#m3aKO

Pracuję jako programistka w korporacji. Pracuję przy wygodnym biurku z trzema monitorami - niestety, osoby wchodzące do pomieszczenia widzą czym się akurat zajmuję, monitory zwrócone są bokiem do wejścia. Muszę zatem wystrzegać się przesiadywania na portalach społecznościowych. Uzależnienie od Anonimowych jest jednak silniejsze...

Aby móc czytać wyznania bez strachu, że za plecami nagle wyrośnie mój dyrektor, otwieram kod źródłowy strony i wyławiam treść wyznań z kodu HTML. Wyglądam zatem jak pracownik wyjątkowo zaaferowany treścią kodu :) Teraz jeszcze tylko muszę znaleźć wytłumaczenie dla moich słabo tłumionych reakcji - nawet mój dyrektor nie uwierzy, że kod może tak poruszać :)
KokosowyKoks Odpowiedz

Dziwne ze kiedyś to wyznanie było pisane przez faceta xD
Zresztą była dluzsza historyjka bo szef zawsze widzial jak pracuje i go chwalił xD

Aswq Odpowiedz

Po prostu obróć biurko i ekrany. I powiedz rodo. U nas tak zadziałało.

HellBlazer Odpowiedz

Ale wiesz o istnieniu telefonów, tak?

Awruki

Pracowałeś gdzieś kiedyś?

rockandrollqueen

Szef może się wkurzyć, że przegląda anonimowe, ale na pewno nie będzie miał problemu z tym, że siedzi z nosem w telefonie, zamiast pracować.

rockandrollqueen

Do programowania? :)

HellBlazer

Super odpowiedzi. Naprawdę.
Zauważyliście może ten wstęp o widocznym ekranie komputera, tak?
Zapominacie też, że ona na tych komputerach pracuje, tak? Nie, żeby coś, ale może mieć włączony prawdziwy kod i pracować jednocześnie czytając. Nie trzeba wtedy narzekać na trudny do ukrycia ekran monitorów i używać łatwego do ukrycia małego ekranu telefonu.
Pracowałeś/Aś gdzieś kiedyś Awruki?
Czy może nie wiesz, że do pracy używa się sprzętu do pracy, bo jeśli się go do tego nie używa to się nie pracuje?

Awruki

Formułowanie wszystkich twoich argumentów jako pytań zakończonych ", tak?" wcale nie sprawia że masz więcej racji, plus śmiesznie brzmi. I nie, nie masz racji, zabawne że tak usilnie próbujesz nam ją udowodnić 😉

PaniPanda

No, bo to matoł jest :D

rockandrollqueen

@hell, nikt ci nie wytłumaczył, więc ja to zrobię. Gdy człowiek jest skupiony na czymś (np. zaczytał się w wyznania w telefonie, podczas gdy powinien pracować), to najczęściej zdarza się tak, że nie bardzo zwraca uwagę na to, co dzieje się wokół niego. Może się tak zdarzyć, że w takim momencie wejdzie szef i zobaczy swojego pracownika z nosem w telefonie. Dalej może się nawet zdarzyć tak, że gdy ten pracownik zda sobie sprawę, że szef jest obok, to odruchowo schowa/wyłączy telefon lub się zdenerwuje. Większość szefów/osób wysoko postawionych (a przynajmniej wszyscy, z jakimi ja miałam do czynienia), mają jakieś pojęcie o mowie ciała, odruchach, nienaturalnych zachowaniach. Może ci się wydawać, że tak doskonale się ukrywasz, ale uwierz mi, że twoj szef cię obserwuje i widzi wszystko co robisz, widzi, gdy próbujesz schować telefon, wyłączyć facebooka, ukryć zaskoczenie i gdy udajesz, że pracujesz. Mówię ci to jako osoba, która miała niezły ubaw z obserwowania swoich pracowników. Z tym, że ja akurat miałam luźne podejście, dopóki praca była zrobiona, to nie przeszkadzało mi, że ktoś tam sobie coś w międzyczasie czyta i ogląda. Jednak nie zawsze trafisz na wyrozumiałego szefa. Jeśli autorka się ukrywa w ten sposób, to być może wie, że jej szef wyrozumiały nie jest.

Dodaj anonimowe wyznanie