#BnwM6

Metoda na wnuczka.

Jakimś sposobem, podczas jednej ze studenckich domówek, znalazłem się w grupie osób, które żerują na osobach starszych. Towarzystwo było już mocno rozchwiane przez alkohol, co sprawiło, że niezbyt kryli się z opowieściami na temat tego, jak to im się udaje wyłudzić pieniądze od staruszków. Postanowiłem się im przysłuchiwać udając pijanego i nagrałem ich rozmowy, aby później mieć dowody.

Byłem trzeźwy (kierowca) i od razu po zawiezieniu swojego chłopaka i kilku znajomych, pojechałem na policję zgłosić tych typków. Miałem ich imiona i nazwiska od mojego dobrego przyjaciela, sam jednak nie wiedział do czego mi są potrzebne. Jakiś czas później ta sama grupka miała już postawiony zarzut oszustwa i wyłudzania. Ja, tak jak prosiłem funkcjonariuszy, pozostałem anonimowy.

Możecie uważać, że jestem zwykłym kapusiem, ale mam to gdzieś. Mój ojciec został tak oszukany, a straty wynosiły 5000 zł. Ostrzegajcie swoich rodziców i dziadków, najlepiej wszystkich, których chcecie uchronić przed stratą niemałej sumy.
OperatorBetoniarki Odpowiedz

Szanuję, wielki plus dla Ciebie za odwagę, konsekwentne przeciwdziałanie przestępstwu i dbanie o sprawiedliwość. Tak się zastanawiam, jak oni się nie połapali, że jesteś pijany (bo udawałeś) a byłeś przecież kierowcą?

MamaMuminka1234

Sami byli pijani i nie połączyli faktów zapewne. Ja również opisuje autora. Nie wolno pobłażać oszustom a zwłaszcza takim, którzy żerują na naiwności starszych ludzi.

Morgenrot

Mogli też nie wiedzieć o tym, że autor ma prowadzić.
Musiał pytać o dane osobowe tych typów, więc nie znali się i mogli nie wiedzieć.

scor Odpowiedz

Ostatnio jakiś ksiądz został oszukany metodą na synka. Podobno przez szantaż wyłudzili od duszpasterza 30 tys. złotych.

Aswq

W każdej parafii jest ksiądz który ma dzieci. Niektórzy się z tym kryją inni nie. Więc nie ma co się dziwić :P

derp

@Aswq - masz jakieś statystyki na ten temat? Dowody? Kiedy używa się słów „każdy”, „wszyscy” czy „nikt”, to należy być przygotowanym na to, że ktoś o nie zapyta.
Ja równie dobrze mógłbym napisać, że wszyscy użytkownicy Anonimowych mają obniżony iloraz inteligencji. Będzie to oczywista nieprawda, ale przecież pojawiają się tu nieraz niezwykle durne komentarze (moje pewnie też czasem za takie uchodzą), więc mam przesłanki, by tak sądzić...

Doombringerpl

Cześć tato, dawaj kasę, bo powiem mamie, że szlajasz się w czarnej sukience i macasz dzieci po głowach. przyśle kolegę ze szkoły podstawowej. Taki smętny, łysy karm w Twoim wieku, przyjedzie nowym Bawarskim Małym Wozem. Dasz mu kasę a mam się nie dowie...

CyraneczkaZKoviru Odpowiedz

Lepiej być kapusiem niż paskudnym złodziejem:) zasługują na więzienie a Ty bardzo dobrze zrobiłeś

Eszsza Odpowiedz

Super sie zachowales. Gratuluję. Takie smieci powinny gnic w celi.

bazienka Odpowiedz

ja tam szanuje zglaszajacych kogos, kto popelnil przestepstwo, chelpi sie tym, ze nie zamierza przestac
to nie kapowanie, to prewencja

Wygralem Odpowiedz

Zastanawiam się, czy osoby homoseksualne specjalnie wplatają tak niby przypadkiem "poszedłem odwieźć chłopaka", by wrzucić wątek swojej orientacji, czy to ja jestem przeczulony? Kulturalnie pytam 😊

Xanx

Raczej specjalnie bo to jest często tak nie istotne że nie może być przypadkiem

Furiatka

Niby macie rację, ale z drugiej strony jakby napisał, że odwiózł dziewczynę, byłoby to słusznie zignorowane jako zupełnie normalne. Tymczasem chłopak jest dla niego również zupełnie normalny, a może rzeczywiście celowo wrzuca ten wątek, w obu przypadkach wypada olać

Dak

Jesteś totalnie przewrażliwiony

Mikser

Ta, tyle, że jakby dziewczyna napisała, że odwiozła chłopaka, to spoko

SlodkaPomarancza

A może nawet nie zauważył że było to coś do wplatywania? Czyli według Ciebie miał pominąć ze odwiózł chłopaka, bo wyjdzie że zrobił to specjalnie? Daj innym żyć

Dragomir Odpowiedz

Slabe. Opowiesci dziwnej tresci, bez danych ofiar, to wciaz proces poszlakowy, nikogo sie nie skaze w ten sposob. Tak ze... wstawaj, zesrsles sie :)

Skylla

Skąd wiesz, że nie było danych ofiar?

doodee Odpowiedz

Fajna historia, taka nie za prawdziwa. Gówno byś został nie anonimowy ;) Automatycznie w takiej sytuacji jesteś brany jako świadek (nawet jak jakiś pajac odwala szajs na drodze i masz to nagrane, zgłaszając to musisz podać wszystkie swoje dane, ponieważ występujesz w roli świadka).

beeebeee Odpowiedz

"razu po zawiezieniu swojego chłopaka" i wszystko jasne.
Gówno-burza.. 3... 2... 1... :D

vansen Odpowiedz

Gejzery... Fuj...

Zobacz więcej komentarzy (6)
Dodaj anonimowe wyznanie