#tdg4L

Dostałam nową pracę. Przed podpisaniem umowy muszę iść do lekarza medycyny pracy, jak każdy. Kłopot pojawił się, kiedy tenże lekarz kazał mi iść zrobić psychotesty dla kierowców. Pani psycholog nieszczególnie się podobały moje wyniki i robiła mi pod górkę.
W końcu usiadłyśmy nad wynikami testu (EPQ-R). Czytała każde pytanie, które się jej nie podobało i kazała mi powtarzać jak odpowiedziałam, z uzasadnieniem takiego a nie innego wyboru. Największy problem miała z pytaniem (występuje w teście dwa razy z minimalnie zmienioną treścią) mniej więcej ''Lepiej chodzić własnymi drogami czy przestrzegać ustalonych zasad?''. Nie mogła pojąć, że można jednych zasad przestrzegać, innych nie, że robiąc coś można jednocześnie przestrzegać zasady i je łamać. Na to ostatnie podałam przykład:

- Kodeks drogowy mówi, że nie wolno jeździć rowerem po chodniku. Jednak masa ludzi, rzekłabym ogromna większość rowerzystów, po chodniku jeździ. Ja jeżdżę po jezdni, chyba że wolno mi jechać inaczej. Czyli przestrzegam zasady, czy nie?

Uznała, że przestrzeganie kodeksu drogowego to łamanie zasad.

Pytanie ''czy bardzo się przejmujesz co ludzie myślą?" zawierało identyczny problem. Z jednej strony oczekiwała wyjaśnienia dlaczego odpowiedziałam tak a nie inaczej, z drugiej miałam ''nie walczyć z założeniami testu i odpowiedzieć tak lub nie''.

- Nie, jest mi wszystko jedno co obcy ludzie o mnie myślą, ale nie jest mi obojętne co myślą o sprawach społecznych i politycznych, bo od tego zależy to, jak głosują, a to, która partia wygra wybory, ma później przełożenie na to, jak wygląda moje życie.

Wybuchnęła śmiechem.

Dyskusja o każdym kolejnym pytaniu wyglądała bardzo podobnie. Dowiedziałam się, że udzielanie wyczerpujących odpowiedzi na pytania, to "dzielenie włosa na czworo" i "walczenie" z panią psycholog. Zresztą... odpowiedź na jedno z pytań w innym zestawie (''czy spotykają cię przykrości?'' -  "tak, ta ankieta zwraca się do mnie w rodzaju męskim'') to złośliwość wobec niej. Przecież w pytaniu o przykrości nie wolno pisać o przykrościach, prawda?

Ostatecznie papier dostałam z jakimiś dopiskami, z których udało mi się rozczytać tylko jeden. Badanie ma być powtarzane co roku.

Tak że... jak będziecie iść na ten test, to sobie sprawdźcie wcześniej odpowiedzi i wykujcie na pamięć, żeby mieć niskie wyniki w każdej skali i nie musieć przez tydzień (musiałam do niej chodzić kilka razy) tłumaczyć psychologowi, że świat wokół was nie jest zero-jedynkowy.
majer Odpowiedz

Problem w tym, że badanie zostało opracowane dla mężczyzn. Nikomu nie przyszło do głowy że może je rozwiązywać kobieta kierowca i że takie czasy kiedykolwiek nastaną ;)

Odpowiedzi (2)
KateClumsy Odpowiedz

Akurat ten przykład z jazdą rowerem po chodniku to było "dzielenie włosa na czworo" - skoro kodeks zabrania czegoś, wskazując jednak wyjątki, to gdy korzystasz z tych wyjątków (czyli jeżdżąc po chodniku np. z dzieckiem do lat dziesięciu, w złych warunkach pogodowych czy co tam jeszcze uwzględniają przepisy) nadal przestrzegasz zasad. ;)

Zobacz więcej komentarzy (7)

#1OXqz

Zacznę od tego, że mieszkam ze swoją dziewczyną. Dzielimy się obowiązkami domowymi, w tym robieniem posiłków.

Jednego dnia moja luba zrobiła mi śniadanie na uczelnię: kanapki spakowała w pojemnik jak dla dziecka, do tego batonik oraz butelka wody. Z dzióbkiem, a na etykiecie Lewandowski. Całokształt wyglądał jak wyprawka dla dziecka z podstawówki.
Postanowiła zrobić temu zdjęcie i dodała na grupę FB dla jakichś grażynowych kur domowych, czy jakoś tak.

Fala komentarzy była dla mnie niezłym zaskoczeniem. Najbardziej popularne były te, że facet to nie dziecko i ma sobie sam robić jedzenie, że moja dziewczyna ma nie dać się wykorzystywać itp.

Fakt, że ja zazwyczaj zmywam naczynia i robię obiady nikogo nie obchodzi, i słusznie. Tylko dlaczego po jednym zdjęciu założono, że jestem leniwy oraz przypisano mi cechy typowego trutnia?
majer Odpowiedz

I jeszcze ta gejowska woda z Lewandowskim? Prawdziwi mężczyźni chłepczą wodę wprost z kranu w uczelnianym kibelku i zagryzają suchą zupką chińską.

Odpowiedzi (2)
Vitix Odpowiedz

Po tym urywku nie jestem w stanie stwierdzić czy chwalisz się czy zalisz. Tak samo jak Grażyny po jednym zdjęciu

Zobacz więcej komentarzy (1)

#g7a8t

Iks lat temu, kiedy w modzie było jeszcze GG, pewnego nudnego wieczoru zajrzałem tam, żeby zająć czas pisaniem z kimś. Trafiłem na Asię, dziewczynę w moim wieku (sam początek klasy maturalnej). Z nikim innym nie pisało mi się tak dobrze! Spędziliśmy tak ładne parę godzin. I pisaliśmy jeszcze tak przez jakiś czas, by potem wymieniać się coraz to nowymi sposobami kontaktu. Asia nie wiedzieć jak i kiedy stała mi się najlepszym przyjacielem i powiernikiem.

Ponad pół roku później, gdy mieliśmy swoje maturalne wakacje, Asia zaczęła nalegać na spotkanie. A ja uparcie tego unikałem. Teraz wiem, jak głupi byłem, bo pasowało mi, że mam kogoś takiego jak ona - spowiednik, brat i siostra w jednej osobie, która na dodatek mieszka w innej części kraju, więc absolutnie żadnych wspólnych znajomych. Mogłem kreować się na osobę jaką tylko chciałem w jej oczach być, ale to nic nie dawało, bo ona i tak umiała mnie przejrzeć, choć nawet mnie nie widziała.

Stało się tak, że na studia oboje trafiliśmy do stolicy, choć plany mieliśmy całkiem inne. Asia bardzo się cieszyła, że wreszcie będziemy blisko i się spotkamy. Myliła się bardzo, bo ja nadal tego unikałem. Nie wiem, co mną kierowało: strach czy może egoizm? Na studiach poznałem nowych ludzi, nowe życie. Alkohol, prochy, zielsko, dziewczyny na jedną noc.. z miłego (i trochę dziwnego, bo zakompleksionego) chłopaka w krótkim czasie stałem się zwykłym gnojem. Asia cały czas chciała mnie gdzieś zapraszać, wiem, że nawet mnie szukała, ale ja, Pan Świata, miałem na to wywalone. Dopiero teraz widzę, że traktowałem ją jak zwykłego śmiecia albo całkiem ignorowałem, by bo jakimś czasie znów stawać się wzorowym przyjacielem.
Asia się nie zrażała, uporczywie pisała i nie dawała się przegnać. A ja z tego korzystałem. Trwaliśmy w takiej relacji 3 lata, niby bardzo sobie bliscy, a jednak kompletnie obcy. Historia jakich zapewne jest wiele. Niedługo po obronie Asia napisała mi, że ma ostatecznie dosyć i albo przyjdę w umówione miejsce się z nią spotkać, albo odchodzi.
Nie przyszedłem. Zablokowała mnie wszędzie tam, gdzie mogła, nawet nr telefonu zmieniła. Na odchodne napisała tylko, że chciała się spotkać, by powiedzieć mi, że mnie kocha.

Na początku kompletnie mnie to nie obeszło. Kryzys przyszedł 2 miesiące potem, kiedy to tęsknota uświadomiła mi, jak ważna dla mnie była. Próbowałem się z nią kontaktować, ale bezskutecznie. Alko i dragi stały się moimi najlepszymi przyjaciółmi, wpadłem w dół tak głęboki, że nie umiałem z niego wyjść. Odciąłem się od starych i nowych znajomych, olałem wszystkie koleżanki, przestałem szukać Asi. Użalanie się nad sobą było łatwiejsze.

Asię jednak spotkałem. Pół roku potem, kiedy to mój przyjaciel chciał przedstawić mi swoją nową dziewczynę. A kilka lat później żonę i matkę uroczego malca, którego ojcem mogłem być ja...
Speedycucumber Odpowiedz

Typowy facet, wiem po sobie.

NieMaNickow94 Odpowiedz

Jakoś mi Ciebie nawet nie żal. Dostałeś to, na co zasłużyłeś.

Zobacz więcej komentarzy (7)

#7zgKq

Najgorsza noc mojego życia.
Mając 17 lat wpadłam z moim chłopakiem (zabezpieczaliśmy się, ale jak widać mało skutecznie). Ciążę usunęłam farmakologicznie w 3 tygodniu. Nigdy nie żałowałam tej decyzji. Jednak to co stało się stało tamtej nocy nadal siedzi w mojej głowie.

Około 4 godziny po połknięciu tabletek zaczęłam wymiotować. Moja mama, która stała nade mną, zaczęła wrzeszczeć, że teraz zabieg się nie uda, bo zwróciłam te tabletki. Później było tylko gorzej. Ogromny ból i skurcze, po jakimś czasie doszedł krwotok. Całe łóżko we krwi. Płakałam z bólu, byłam sama w tym wszystkim.Trwało to kilka godzin, w trakcie których ból nie ustępował. Potrzebowałam tylko, żeby ktoś przy mnie był, odrobiny wsparcia albo zwykłego trzymania za rękę. Niestety tak się nie stało. Jedyne na co mogłam liczyć to obelgi i krzyki co jakiś czas, kiedy mama wchodziła do pokoju aby sprawdzić, co się ze mną dzieje.
Pewnie znajdą się ludzie, którzy zapytają, gdzie w tym wszystkim był chłopak. Ano był u siebie, bo moja mama uznała, że nigdy więcej go nie wpuści do naszego domu.

Nie pamiętam, co działo się później. Po tygodniu od przyjęcia tabletek pojechałam do lekarza i okazało się, że zabieg się udał. Ulga jaką czułam jest nie do opisania.

Dzisiaj minęło 10 lat od tego wydarzenia. Praktycznie nikt o tym nie wie (nie ma się czym chwalić). Samo przerwanie ciąży nigdy nie miało na mnie wpływu, ale atmosfera, w jakiej się to odbyło, nie daje o sobie zapomnieć. Kontakt z mamą mam w tej chwili dobry, jednak nigdy nie wracałam do tego, co się stało. Mam do niej żal za te krzyki i wyzwiska, a przede wszystkim za to, że nie pozwoliła mojemu chłopakowi być przy mnie.
Po tym wszystkim nie przestałam się z nim widywać mimo wyraźnych zakazów. Jesteśmy parą od ponad 10 lat. Jesteśmy szczęśliwi.
Potrzebowałam się wygadać, bo prawda jest taka, że oprócz mojej drugiej połówki nie mam z kim o tym porozmawiać.
Arezczs Odpowiedz

Tylko po co rodzice izoluja na siłę dzieci od partnerów? Niszczy to ich, dzieci i relację pomiedzy soba.

Odpowiedzi (2)
Uneneane Odpowiedz

To straszne.

Zobacz więcej komentarzy (10)

#ShLaC

Niedawno koleżanka z pracy opowiedziała mi, że kupiła w jakimś komisie czy lombardzie aparat cyfrowy, a w pamięci aparatu były setki zdjęć poprzedniej właścicielki. Obok zwykłych, codziennych, były też nagie, jak się zabawia różnymi zabawkami dla dorosłych, określiła to jako "bardzo śmiałe". Długo nalegałem, ale koleżanka nie chciała ich pokazać, powiedziała, że skasowała i że dziwi się, że poprzednia właścicielka tego nie zrobiła przed wystawieniem na sprzedaż, to było zupełnie nieodpowiedzialne, bo mogło trafić na kogoś innego i zdjęcia znalazłyby się w internecie. Zasugerowałem, że sprzęt mógł być kradziony, a ona na to: "Ty to zawsze musisz mieć jakieś teorie spiskowe".

To nie jest spiskowe, lombardy są bardzo podejrzane, normalnie jeśli ktoś ma coś używanego na zbyciu, to po prostu wystawia na aukcji internetowej. Jestem na 100% pewien, że aparat został skradziony. Wyobraźcie sobie, jak musiała się czuć właścicielka, gdy odkryła, że coś jej zginęło. Naprawdę, zabezpieczajcie swoje pliki, bo może być przypał jak w "Trainspotting" (SPOILER: to się skończyło ŹLE).
No chyba że nie macie przed obcymi ludźmi tajemnic.
tawysniona Odpowiedz

Czasami ludzie potrzebują gotówki na już i wtedy dają, co mogą do lombardu. Może właścicielka nie miała kasy np. na używki, a będąc na głodzie sprzedała aparat, nie myśląc o zawartości. Jeśli sprzęt jest kradziony, to i tak koleżanka nie zawiniła. Z resztą lombardy mają swoje regulaminy w takich sytuacjach.

Odpowiedzi (1)
majer Odpowiedz

A już czekałem na plot twista, że tam była twoja mama :)

Zobacz więcej komentarzy (4)

#hoybU

Odkąd pamiętam zawsze goliłam strefę bikini po brazylijsku (dla niedoinformowanych - na środku pozostaje tylko wąski pasek włosów).

Gdzieś przeczytałam, że podczas intymnych zabaw z facetem, kiedy to facet nas zaspokaja, wygląda to jak "Hitler wyglądający z okopu".

Czy Wy sobie to wyobrażacie?!?!?
Czy Wy wyobrażacie sobie to, że minęły już przeszło dwa lata, od kiedy poznałam tę "niezbędną" dla życia informację, i moje życie intymne od tej pory nie było już takie same?

Już nigdy od tego czasu podczas igraszek nie potrafię zachować powagi. Zaczynam się śmiać, pomimo że już jestem tam "łysa".
Do tej pory nic nie było w stanie zmienić mojego skojarzenia.
Pozdrawiam :D
PurpleLila Odpowiedz

Nie. Nie wyobrażamy sobie tego

Msciwoj82 Odpowiedz

Nonsens z tym Hitlerem. W sumie każda "fryzura" jest OK do zabaw oralnych, o ile włosy nie są za długie.

Zobacz więcej komentarzy (4)

#1nFQl

Pewnie tego typu historii czytaliście już mnóstwo. Ja jednak piszę do Was, Anonimowi, chyba tylko po to, aby to z siebie wyrzucić (i może też prosić o radę?).

Na pozór jestem zwyczajną dwudziestolatką. Od dziecka jednak miałam w sobie duże poczucie obowiązku. Zawsze świetnie się uczyłam. Spędzałam mnóstwo czasu nad książkami, co owocowało świadectwami z paskiem, wygranymi konkursami i olimpiadami, itd. Nie interesowały mnie imprezy oraz jakiekolwiek wyjścia. Wolałam spędzać czas w domu z rodziną. Byłam i jestem ułożoną osobą, która dążyła do określonego celu, jakim było ukończenie dobrych studiów (obecnie studiuje 2 dość trudne kierunki), znalezienie pracy. Od niedawna mam też wspaniałego chłopaka.

Jednak od ok. pół roku towarzyszy mi coś jeszcze... Coś z czym próbuje walczyć, ale obawiam się, że sama nie dam rady. Jest to silny lęk. Każdy dzień to katorga. Budzę się rano i już wtedy paraliżuje mnie strach, chociaż sama nie wiem dlaczego. I tak już do końca dnia. Do tego dochodzą duszności, szybkie bicie serca, uczucie omdlenia oraz wrażenie, że wszystko toczy się poza mną. Najgorsze są ataki paniki: przychodzą znienacka, uniemożliwiają oddychanie, przez co mam wrażenie, że zaraz się uduszę. Trwają kilka minut, ale to wystarczy, abym przez następną godzinę musiała leżeć bez ruchu, ponieważ jestem wtedy bardzo słaba. Przez to wszystko nie potrafię się już niczym cieszyć, straciłam chęć do życia. Na co dzień staram się udawać, że wszystko jest w porządku, aby nie obarczać innych moimi problemami. Wiem, iż są o wiele poważniejsze choroby, jednak ciągłe uczucie strachu nie jest niczym przyjemnym.

Może większość z Was napisze, że przesadzam, ale musiałam komuś o tym powiedzieć, bo sama nie wiem, co mam robić...
pajomkzdwiemanogami Odpowiedz

Brzmi jak nerwica lękowa, ale nie jestem lekarzem. Wybierz się na początek do psychologa, samo nie przejdzie.

Odpowiedzi (1)
PsychoPatyk Odpowiedz

Po co się męczyć, idź do lekarza, niech Ci przepisze coś na uspokojenie, najlepiej benzo. Jak rodzinny nie wypisze to idź do psychiatry, najlepiej prywatnie.

Odpowiedzi (5)
Zobacz więcej komentarzy (18)

#EPTJH

Jestem dyslektykiem. Niestety.
Oczywiście nie pochwalam tego, że takiej osobie wszystko wolno, bo ma tak a nie inaczej.

Często się wstydzę coś pisać w internecie, bo boję się, że narobię błędów i nieważne jak głęboka jest moja myśl czy może jak zabawna, często ważne jest tylko to, że zrobiłam błąd i zaraz jest wypisywanie o kupnie słownika. Jest to krępujące, bo przez to jestem nazywana głupią itp.
Walczę z tym i muszę się bardziej starać, jeżeli chodzi o wypowiadanie się czy pisanie. Często ćwiczę wypowiadanie się przed lustrem i dużo piszę, pamiętnik czy jakieś złote myśli, by ćwiczyć pisanie. Muszę sobie radzić z tym sama. Niby mam dokumenty z poradni, które mi nic nie dają i nic nie zmieniają. Lubię mimo to przedmioty humanistyczne, interesuję się sztuką itp. Ale jest mi przykro, gdy bardzo się postaram z jakąś wypowiedzią i zrobię jakiś błąd i jest tak zwany śmiech na sali.
majer Odpowiedz

Jak w dobie autokorekty i podkreślania wyrazów można się bać pisać w internecie?

Odpowiedzi (2)

#Luf9L

Od lat zmagam się z problemem "podcinania skrzydeł" przez rodziców.
Nie lubię prosić rodziców o kwoty wyższe niż 100 zł. Nie dlatego, że jesteśmy ubodzy. Po prostu jakoś źle się z tym czuję. W tamtym roku często jeździłem zbijać palety z drewna czy pakować boazerię w paczki. Ale do rzeczy.

Jest dość zimno, więc utargi zerowe, a przydałoby się kupić jakiś nowy ciuch czy buty na nowy sezon. Jako że interesuję się streetwearem, często czekam w kolejkach godzinami po drop Supreme, BAPE czy ASSC, żeby kupić taniej niż z drugiej ręki fajny T-shirt czy hoodie. Naszła mnie złota myśl. Jak już i tak siedzę na tych dropach, to może kupować po 2, 3 sztuki (w przypadku Supreme praktycznie niemożliwe, ale ASSC czy Palace już całkowicie wykonalne) i sprzedawać na eBayu lub grupach internetowych poświęconych temu odłamowi mody?

I tu wkraczają moi rodzice. Pokrótce dodam, że wychowani na zasadach "Kiedyś to było", "Weź to w promocji" oraz "Chyba cię po*ebało, że wydasz 150 zł na koszulkę, jak w sklepie masz w paczce 20 sztuk za taką samą cenę". Nigdy nie rozumieli stylu, a komputery to była dla nich czarna magia i szatan.

Jako że nie mam 18 lat, poprosiłem ich o założenie karty młodzieżowej. Pierwsze zdanie jakie wypowiedział ojciec to "PO CO CI TO?! BANKI OKRADAJĄ TYLKO!", po zaprezentowaniu mojej wspaniałej złotej myśli usłyszałem tylko "TAK, BO NA PEWNO CI KTOŚ ZAPŁACI PARĘ STÓW WIĘCEJ ZA COŚ, CO KUPIŁEŚ TANIEJ NIŻ SPRZEDAJESZ!". Jakoś za granicą resell się rozwija w zawrotnym tempie i nikt nie narzeka. No ale zdołało mnie to na tyle mocno zdemotywować, że zacząłem szukać czegoś innego. Wpadłem wtedy na pomysł customowania butów i sprzedawanie ich na stronach internetowych. Powiem tylko, że rysuję świetnie i myślę, że bym się w tym odnalazł. Możecie się domyślić, jaka była reakcja wspaniałej rodzinki. Afera na cały dom.
Następny tydzień - następne pomysły!
Jestem świetny w składaniu i naprawianiu komputerów. Czemu tego nie spieniężyć?!
No ale ten sam problem. Osiemnastki nie ma. Kolejne pozwolenie od rodziców jest wymaganie. Tym razem przyjęło się to z TROCHĘ cieplejszym przyjęciem. Podkreślam, TROCHĘ. Dostałem tylko nagonkę o to, jak to mnie skarbówka nie znajdzie i jak to nie będę musiał płacić kar.

Z tego miejsca chciałbym tylko coś ogłosić. Jeżeli jesteście już rodzicami lub planujecie być, pamiętajcie o motywowaniu dziecka w tym co robi i pomoc w rozwijaniu pasji.
eyesonfire Odpowiedz

Eh i jak ma w tej Polsce się coś zmienić na lepsze, skoro ludzie nadal żyją czasami komuny i do nich wracają? Bardzo się cieszę, że nie powielasz myślenia rodziców i wyłamujesz się ze schematu! Życzę powodzenia w rozwijaniu się!

kkoluk Odpowiedz

Nie poddawaj się. Wytrzymaj do 18tki. Przynajmniej wiesz, że jesteś zaradny i dasz sobie w życiu radę.

Zobacz więcej komentarzy (9)

#oqjc4

Jestem kierownikiem działu HR w dużej korporacji znaczącej na rynku i mającej silną pozycję. Kilka dni temu dostałem propozycję pracy, można powiedzieć od mojej bezpośredniej konkurencji. Nie szukam pracy, ale pójść pogadać można. Jakby zaproponowali lepsze warunki to mówię sobie czemu nie, warto w życiu się rozwijać zawodowo. W mojej firmie na chwilę obecną nie osiągnę już więcej.

Na drugi dzień udaję się na rozmowę. Siadam w gabinecie gościa co ma mnie rekrutować. Gadka o dupie Maryny i nagle pada pytanie:
- Gdzie widzi pan siebie za 2 lata?
- Na pana miejscu, zadając mniej idiotyczne pytania.

Ciekawe czy zadzwonią.
Uneneane Odpowiedz

Pewność siebie Lvl max.

Odpowiedzi (1)
XX2411 Odpowiedz

Ale miałeś na tyle odwagi by to powiedzieć to na głos, czy tylko była to myśl w Twojej głowie?

Odpowiedzi (3)
Zobacz więcej komentarzy (10)
Dodaj anonimowe wyznanie