#pYXop

Na 18 urodziny rodzice dają dzieciom różne prezenty. Moi postanowili mnie uświadomić.

Okazało się, że gdy miałam dwa lata wzięli rozwód, ale postanowili wspólnie mnie wychowywać. Razem mieszkali, razem jeździliśmy na wakacje (jak byłam starsza, to jeździłam raz z mamą, raz z tatą). Fakt, że nigdy nie widziałam wielkiej miłości między nimi, ale był szacunek, wydawało się, że zwyczajnie są powściągliwi w okazywaniu uczuć. Gdy miałam jakieś 16 lat, razem z tatą zamieszkałam w domu pod miastem - mama została w mieście, bo nie miała prawa jazdy i tak było jej wygodniej, nie musiała dojeżdżać do pracy. To też nie wzbudziło moich podejrzeń.

Kilka dni po tym, jak mnie uświadomili, mama wyjechała do innego miasta, ma tam faceta. Ojciec też zaczął bez skrępowania przyprowadzać swoją nową kobietę. A ja siedzę i sobie myślę, że całe moje świadome życie przeżyłam w kłamstwie. Z jednej strony jestem wdzięczna, bo stworzyli mi rodzinę, z drugiej mam wrażenie, że nie mogli się doczekać mojej osiemnastki, żeby móc przerwać tę farsę :/
AnonimowyTlen Odpowiedz

Możecie mnie hejtować, ale ja uważam, że trzymanie tego w sekrecie tak długo i potem w sumie nagły przeskok do stopnia przyprowadzania swoich partnerów jest bez sensu. Rozumiem, że do czasu kiedy dziecko po prostu nie rozumie czegoś takiego jak rozwód można to zachować dla siebie, ale sądzę, że stopniowe przyzwyczajenie dziecka do faktu że ma dwoje rodziców jest lepszym rozwiązaniem. Ja nie wiem, czy po tylu latach byłabym w stanie to wybaczyć rodzicom.

foreverradio Odpowiedz

Tak jakby 18stka była magiczną granicą. Wolałabym być uświadomiona wcześniej. Jeśli zaczęliby żyć oddzielnie kiedy miałaś 2 latka, od początku znałabyś prawdę, a ich miłość do Ciebie przecież by się nie zmieniła.

HenrykGarncarz Odpowiedz

A potem będzie wielkie zdziwienie że im nie ufasz :/

Nudziarz Odpowiedz

Chore, inaczej tego nie nazwe

Emkasremka Odpowiedz

Czasami nie jesteśmy w stanie zrozumieć pobudek kierujacych naszymi rodzicami, kiedy chcą nas przed czymś chronić. Nie zawsze robią to, co dla dzieci jest najlepsze, ale trzeba wziąć poprawkę na to, że nikt nie jest nieomylny.
Ja ci bardzo współczuję , bo myślałaś , że wchodzisz w dorosłe życie spokojnie, a nagle okazało się, że rodzice "podarowali" Ci wielki balast...
W każdym razie... Powodzenia!

Dahun2

Zgadzam się. Jakby sie rozwiedli to w komentarzach byłby raban "zniszczyliście dzieciństwo, traumy, nanananana, bla bla bla". Żyli jako rodzina "oszukujecie, balasty bla bla bla". Ludziom nigdy nie dogodzisz.
Skoro podjęli taką decyzję to uznali ją za najlepszą w swojej sytuacji. Każda decyzja ma pewne konsekwencje, Autorka ma teraz mniejsze zaufanie do rodziców ale za to ma wbrew pozorom dobre wspomnienia. Na pewno lepsze od kłócących się rodziców w nieszczęśliwym małżeństwie.

Tictac Odpowiedz

Nic głubszego nie mogli wymyslić... a gdzie w tym jest zaufanie i dobro dla dziecka ze strony rodziców? W tak ważnej sprawie okłamać dziecko by potem postawić je do pionu, kiedy miało wejść w dorosle ułożone życie?

stokrotka704

głupszego

Tictac

Ups ... dzięki ;)

stokrotka704 Odpowiedz

Z jednej strony ich rozumiem i dobrze, że chcieli ci stworzyć rodzinę, ale to już trochę chore. Pełen podziw że wytrzymali. Moi rodzice też nie okazywali sobie uczuć i miałam 10 lat gdy się rozwiedli. Po kilku latach moja mama wyszła ponownie za mąż i na początku przeżyłam szok, że można się w małżeństwie przytulić np. po przyjściu z pracy.

byleja Odpowiedz

Nie wiemy ani jakby się odbiło na psychice autorki bycie wychowaną przez osobno żyjących rodziców, ani jak się odbiło życie w kłamstwie i ta informacja znienacka. Poza tym utrzymanie wzajemnego szacunku przez rozwiedzionych małżonków to naprawdę sukces. Myślę, że ocenianie ich bez dokładnej znajomości tematu może być krzywdzące. Być może, wychowując wspólnie córkę, chcieli dać kolejną szansę swojemu związkowi, a nie chcieli, żeby mała dziewczynka była świadkiem licznych rozejść i powrotów?

Zastaranatestrone Odpowiedz

Ten medal ma wiele stron...

NorthPacyfica Odpowiedz

o boshe, jak ja ci współczuję!!!!!!!!!!!!!!! jestem od cb o wiele młodsza ale w życiu nie chciałabym mieć tak jak ty!!!!!!!!!! naprawde OGROMNE WYRAZY WSPÓŁCZUCIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(

Zobacz więcej komentarzy (3)
Dodaj anonimowe wyznanie