#Oo0kP

Mam kolegę, który jest leworęczny. O dziwo nauczył się pisać prawą ręką. Niedawno przy małej imprezie (i alkoholu) wyznał mi, jak tego dokonał.
Cóż, nie dokonał tego sam...

Jak był mały, gdy brał coś lewą ręką (kredkę, łyżkę czy sięgnął zabawkę) był rażony w tę rękę prądem przez ojca. Codziennie po kilkanaście, kilkadziesiąt razy.
Kilkuletnie dziecko było rażone prądem, bo jego ojciec sądził, że bycie leworęcznym to CHOROBA. Kolega obecnie ma 21 lat, więc to nie były czasy ciemnogrodu. Matka nie reagowała, a sąsiedzi słysząc płacz dziecka ignorowali całą sprawę.
Ludzie są gorsi niż zwierzęta.
ciastko00 Odpowiedz

Nie warto się tym przejmować.

Jessepinkman Odpowiedz

Zaślepica ludzka jest przerażająca.

Madhu Odpowiedz

Żyjesz w Polsce, więc co się dziwisz?

paddeq

tak, to jest nagminny problem akurat w naszym kraju i tylko tutaj spotykasz co drugą osobę rażoną prądem, typowe.

czarnaskorupa

Ej, student studentowi nie równy!
Ej, to TWOJA historia i TWOJE odczucia, nie wsypuj wszystkich do jednego wora!
Ej, nie każda kobieta taka jest!
Ej, jestem facetem i tak nie mam, nie generalizuj!
Ej, lekcje online nie dla każdego są spoko, ograniczony człowieku.
Ej, nie każda kobieta chce wychowywać obce dziecko jak Ty, więc nie pouczaj.
Ej, nie każdy musi łożyć pieniądze na biednych.
Ej, wieś wsi nie równa!
Ej, student a student to zupełnie co innego.

EJ ZIOM POLAK POLAKOWI NIE RÓWNY

Niech Ci, którzy dali, łapkę w górę temu czemuś wyżej, mieja resztki odwagi skleić wary na przyszłość.

Spokojnie, na zakątkach zachodu znajdziesz podobne zachowania.

polkitoporazka

@Czarnaskorupa Moze jednak ty sama zamkniesz dupę i zrozyumiesz debilko polacka, ze wy polaczki jesteście gorsi niż zwierzęta? Ok, zagranicą to czasem sie cos takiego dzieje, ale tu to już jest nagminne. Chcesz dalej się o to kłócić? Ok, szczekaj dalej, ale prawdy nie zmienisz.

nkp6 Odpowiedz

To był dość częsty proceder kiedyś. Mój tata zawsze opowiadał jak "oduczano" pisania lewą ręką, straszne to ale kiedyś właśnie było takie przekonanie, że to choroba, niektórzy sądzili, że nawet grzech (bo to oznaczało jakieś wpływy złych sił czy coś w ten deseń- to akurat mówiła mi siostra dziadka)

arizona41

Chyba coś w tym jest - jakaś stygmatyzacja osób leworęcznych. Mój ojciec zawsze jak widzi jakąś osobę leworęczną, nawet w TV czy filmie, to zawsze musi na to zwrócić uwagę.

karlitoska Odpowiedz

Mówisz 15 lat temu nie było już takiego ciemnogrodu? 2021, a dalej znajdą się tacy co sądzą, że homoseksualizm to choroba, że ludzie z depresją wymyślają. Prości ludzie, bez inteligencji emocjonalnej, nie są w stanie zrozumieć odmienności i to niestety jeszcze długa droga przed ludzkością, żeby to zmienić.

ciasteczkowaa12

Czekam aż się zlecą homofoby

Dragomir

Są osoby które mają wiecznie depresję bo taki jest ich styl - użalanie się nad sobą w celu zdobycia uwagi. A homoseksualizm to zaburzenie pociągu seksualnego, czego w związku z dużą ilością hormonów płci przeciwnej (zniewieściałe gejoski, chłopolesby). Jeszcze jakieś żale?

Stileto

@Dragomir o innego użalanie się nad sobą, a co innego osoby które faktycznie cierpią na depresję. nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.
Druga sprawa że zaburzenie pociągu seksualnego to spadek/wzrost libido a nie orientacja seksualna.

Dragomir

Aha, to nam rozumieć że pociąg seksualny do np. drzewa (dendrofilia) to objaw zdrowia, natomiast jego spadek lub nagły wzrost dopiero jest zaburzeniem? Ciekawa tęczowa teoria.

A ludzie miewają depresję, ale nie brakuje też różnych jęczybuł którzy się z nimi utożsamiają i potem się dziwią, że ludzie a szczególnie płeć przeciwna (zakładam że są zdrowi seksualnie) ich unika, więc użalają się jeszcze więcej i tak w kółko.

twofacedgod

Dragomir dobrze prawi.

karlitoska

Dragomir zaburzenie to nie to samo co choroba, a homoseksualizm też może być wrodzony albo nabyty. Do dzisiaj, tęższe niż Twoja, głowy zastanawiają się nad zaklasyfikowaniem homoseksualizmu, więc to co piszesz to tylko Twoja opinia, a nie fakty. Oficjalnie został skreślony jako zaburzenie ponad 30 lat temu.

opowiemwam

XD kto plusuje to gówno?

Dragomir

Choroba też może być wrodzona lub nabyta. Zaburzenie również. Został wykreślony, bo tak zagłosowano.
To jest OK, bo nie powinno się homosiów piętnować i nazywać chorymi.

Natomiast bardzo nie-OK jest, że przez to zaprzestano badań nad przyczyną tego stanu, bo skoro nie choroba to zostawmy jak jest a nawet promujmy. Przez to osoby, którym jednak doskwiera bycie homo nie mają szansy na zrobienie z tym cokolwiek.

Riczkid

Homoseksualizm został skreślony z listy chorób po to, żeby przestano piętnować tych ludzi, ale zabieg ten miał w zamierzeniu służyć dalszym badaniom i zaoferowaniu tym ludziom szansy na pomoc w jakiejś bliżej nieokreślonej przyszłości. Niestety trochę im to nie pykło, bo w międzyczasie agendy uzyskały dość spore wpływy i możliwość jakichkolwiek badań w kierunku zmiany została skutecznie zab.lokowana.

szinigami

Dla mnie jednak większym ciemnogrodem jest głosowanie za tym czy coś jest chorobą czy nie. Ale to nic dziwnego w wykonaniu szurów z WHO. Wystarczy zobaczyć jak nas urządzili z wirusem. Nie zdziwiłabym się, gdyby decyzje ws epidemiologii zapadały tam teraz w podobny sposób jak wykreślenie homoseksualizmu z listy chorób. Tylko wiadomo, teraz zamiast szurniętych aktywistów nacisk wywierają ci, którym zależy na tym, by plandemia trwała jak najdłużej.

Zobacz więcej odpowiedzi (8)
ad13 Odpowiedz

Mnóstwo osób leworęcznych z mojego pokolenia (i nieco młodszych) nauczyło się pisać prawą ręką, bez rażenia prądem.

Mieta Odpowiedz

Skoro kolega nauczył się pisać prawą ręką, to w czym ty widzisz problem? Jak widać metoda działa. Też nie znasz całej historii, dziecko nie wszystko pamięta. Ten prąd wcale nie musiał mieć mocnego natężenia, mógł być taki jak w tych śmiesznych długopisach, które rażą prądem czyli nieszkodliwy

Mieta Odpowiedz

Zaskoczę cię ale w świecie zwierząt jest jeszcze gorzej. Najsłabsze zwierzęta są porzucane.

arizona41 Odpowiedz

Mój kolega jak był mały, to rodzice lali go łyżką po ręku, jak brał coś lewą.

Dodaj anonimowe wyznanie