paskiem i wpaja miłość do kochanego boga. Zwracałem babci uwagę co ona im robi. Ale...

"Przecież nie robię nic złego".
majer Odpowiedz

Przepytaj babcię z cytatów ze starego i nowego testamentu. Weź sobie pasek na tę okoliczność.

KretynBardziej

Miałem napisać coś podobnego:)
Wróżę powyższemu komentarzowi więcej plusów niż samemu wyznaniu. :P

GrazynaZarkoOffical

A dodatkowo jeszcze kodeks karny.

MisiaczekJanuszK

O Daughter of Babylon, who art to be destroyed. Happy shall he be that rewardeth thee as thou has served us. Happy shall he be that taketh and dasheth thy little ones against the stones.

Macieksto

jako przyszly lektor po skonczeniu kursow nabralem strasznej ochoty zeby ja przepytac z pisma swietego

MisiaczekJanuszK

Delikatny błąd przy moim cytacie, hast nie has.

rocanon Odpowiedz

Logika fanatyków religijnych - mniejszym grzechem jest przymusić kogoś przemocą do wiary, albo zabić jak nie chce "po dobroci", niż pozwolić żyć komuś kto wyznaje innego Boga (albo ni wyznaje żadnego). To jakim kto jest człowiekiem nie ma nic wspólnego z religią.

pocotowszystko

Logika kazdego fanatyka. Religia tutaj jest tylko najbardziej obrazowym przykladem.

AkustyczneDziecko

Religia to zaraza która powinna zniknąć z powierzchni zienii. Każda bez wyjątków.

ciasteczkowaa12

@AkustyczneDziecko Niekoniecznie, bo człowiek ma potrzebę duchowości i religijności. Zniknąć powinny instytucje religijne, lub przynajmniej zmienić sposób funkcjonowania.

Tuberoza

@AkustyczneDziecko
Powinno zniknąć zmuszanie do Religi, a nie sama Religia.

vylarr

Należy rozróżnić wiarę od religii. Każdy może wierzyć w co chce i to w co kto wierzy to powinna być tylko jego prywatną sprawą, natomiast religia w ujęciu jako wszystkie mniej czy bardziej zorganizowane kościoły, czy wspólnoty wyznaniowe jest niepotrzebna. Jak ktoś ma duchową potrzebę "porozmawiać z Bogiem", to może to zrobić indywidualnie i kapłani/szamani/czarownicy i inni wszelkiego rodzaju duchowi pośrednicy nie są tu potrzebni.

scor Odpowiedz

Z rodzeństwem codziennie przed snem z 30 min musieliśmy się modlić klęcząc przed krzyżem, mieliśmy do tego od mamy specjalne książeczki z modlitwami. A jak się sprzeciwiłeś to kilka strzałów pasem po plecach i dalej musiałeś się modlić. Też mam uraz do religii.

Kolejny powód urazu.
Obok kościoła w naszym mieście był plac zabaw. Jak wiadomo od rana dzieciaki się bawiły ale jak było za głośno przychodził ksiądz i zabierał kilka dzieci do kościoła a tam trzeba było znowu się modlić klęcząc na ziarnach grochu i przepraszać pana boga za bycie głośnym... albo dzieckiem sam nie wiem.

Psychiatramniegoni

Nikt na tego księdza nie zareagował? Przecież to chore...

doznudzenia Odpowiedz

Gdzie jest komentarz Grażyny?
Ona będzie wiedziała co z babką zrobić.

DzieckoRosemarry Odpowiedz

Moja matka nie świecąc przykładem pobożności robiła to samo. Kazała mi biegać do kościoła na pierwsze piątki, do spowiedzi itd, ale sama nie chodziła. ...

Kicialka Odpowiedz

Ratuj tych trzech wnuków. Pogadaj z ich rodzicami i ukaż im swoją perspektywę, postaw sprawę jasno babce, zagroź opieką społeczną. Cokolwiek, byle to się znowu nie działo.

gmd Odpowiedz

Moze warto by poprosic jakiegos duchownego, aby przemówił babci do rozumu. Myślę, że jakby ksiądz powiedział babci, że źle robi to by może się przestraszyła chociaż. Szkoda wnuków...

CanDo Odpowiedz

Chyba bym sama jej teraz dała paskiem.. nienawidzę takich podludzi

ApoteozaCzasuZabaw Odpowiedz

i tak właśnie zniechęca się ludzi do wiary. To nie wiara czy Bóg jest zły, tylko Twoja babcia. Jeśli nie wierzysz i nie chodzisz do kościoła nie dziwi mnie to, bo to bunt przeciw traktowaniu z dzieciństwa

mordimer0madderdin Odpowiedz

Mnie nikt nie bił, ale też byłam zmuszana do modlitwy, chodzenia do kościoła, czytania pisma i wielu innych rzeczy. Niestety, zarówno przez babcię, jak i przez mamę. Plus jest z tego taki, że przeczytałam całą biblię i dzięki temu stałam się świadomą ateistką, bo takich bzdur i nielogicznosci to w żadnej innej książce nie znalazłam.

Zobacz więcej komentarzy (14)
Dodaj anonimowe wyznanie