#cIB2n

Stworzyłem nieprawdziwe konto na znanym portalu społecznościowym, nie podając praktycznie żadnych informacji poza zmyślonym imieniem i nazwiskiem.
Zaprosiłem około 30-40 osób z danego miasta do znajomych. Warto dodać, że w tym mieście osoba o wybranym przeze mnie imieniu i nazwisku w ogóle nie istnieje.
Po pewnym czasie otrzymywałem propozycje do znajomych. Przez kilka tygodni liczba wyniosła około 200 znajomych. Bez żadnego wysiłku.
Po pewnym czasie zapomniałem o fejkkoncie i je olałem.

Ostatnio wszedłem i oto co zastałem: sporo zaczepek, zaproszeń itp. Kilka wiadomości co u mnie. I wiele życzeń urodzinowych. Od osób, których nie znam, dla osoby, która nie istnieje.
Wnioski wyciągnijcie sami :)
Pandziaa Odpowiedz

A może osoba o podanym przez Ciebie imieniu i nazwisku jednak istnieje i mieszka w Twoim mieście, ale nie miała wcześniej konta na portalu społecznościowym? Sama znam kilka takich osób, więc jest to możliwe w "tych czasach".
"Sporo zaczepek, zaproszeń itp. Kilka wiadomości co u mnie. I wiele życzeń urodzinowych. Od osób, których nie znam, dla osoby, która nie istnieje." - może myśleli, że wreszcie ten ktoś założył konto?

IWannaMore Odpowiedz

No, jak nazwałeś to konto Jan Kowalski to się nie dziw. Na każdej skrzynce pocztowej jest adres do Ciebie. W końcu ludzie chcieliby się dowiedzieć, jak wyglądasz i co u Ciebie.
:-)

Juliapopcorn Odpowiedz

Może chcieli być mili

jaczylija Odpowiedz

Ja miałam takie fejkowe konto na nk i ponad 700 znajomych. Moja zmyślona osoba dostawała więcej życzeń urodzinowych niż prawdziwa ja :P

DDeidara Odpowiedz

Nie podałeś żadnych informacji poza imieniem i nazwiskiem, ale dostałeś życzenia urodzinowe? Dobrzy są.

TruskawkowyPudding Odpowiedz

Plus za brak morału 😉

anonimowyktos03 Odpowiedz

Dla mnie Facebook jest założony tylko dla Messengera :) Żeby nie tracić na SMS'y. Ludzie za bardzo przywiązali się do Facebooka. Jak ja do Anonimowych :)

Vstorm Odpowiedz

Ludzie za bardzo żyją FB. Ciekawe co by się stało, jakby taki FB upadł?

Aliccjaa

Dla mnie bomba. Świat jest za bardzo tym pochłonięty

Ankaaa

Ale on jest bardzo użyteczny! Na przykład nie ma chyba lepszego sposobu, żeby coś uzgodnić ze wszystkimi ludźmi na roku ;)

Radzio75

Też jestem za upadkiem FB, Chce nowego portalu społecznościowego (tak jak wcześniej nk...) i jeszcze to wciskanie na siłe ludziom Messengera, żałosne...

Drzewko

Facebook jest super przydatną rzeczą!

Banny

Cóż, ja mam facebooka po to żeby móc się kontaktować z moją rodziną i przyjaciółką, którzy mieszkają daleko ode mnie więc raczej nie chciałabym upadku :)

Herbata

Ja też się zgodzę, że Facebook to całkiem fajna sprawa. Mam dużo znajomych mieszkających po kilkaset km ode mnie, a mimo wszystko chciałabym utrzymywać z nimi kontakt. Przy okazji można stworzyć sobie grupy dla różnych kręgów znajomych i też dużo łatwiej zorganizować się na jakieś spotkanie. Więc może nie demonizujmy portalu jako takiego, bo można z niego korzystać w sposób sensowny.

Krytyczka

Nigdy nie przepadałam za Fb i wchodziłam na ten portal raz na przysłowiowy ,,ruski rok". Ideę portalu doceniłam gdy poznałam na wymianie studenckiej zagranicznych znajomych. Kontakt z nimi przez Internet jest o wiele prostszy i tańszy niż przez telefon. Facebook sam w sobie nie jest zły - trzeba tylko wiedziec jak z niego korzystać :)

Mangowa

Są tez takie apliakcje jak WhatsApp czy Viber; )

Miotodr Odpowiedz

Ja mam prawdziwe konto, około 200 znajomych a nikt poza tą garstka bliskich znajomych, z którymi utrzymuje regularny kontakt (jest ich dosłownie paru) do mnie nie pisze "co słychać" o zaczepkach nie wspominając. Na tle tego wyznania taki trochę ze mnie przegryw

tarantoola Odpowiedz

Zrobiłam to samo na fb. Zaproszenie przyjęła nawet kierowniczka dużej firmy, a i mnie kilka osób zaprosiło. Ludzie są dziwni.

Zobacz więcej komentarzy (5)
Dodaj anonimowe wyznanie