#vH76W

Jestem... a raczej byłam uzależniona od Nutelli. Jadłam ją łyżeczkami, kilka rano i kilka wieczorem, nadwaga jakieś 10 kg. Nie tak źle, ale chciałam wziąć się za siebie.

Karnet na siłownię, na basen, grałam w ping ponga. Zaczęłam trochę zdrowiej się odżywiać i co zjechałam 2 kg w dół, to znowu nadrabiałam tą pyszną czekoladą i różnymi słodkościami. Nigdy nie miałam kompleksu z dodatkowych kilogramów, ale jednak zdrowie cierpiało...

Wpadłam na ten genialny (jak mi się wtedy wydawało) pomysł. Postanowiłam przeżreć się, dosłownie, Nutellą. Z samego rana na pusty żołądek, ciach - kilka łyżeczek. Po dwóch godzinach znowu kilka łyżeczek. Na efekty nie trzeba było długo czekać, większość dnia spędziłam w toalecie, bo leciało górą i dołem. Dzień wyjęty z życia, samopoczucie samo dno i myśli po co tak się skatowałam.
Ale wiecie co... POMOGŁO :D

Na Nutellę nie mogę nawet patrzeć, bo wszystko mi się podnosi. Teraz zaczynam od nowa, bez słodkiego nawyku!
majer Odpowiedz

Ehh... Żeby ta sama metoda działała na alkohol...

KiedyKulturalnie

Jak popijesz kilka dni na pusty żołądek, to też Cię szczyści. Okres abstynencji taki sam jak dla Nutelli, krótki. Aż się układ pokarmowy podgoi.

0110111

To zależy od psychiki

Gargamella

U mnie działa :D Pije raz na rok do oporu, a potem nie mogę patrzeć na alkohol... :/

LaniaLania

U mnie podzialala, 1 ogromne zatrucie alkoholowe spowodowało abstynencji do końca życia:D te 15 zł na drinka /30zl na wino wolę wydać na swoją pasję;)

majer

Widocznie kobiety są mądrzejsze, bo faceci co rusz wchodzą w ten sam ogień :)

aceofspades

Ja mam bardzo słabą pamięć, gdy w poniedziałek ledwo żywa przychodzę do pracy i mówię, że ja już nie piję, to w piątek o niczym nie pamiętam i już od rana wódeczka się mrozi xD

KiedyKulturalnie

Wina napije się kieliszek i to raz na pół roku, więc jest to dla mnie abstrakcyjne.
Duża miłość do Nutelli to uzależnienie od czekolady i cukru. Nie wierzę, że wyżej opisany sposób jest skuteczny na abstynencję od Nutelli.

bazienka

pije 2-3 piwa, lekki rausz i styka
po wiekszej ilosci lako wymiotuje, nieraz caly dzien
kazdy ma swoj bezpiecznik ;)

Olusza

Oj nie wiem, ja mam tak, że jak się tak naprawdę mocno struję konkretnym akoholem, to potem bardzo długo trzyma mnie obrzydzenie ... czystej wódki z kieliszka nie pije już od kilku lat, na sam zapach robi mi się niedobrze, a ostatnio przegielam trochę z czerwonym winem i toleruję już jedynie białe i różowe 😜

BigMomma

"na sam zapach robi mi się niedobrze" to się pije a nie wącha ;)

Zobacz więcej odpowiedzi (2)
Pestgirl Odpowiedz

Mi wystarczyło info, że to niemal w 100% olej z cukrem, zabarwiony kakaem. Tak mnie ten fakt obrzydził, że od lat już nie tykam kremów czekoladowych.

ReginaPhalangee

A mi nic to nie robi, nadal ja kocham 😕

Serwatka31

Każda czekolada to przede wszystkim tłuszcz z cukrem i kakao.

Aile

Ale olej palmowy :/.

Lenek

Dobrze,ze nie kakałem ;) ... zabarwiony kakao. Kakao sie nie odmienia ;)

szczesciara20

ee tam wazne ze dobre!

Majabzykbzyk

Po kilku komentarzach z nieodmiennym "kakao", odzyskałam wiarę w ludzi ;-)

darthmaul

Serwatka31, tyle że dobra czekolada mleczna to co najmniej 30% kakao, mleko i tłuszcz kakaowy. A nie gówniany olej palmowy i tona cukru.

GrazynaPiczkas Odpowiedz

Wstrzeniezliwosc w jedzeniu i piciu jest wazna

browning Odpowiedz

Kilka lat temu miałem taki problem z sokiem porzeczkowym. Więc zrobiłem tak jak Ty, całą noc piłem sok porzeczkowy, no z kropelką wódy, żeby lepiej wchodziło, tak aby na pewno udało się wypić tego soku obrzydzającą ilość. Oczywiście udało się, tak się strułem tym sokiem, że następny dzień prawie cały przytulałem się do kibla. Od tego wymiotowania też się strasznie odwodniłem, piłem ogromne ilości wody a nadal mnie suszyło. Skuteczna metoda, do teraz nie piję soku porzeczkowego a tamta noc była w 2006 roku.

Kizimizi27 Odpowiedz

Jak moja dziewczyna, 20 kg nadwagi. Ale jak to mówi: ,, ja nie jestem otyła tylko mięciutka". To się nazywa optymizm.

Eresmia

Pozycz mi trochę jej optymizmu.

RamyonHair Odpowiedz

Kilka łyżeczek tak na ciebie zadziałało? Ja mam na swoim koncie pare całych słoików Nutelli zjedzonych na pusty żołądek i nic mi po nich nie było

ogienek Odpowiedz

Czym się strułeś - tym się lecz xD

zsmnz Odpowiedz

nieważne jak, ważne że pomogło 👍 życzę dobrych efektów 👍

livanir Odpowiedz

Też próbowałam. Nie pomogło :( Choć nie lubie samej Nutelli. Ktoś jakieś sprawdzone rady? :/

orangegirl Odpowiedz

Mnie do Nutelli zniechęca ten dziwny posmak, który zostaje na języku... Kiedy jesz to niębo w gębie, ale po połknięciu masakra.

Zobacz więcej komentarzy (3)
Dodaj anonimowe wyznanie