#Ixh1O

Ostatnio, gdy czytałem jedno z wyznań o dziewczynie, która "jest zrobiona z resztek swoich braci" przypomniał mi się, już klasyczny, żart moich rodziców.

Moja mama jest brunetką. Mój tata jest brunetem. Ja (najstarszy syn) jestem brunetem o bardzo ciemnej karnacji (kiedyś byłem przez to nawet uznany za Włocha). Moja młodsza siostra jest brunetką, ale z "nie za ciemną, nie za jasną cerą". A mój najmłodszy brat? Mój najmłodszy brat jest blondynem z bardzo jasną cerą.

Jaki wniosek wyciągnęli moi rodzice?
Toner się kończył.
rutabo Odpowiedz

Albo ktoś podmienil wkład w drukarce.

nevada36 Odpowiedz

Moja babcia miała brązowe włosy, dziadek ciemny blond. Jedna ciotka miała czarne włosy, druga i mój ojciec blond, trzecia ciotka ruda.
Jak ktoś uważał na biologii, to takie mieszanki to nic dziwnego - wystarczy że ktoś odziedziczy jakiś gen po przodkach, który może być tylko przenoszony, ale uaktywni się w 2 czy 3 pokoleniu.

erenthar Odpowiedz

taki dowcip mi się skojarzył z tą historią:
98-letni staruszek przychodzi do lekarza na badania kontrolne.
Lekarz pyta go o samopoczucie, na co staruszek odpowiada:
- Nigdy nie czułem się lepiej. Mam 18-letnią narzeczoną. Jest w ciąży i wkrótce będziemy mieć syna.
Doktor myśli chwilę i mówi:
- Niech pan pozwoli, że opowiem panu historię: Pewien myśliwy, który nigdy nie zapominał o sezonie myśliwskim, wyszedł raz z domu w takim pośpiechu, że zamiast strzelby wziął ze sobą parasol. Kiedy znalazł się w lesie, z krzaków wyszedł ogromny niedźwiedź. Myśliwy wyciągnął parasol, wycelował w niedźwiedzia i wypalił. I wie pan co stało się potem?
- Nie - odpowiada staruszek.
- Niedźwiedź padł martwy jak kłoda.
- Niemożliwe! - wykrzyknął staruszek - Ktoś inny musiał wystrzelić!
- I do tego punktu właśnie zmierzałem.

AjHejdDisGejm Odpowiedz

Przy takich historiach pierwsze, co przychodzi mi na myśl, to zdrady. Nie, żebym coś zarzucał, takie przypadki normalnie też się zdarzają

izka8520

@AjHejdDisGejm gdyby z blond rodziców powstało ciemne dziecko, to może, ale jeżeli rodzice WYGLĄDAJĄ na ciemnych, ale w swoich genach mają również ukryty jasny gen, to dziecko Może być jasne. szanse to 25 procent

Achnoniewiem

Izka8520- nie ma czegoś takiego, jak dziedziczenie cech wyglądu na 25 procent szans- to uproszczenie stosowane na potrzeby szkoły podstawowej lub podstawowej biologii w szkole średniej, aby można było zrozumieć ogólną zasadę dziedziczenia mendlowskiego. Dziedziczenie cech wyglądu jest natomiast wielogenowe i nie tak łatwo stwierdzić, na ile procent jest szansa na określony fenotyp.

karinuredo

Czyli jak RNG w grach. Szanse są na powodzenie coś a la 90% a jak masz pecha to z 9 na 10 razy i tak sie nie uda.

AmebaSpoleczna

Chyba ktoś tu nie ma pojęcia o dziedziczeniu...

izka8520

@Achnoniewiem ni, mówię tu o prostym dziedziczenia np. koloru oczu czy włosów. Mama ma np. Aa, czyli z wyglądu oczy ma brązowe, natomiast może przekazać gen recesywny. Tata przypuśćmy również Aa, więc szansę aby otrzymać kombinacje aa, czyli niebieskie oczy to 25%, natomiast oczy brązowe to 75%, czyli Aa lub AA

VirderBoddoxx Odpowiedz

Koleżanka ma grupę krwi B, a jej rodzice 0 i A. Zaczęła się zastanawiać, czy sa jej rodzicami, Powiedziałem, że tak, skoro ją wychowują.

ad13

Zdawałeś na prawo jazdy w 1983 roku i masz koleżankę, którą rodzice wychowują (czas teraźniejszy)??
Miałam zapytać pod tamtym Twoim wpisem, jakiej marki samochodem i motocyklem zdawałeś to prawko, ale widzę, że już nie muszę 😆

nkp6 Odpowiedz

U mnie jest podobnie. Od najstarszej z ciemnymi włosami i ciemniejszą skórą, do najmłodszego z blond włosami i jasną cerą. Rodzice zawsze mówili podobnie.

VirderBoddoxx Odpowiedz

Ja mam oczy piwne, żona zielone, a córka brązowe.

ASpieprzajPan Odpowiedz

U mnie znowu oboje rodzice bruneci, mama z normalną karnacją, ojciec nieco ciemniejszy. A my z braćmi różnie, starszy brat cały ojciec, ciemna karnacją i brunet, ja początkowo byłem blady i jasny blond ale obecnie nabrałem koloru i ściemniały mi włosy, a młodsi dwaj znowu cali jak ojciec, najmłodszy tylko normalną karnacją.

Dragomir Odpowiedz

Może młody jest albinosem.

PaniPanda

Jeśli jest blondynem, to posiada pigment we włosach, więc nie

Dodaj anonimowe wyznanie