#n7AHj

Będąc na drugim roku studiów, postanowiłam spotkać się z dwójką znajomych z liceum. Nasze spotkanie należało do tych mocno zakrapianych. Rozmawialiśmy na wiele różnych tematów, w tym też o izbie wytrzeźwień. Zrobiło się już dość późno, więc poleciałam na tramwaj. Podczas jazdy zasnęłam... Obudził mnie pan motorniczy na pętli. Telefon mi padł, więc nawet nie wiedziałam, która jest godzina. No cóż... czekał mnie spacer do domu przez osiedle maczet (jestem z Krakowa). Oczywiście musiało zacząć padać, a ja byłam na wysokich obcasach.

W mojej główce zrodził się świetny pomysł: przebiegnę się do domu. Ściągnęłam buty, zaczęłam biec i wtedy wpadłam na kolejny genialny pomysł: złapię stopa. Widzę, że jedzie jakiś większy samochód, więc szybko buty na nogi i staję przy jezdni. Samochód się zbliża, zwalnia i wtedy widzę, że to radiowóz. Pierwsza myśl: wyląduję na Rozrywki (przy tej ulicy znajduje się wytrzeźwiałka). Gdy przemiły policjant spytał mnie w czym pomóc, odpowiedziałam, że byłam u koleżanki na urodzinach i uciekł mi nocny, więc postanowiłam wracać na piechotę i wpadłam na pomysł złapania stopa. Wtedy też panowie zaproponowali, że podrzucą mnie do domu. Tak więc wróciłam do domu radiowozem w wesołej atmosferze. Panowie poczekali aż wejdę przez bramkę "żeby na pewno nic ci się nie stało", pomachali i pojechali.
Policjant też człowiek :)
Robroyek Odpowiedz

Zawsze mnie to śmieszy w Krakowi: wytrzeźwiałka na ul. Rozrywka, a punkt krwiodawstwa na Rzeźniczej 😆

Nieanonek Odpowiedz

Kraków - miasto maczetowców, a ci szukają osiedla maczet🤦‍♀️

SzczerbataZiuta Odpowiedz

Które osiedle w Krakowie to osiedle maczet? Mieszkam w Krakowie, a nie wiem.

Dragomir

Pewnie Nowa Huta.

SzczerbataZiuta

Ale w Nowej Hucie jest kilkadziesiąt osiedli. Mieszkałam jakiś czas w Nowej Hucie i żadnych maczet tam nie było. Jeśli już to z takimi rzeczami kojarzy mi się Kurdwanów.

Guska188

Wątpię, że chodzi o Hutę. Na jakiej pętli musiałby wysiąść z tramwaju żeby iść przez osiedla ? Wszędzie daleko Wzgórza Krzesławickie, Mistrzejowice, Os. Piastów? Wątpię w to, a kolejne "meczety": na Azory nie jeżdżą tramwaje. Też myślę, że Kurdwanów ale bardziej prawdopodobny jest Prokocim

Ifyoulikeme

Osiedle maczet to był Ruczaj. Nowa Huta odpada, to dobra, spokojna i bezpieczna okolica.

Robroyek

Raczej stawiałbym na Kurdwanów - tam jest pętla. Na Prokocimiu jest tylko rezerwowa, w środku trasy. A na Ruczaju też jest wiele osiedli, podobnie jak w Hucie.

Dodaj anonimowe wyznanie